Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Май беше според пазара, както е и при пикапа.
    Някой от собствениците ще каже по-точно.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Относно съединителите - нямам идея. H5 е този на който фаровете му мязат на Мазда. CUV е този който аз съм снимал по-горе. Почти всичко им е еднакво - преден и заден прозорец са заменяеми, врати и т.н. В муцуната е разликата и стоповете на 5цата са диодни и с малко по различна форма.

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Здравейте,

        Да попитам относно антикорозионна обработка на шасито - разгледах няколкото теми във форума и видях, че хората предприемат различни начини да се борят с нея. Понеже на места четох позитивни, а на други негативни мнения относно ръждопреобразувателя на Вюрт, не съм сигурен дали искам да го ползвам. Някой може ли да посъветва, ако има ръжда на шасито и отгоре сложа алкиден грунд + алкидна боя - ще хване ли? Ще изтъркам с четка или шкурка и след това грунда + боята, но не знам дали ще може да се закрепи по този начин, а и със сигурност няма да успея да почистя до чист метал, та ако остане малко ръждица тя ще действа ли под грунда и боята?

        Поздрави.

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Ако не е чисто до метал, ръждата ще работи отдолу. Не знам какви са негативнитe коментари срещу вюрта, но аз съм го ползвал на шасито на бившата ми Кия. Взаимодейства с ръждата и образува едно лилаво твърдо покритие. После напръсках с някакъв спрей за шасита.

          Това не беше най-правилната обработка, но задържа положението. След 4 години видях, че е започнало да навдига отдолу, точно там където не можах да изтъркам ръждата добре.

          Чети какво пише в темите. Грунд (колегите споменават да епоксиден) и боя, но изпръскани с пистолет ще е по-добре. Лошото е, че шаситата, освен отвън, гният и отвътре. Там няма спасение, но помага хубаво измиване отвътре с водоструйка и яко пръскане с парафин за кухини.

          Приготви се за яко търкане. Въоръжи се с малък ъглошлайф, бормашина и телени приставки за тях. Ръчна тясна телена четка и мно-о-ого търпение. Колкото повече изтъркаш, толкова по-добре. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕДПАЗНИ ОЧИЛА !!!

          Аз търках цял ден и имах ръждив прах и в задника.

          Успех!
          Последно редактирано от bullet_pk; 28-02-18, 19:54.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Ако не е чисто до метал, ръждата ще работи отдолу. Не знам какви са негативнити коментари срещу вюрта, но аз съм го ползвал на шасито на бившата ми Кия. Взаимодейства с ръждата и образува едно лилаво твърдо покритие. После напръсках с някакъв спрей за шасита.

            Това не беше най-правилната обработка, но задържа положението. След 4 години видях, че е започнало да навдига отдолу, точно там където не можах да изтъркам ръждата добре.

            Чети какво пише в темите. Грунд (колегите споменават да епоксиден) и боя, но изпръскани с пистолет ще е по-добре. Лошото е, че шаситата, освен отвън, гният и отвътре. Там няма спасение, но помага хубаво измиване отвътре с водоструйка и яко пръскане с парафин за кухини.

            Приготви се за яко търкане. Въоръжи се с малък ъглошлайф, бормашина и телени приставки за тях. Ръчна тясна телена четка и мно-о-ого търпение. Колкото повече изтъркаш, толкова по-добре. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕДПАЗНИ ОЧИЛА !!!

            Аз търках цял ден и имах ръждив прах и в задника.

            Успех!
            Благодаря за съвета колега. Ще се оборудвам добре с абразиви Ще разгледам отново темите и ще позатърся из интернет също. Колкото до вътрешната част на шасито, там възнамерявам или с масло или с разреден вазелин да изпръскам, докато не се разтече

            Поздрави.

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Здравейте колеги,тъй като скоро ще купувам “нов” “джип” отделих внимание и търпение да прочета цялата тема за Грейт лоу.Искам сърдечно да помоля някой от модераторите СЕРИОЗНО да разчисти темата.От 35 страници се начетох на бормашини,бойлери,китайци,кимона и сакета.Моля ви!За всеки интересуващ се наистина от марката е нелепо да прелиства 35 страници с локуми и разтегни-пиш*и за всякакви глупости.Ако се разчисти темата стойностните коментари ще се съберат на по-малко от половината от въпросните 35 СТРАНИЦИ.
              Благодаря!

