Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как ви се струва тази пещ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как ви се струва тази пещ?

    http://www.termofor.ru/prod1.php?id=27

    Электрогенерирующая дровяная отопительно-варочная печь


  • #2
    От: Как ви се струва тази пещ?

    Хм, пише 50 Вата което си е 4 Ампера.
    На мен ми се струва малко много.
    Образно казано-един обикновен автомобилен фар би трябвало да може да работи с този "генератор".

    Може и да може, не споря, но ми се струва малко повече рекламата.

    Само да добавя, че на клипчета не вярвам.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Как ви се струва тази пещ?

      Чакам отзиви от един мой приятел в Русия, който ми пратил този линк. Той купил вчера тази пещ, сега я тестира на дача ( вилата).

      Коментар


      • #4
        От: Как ви се струва тази пещ?

        Потърсете за елементи на Пелтие.

        Коментар


        • #5
          От: Как ви се струва тази пещ?

          Преди време бях пускал тука линк - моля кажи когато имаш информация как се справя уредчето.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Как ви се струва тази пещ?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Потърсете за елементи на Пелтие.
            Вярно е, те са. Има ги и в продажба в Русия, вижте каталог http://www.chipdip.ru/catalog/thermo...c-modules.aspx. За отговор веднага ще пиша, щом получа е-мейл от приятел. Иначе ми се струва много добра идея за аварийно или алтернативно захранване.

            Коментар


            • #7
              От: Как ви се струва тази пещ?

              На мен ми се струва добра идея да се ползва енергията получена от печката за въртене на циркулационната помпа. Моята е с максимална мощност 40 Вата, и един такъв елемент ще ми върши работа. Лошото е, че помпата е на 220 Волта, ама ще намерим начин де...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Как ви се струва тази пещ?

                И на мен ще ми е интересно какви са отзивите, но няма причина да не работи.
                Все си мисля, че и малко електроника има тук, защото няма как да поддържаш температурата постоянна,
                а за да захранва тези консуматори, напрежението 12 В трябва да е гори-долу стабилно, така мисля.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #9
                  От: Как ви се струва тази пещ?

                  Имам отговор. Накратко, по десетибална система той я оценил като 8. Мощността не е голяма, но наистина му позволявала едновременно да работи на лаптоп и да зарежда два мобилни телефона. Плюс отопляване. Минус един и много голям - цената на тази печка е над 1000 долара!!! Сега човек търси само втори термогенератор за да го сложи от другата страна на печка и да получи двойна мощността.
                  Това е в обща линия.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как ви се струва тази пещ?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Хм, пише 50 Вата което си е 4 Ампера.
                    На мен ми се струва малко много.
                    Е какво му е многото - от примерно 10 киловата печка вадиш 50 вата електричество. КПД-то е половин процент.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как ви се струва тази пещ?

                      КПД е много близък до 100% - това е печка. Е, малко топлина излита през комина, но това с всички печки е така. Произвежда ток като страничен продукт, когато топлина така и така ти трябва.

                      Приборът сме го обсъждали и несъмнено е хитър, но $1000 няма къде да му се похарчат. Елементи на Пелтие се доставят и при нас, вентилатори и радиатори - също, а идеалният режим на този прибор е с малко акумулаторче и MPO Tracer като на фотоволтаиците. Грубо - $150 за електрическата част на печката. Кюмбе за $850 не знам къде ще намерим.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как ви се струва тази пещ?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Кюмбе за $850 не знам къде ще намерим.
                        Това да е проблема. Ще се намери.

                        Мен ме терзае друг проблем - при печка с водна риза (външните и плоскости са топли, но не горещи), дали това чудо може да се монтира върху кюнеца, който се явява най-горещата външна част.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как ви се струва тази пещ?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          ..............................
                          Кюмбе за $850 не знам къде ще намерим.
                          Вече съм грабнал флекса и телоплюещото !
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как ви се струва тази пещ?

                            Трябва да може.

                            Но ако си с водна риза, вероятността да имаш електричество под ръка е много голяма.
                            Колко е мощна една циркулационна помпа за 100м2 къща?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как ви се струва тази пещ?

                              Около 40 Вата.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X