Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Вероятно изкривен шенкел, след като си сменил носачите и не са те, или местата на захващането им са деформирани. Въпросното чудо има ли възможност за корекция на страничния наклон?
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Зад горния носач има пластини за реглаж, около 3см са дебели общо, мисля уикенда като ида до селото да ги махна и да видя дали ще изправи. Шенкела не ми изглеждаше крив, но само на око съм го гледал, че с него не очаквах проблеми. Никъде по захватите на носачите или шасито няма деформация. Ще си взема рулетката и ще измеря шенкела спрямо левия да видя дали има разлики.

      Поздрави.

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Такаа...равносметката след удара:
        - Деформиран горен носач
        - Изкривен горен шарнир
        - Изкривен почти до скъсване долен шарнир
        - Скъсан външен кормилен накрайник
        - Деформиран вътрешен кормилен накрайник
        - Изкривен шенкел
        Това по ходовата част. Ламарините ги оправи един много кадърен колега от форума за което му благодаря - Тенекето. Освен ламарините трябваше и фара да се смени.
        Колата сега върви екстра, единствения проблем е, че леко увлича в дясно, тия дни гледах и едната планка която държи долния носач за шасито е поддала малко ( около 1см ) и подозирам че там е проблема, първоначално не го бях видял на фона на всичко изкривено в тая област. Най вероятно и долния носач е кривнал, та ще го сменям и него, ама лятото, за сега не е проблем.
        Проблема сега е че не работи предния мост. ( вчера бях в село в балкана и на 10см сняг беше страхотно бедстване докато изляза на задно само... ) При този модел чрез бутон и ел. мотор се включва предния кардан и също така с друг електромотор предната лява полуоска се зацепва.
        Раздатката зацепва - кардана се върти. Предния електромотор го разглобих, при включване вилката избутва една пущина и захапва - демек и там не е проблема. Полуоските и двете не мога да ги завъртя на ръка, което според мен значи че не са счупени каретата, иначе би трябвало да мога да ги въртя или поне да има луфт някакъв.
        Единственото което остава и няма как да проверя е диференциала - но никога не съм отварял диференциал, не знам как точно работи, освен че има корона и пиньон. Ако нещо там е счупено не би ли трябвало поне да вие или да издава някакъв шум? Защото такъв няма... Като цяло съм в задънена улица, студено е навън и ме мързи да разглобя всичко, най вероятно тая зима няма да има снежен офройд за Великата стена.

        Ще се радвам ако някой сподели предположения или съвети

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Влючи на контакт,включи 4х4,вдигни двете предни гуми във въздуха и го завърти, едната трябва да се върти на пред а другата на зад.
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Благодаря, проблема е в дифа, не я вдигнах но предния кардан се върти на ръка много лесно, без никакво усилие. Мисля че е там нейде проблема. Издирвам сервиз под наем за ден за да разглобя да видя какво е и ще преценявам дали да слагам мостове от фронтера или ще се ремонтира тоя.
            След нова година ше е явно.... а какъв хубав сняг заваля...

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              написах поредността.........Разбирасе че кардана ще се върти свободно ако не е вкючено 4х4 то..??!!
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Включвам го предния мост и кардана се върти на ръка без усилие. Мисля че проблема е в полуоската и по-точно там където влиза в диференциала. Ако времето позволи тия дни ще разглобя и ще гледам какво се случва. Благодаря за съвета
                Поздрави

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  За много години на всички.
                  Нещо ново,,,,

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Аз пак да направя репорт.

                    Моя Китаец стана на 7 години и 160 000.
                    В ръцете на служители не показва проблеми.
                    Кара се само на бензин.
                    С гуми 265/70/16 и зимни и летни. Не закача никъде.
                    Има наченки на корозия по купето. В долната страна на вратите и в зоната на легена отзад. Шасито няма проблем.



                    Продължавам да го следя и да докладвам.

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Искам да си купя пикап,по възможност бензинов и общо взето избора е само Стийд. Но мнението на хората които питах е ,че в никакъв случай Great Wall.
                      Имам няколко въпроса към собствениците на пикапа.
                      Има ли драма с включването на 4Х4, освен моторчето което клеясва. Някакъв механичен проблем, например с дифове и раздатки?
                      Има ли части за него ,визирайки вноса от Италия, а не ловешките?
                      Стават ли хардтопи от други модели пикапи-Мицубиши или Нисан например?Искам с най висок хардтоп и да може да се заключва надеждно.2-3 хиляди за нов хардтоп няма да дам.
                      Освен това при движение по асфалт чуват ли се странични шумове, все едно караш камион?Пробвах два броя Форд Рейнджър 2001 година-за друсането празен го приемам,но за виенето и шумовете няма да се съглася.Така ли е и при Стийда?
                      Удобно ли е вземането на предмети,сложени отзад в легена,при положение ,че има хардтоп?Стува ми се трудно се достига до дъното на легена при спуснат заден капак.
                      Идеята е да обслужвам пчелин извън селото,целогодишно като движението извън пътя ще бъде 5%.Останалото е асфалт.Предвиждам 7-10 хил.на година.
                      Нямал съм досег с джипове и пикапи,но се налага.Прочетох темата два пъти,но тя е доста разводнена.

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        А на L200 какво му е?
                        Да, не може да стигнеш края на легена ако не се качиш в него с хардтопа, ама е така на всички.
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          А на L200 какво му е?.
                          Повечето са десняци,стари са(2001-2003),и момента на обява в моб....бг е само 1 до 10000 лв и ми изглежда в окаяно състояние.Освен това е 3000 куб. и застраховки и данъци увеличават разходите по него.
                          Другото е ,че 99% от китайците са на газ, а за мен това е много важно.

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Понеже вече съединителят превърта и на 2-ра скорост, реших да не се мотам повече и купих комплект съединител за 296лв от ЕМ комплект, води се за Мицубиши L200, 2,4,4х4. Сега остава монтажа.
                            Между другото, който не е ползвал услугите на Тандер сервиза, да знае, че тарифата за труд им е 50лв/ час.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Скоро тествах Хавал 6. Много добро автомобилче. 7 степенна скоростна,2.0 кубика, 190 к. с. Единствено няма 4х4. Поради това няма място в този форум.
                              Nissan Pathfinder 4.0L

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                                Скоро тествах Хавал 6. Много добро автомобилче. 7 степенна скоростна,2.0 кубика, 190 к. с. Единствено няма 4х4. Поради това няма място в този форум.
                                А, има и с 4х4, сигурен съм..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X