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от Bodar_k8 Преглед на мнение
                ...отделих внимание и търпение да прочета цялата тема за Грейт лоу.Искам сърдечно да помоля някой от модераторите СЕРИОЗНО да разчисти темата...
                Така, докато толкова съсредоточено я чете тази тема, та и събра самочувствие да имаш претенции - не забеляза ли, че този Грейт не е лоу/low (нисък), а е уол/wall (стена)?
                Или си падаш по анаграмите до степен да не можеш да излезеш от инерцията...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от Bodar_k8 Преглед на мнение
                  ...Моля ви!За всеки интересуващ се наистина от марката е нелепо да прелиства 35 страници с локуми и разтегни-пиш*и за всякакви глупости.Ако се разчисти темата стойностните коментари ще се съберат на по-малко от половината от въпросните 35 СТРАНИЦИ.
                  Благодаря!
                  Марката тръгна с фал-старт в този форум. С нескопосан опит за скрита реклама. Коментарите в тази тема са отражение на това, както и на бизнес-ходовете на видния автопроизводител от с.Баховица.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Не искам допълнително да спамя темата и да водя безмислени спорове и разтягане на локуми дали е лоу или е уау... (все тая)
                    Смятам,че мнението ми беше целенасочено и градивно с оглед на това новите потребители които се интересуват от СИСТЕМАТИЗИРАНА ИНФОРМАЦИЯ за модела (както е заглавието на целия раздел) да се ориентират по-лесно.

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Днес се разходих до Локорско, жипа и гумите се представиха добре по моите критерии. Смятам че стената е добро компромисно решение цена-качество. Придобиване около 7000, гуми и окачване около 2000 и те така. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IMG_000000_000000.jpg
Прегледи:1
Размер:444.1 КБ
ID:5783380
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от vencibull; 05-03-18, 18:13.

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        А и годината ти е бая новичка все пак.Добра е машинката.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          А и годината ти е бая новичка все пак.Добра е машинката.
                          Колко е новичка годината?
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                            Амортесьорите са на KYB 3444279 отпред и KYB 344410 отзад. И двата модела са шпилка - ухо като за задните трябва да се направят втулки за ухото. За точен размер на втулките ако те интересува ще проверя като се прибера, всичко съм записвал.
                            На мойто Ховър Н5 ,отзад са от Волга ГАЗ 24,1към 1,развиваш оригиналните и завиваш волговите,И са 45 лв бройката,ремонтираш само с нови....

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Полу механично,слагаш хъбове,включваш предното (шейтан машинката),след което му изкубваш бушона и работиш с хъбове +копче,,,,,включва бързо.



                              пп За Венцибул..

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                                Здравейте,

                                Да попитам относно антикорозионна обработка на шасито - разгледах няколкото теми във форума и видях, че хората предприемат различни начини да се борят с нея. Понеже на места четох позитивни, а на други негативни мнения относно ръждопреобразувателя на Вюрт, не съм сигурен дали искам да го ползвам. Някой може ли да посъветва, ако има ръжда на шасито и отгоре сложа алкиден грунд + алкидна боя - ще хване ли? Ще изтъркам с четка или шкурка и след това грунда + боята, но не знам дали ще може да се закрепи по този начин, а и със сигурност няма да успея да почистя до чист метал, та ако остане малко ръждица тя ще действа ли под грунда и боята?

                                Поздрави.
                                Венци,аз ще ти кажа за антикорозиината обработка(ако не си чел в Г В фен форума)......намажи го с олио......понеже всички ще се смеят,аз живея отсреща на Черковна,до църквата и като се видим и видиш моя,ако ти хареса ще опишеш тук метода.Когато твоя беше на маслар,аз бях там и добре го разгледах отдолу,има нужда от антикор, а и още нещо.0888 61 97 61 Любо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X