Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Не ти го препоръчвам. Карах го само 11 000 км , но съм разочарован. Не може да върви с ниски обороти. Там където с другите машини минавам на първа бърза , на този трябваше да му включа бавните за да има обороти иначе гаснеше .
    То дойде ли момента да караш на първа бърза по продължително време, по добре е наистина да включиш бавните да не товариш излишно съединителя.

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Колеги, от какво боледуват Великите Стени? Какво се гледа, когато се купува?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Колеги, от какво боледуват Великите Стени? Какво се гледа, когато се купува?
        От каквото и всички други марки, ама най-вече от мърлячи.
        Гледаш общото състояние и как е обслужвана.

        Ма то зависи и кой модел те интересува.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Абе пичове, едно питане - шнорхел за Steed 5 откъде може да се намери - десен?

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
            Абе пичове, едно питане - шнорхел за Steed 5 откъде може да се намери - десен?
            За хувърите слагат от Уаз Патриот и от Исузу. Като гледам формата на стийда предполагам че от исузу D-MAX Ще му лепне като шамар на гъз. С какъв двигател си - бензиновия ли ? Аз съм с Хувър 2.5 дизел, ама така като гледам коша не виждам кЪ ще му завра тоя шнорхел, или ще ми стане 3 метра тръба от шнорхела до мотора или трябва да дупча кутията на въздушния филтър и да затапя оригиналния отвор.

            Поздрави

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Направихме вчера един прибиране от Холандия до София за около 2200 км. Заради ограниченията, които спазихмме и си налагахме, висене на граници, чакане за зареждане и винетки - точно 23 часа.
              Сефте се возя толкова дълго в Ховър. Много колеги ревят със сълзи, че оставали без бъбреци по подобни маршрути. Според мене няма никакви драми. Плюса е, че има достатъчно място си опъне човек краката.

              Ааа... за минусите: Убедете се, че се заключва добре капака на каросерията, че има опасност да се загуби багажа. Проблема лесно се решава със свински опашки. Тука пак за возията - сигурно 200 км сме карали така, преди да разберем защо ни премигваха с фарове... Всичко си бе на лице
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Ей го моя китаец - 2.5 дизел, за сега върви. Какво се счупи откакто го притежавам: Изгорял бушон ( не успя да запали ) Заден ляв прозорец не се сваля / вдига, ще го прегледам като се затопли.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180203_082336_thumb.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5781658

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Какъв размер са гумите, и вдигал ли си го ?
                  Може ли още някоя профилна снимка ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Какъв е този двигател? Чувал съм, че имат 2,8, май дериват на Исузу. Интересно ми е какъв разход дава?
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Ще го снимам и ще кача още снимки. Гумите са 32х11.5 R15 Cooper discoverer STT. Сменил съм пружините с по-високи (5см) натегнал съм торсионите, амортесьори с по-дълъг ход отпред и отзад и има 4см бодилифт (полиамид) Отзад съм махнал стабилизиращата щанга, за отпред търся някакви удължени биалетки, че ако махна щангата сигурно ще припукат каретата. Имат 2.5 и 2.8 дизел, на 90% еднакви с дизела на фронтера и исузу. Примерно горивните и маслени филтри съвпадат, ангренажа е същия брой зъби и размери като за трупър, но като се стигне до смяна ще смея да твърдя на 100%. Разхода със стоковите гуми 235/65R17 беше 10 градско 8 извънградско. Сега с тези ми е 10-11 извънградско и 13-14 градско, но това е зимата, като се затопли ще видя дали ще се смъкне.
                      Последно редактирано от vencibull; 23-02-18, 11:56. Причина: Info

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-02-23 14_03_13-20180203_082325_jpg_badfcefd02fd7dddf01665bbf5be555f.jpg - Paint.png
Прегледи:1
Размер:1.02 МБ
ID:5781670 Ей го в профил

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Рязал ли си го да не подпират гумите, или след бодилифта няма нужда ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Гумите са много широки и се наложиха някои преработки по калобраните. Зад предните гуми дори изрязах от шасито една "паразитна" опора за крик, в която леко опираше гумата. Иначе в самите арки има място, но калобраните са тъпо сложени и задират, огънах ги с пистолет с горещ въздух. Преди това бях с 31ци, с тях не опираше никъде.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              При 31"+ калобраните е добре да се изхвърлят, но ако държиш на тях си сложи гумени и вързани за да не ги захапва гумата.

                              За по-големи гуми при подобни джипки обикновено трябва рязане, но и започват проблеми с окачването.
                              То като си почнал, не е ли по-добре 33/10.5/15, като свалиш малко и ГП ?
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 23-02-18, 14:56.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                33/10.5/15 намерих само BF Goodrich и Силвърстоун, но силвърстоуна са много агресивни, а гудрича не ми се нравят. Калобраните ще ги махам изцяло и ще заменя с гума, но в тия студове не ми се занимава, правя си всичко сам и пред блока и ми е малко сложно в студените месеци. Ако под ГП имаш в предвид Главная Пара - обмислях го, но честно казано в момента двигателя не се зори много, определено е по-мудна от преди със стоковите гуми, но да дам 2000лв за корони и пиньони не ми се ще. Предстои да си направя предна броня, задна броня + стойка за гума, че в момента си разхождам гумата в багажника, експедиционен багажник и светлинки. По-големи гуми ако слагам до 33" защото със сигурност не може да носи повече, така, че по окачването не мисля да пипам повече нищо.

                                П.П
                                Понеже предния мост ми се включва с копче, което изключително много ме дразни, някой случайно да знае дали има начин ( без да сменям скоростната кутия ) дали може да се направи механично?
                                Последно редактирано от vencibull; 23-02-18, 15:39. Причина: .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X