Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как ви се струва тази пещ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как ви се струва тази пещ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Трябва да може.

    Но ако си с водна риза, вероятността да имаш електричество под ръка е много голяма.
    Колко е мощна една циркулационна помпа за 100м2 къща?
    Май сам се сети за тънката ми мисъл - печката да захранва циркулационната помпа при изгасване на тока. Иначе кипва, ако не сколасаш да затърчиш и да затвориш де що има отвор по печката.

    12 волтова помпа все ще се намери.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Как ви се струва тази пещ?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ......................................
      12 волтова помпа все ще се намери.
      От Мерц или Газела ....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #18
        От: Как ви се струва тази пещ?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        печката да захранва циркулационната помпа при изгасване на тока
        Пръв Кольо го предложи, а аз да попитам - защо само при изгасване на тока?

        Коментар


        • #19
          От: Как ви се струва тази пещ?

          Как му се променя ефективността с времето? беше основен проблем, като е на открит огън.

          Иначе може и булбукатор да се върже
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #20
            От: Как ви се струва тази пещ?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Пръв Кольо го предложи, а аз да попитам - защо само при изгасване на тока?
            Просто да зарежда акумулатор, към който е вързана помпата. А ще го зарежда от където има ток. Ако има от пелтието - от него. Ако печката още не е сгряла и пелтието не дава достатъчно - от мрежата. Май няма да е голяма сложнотия. Дори и с релета май може, и прост дребен PICльо за левче.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Как ви се струва тази пещ?

              Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
              Иначе може и булбукатор да се върже
              Дай да не осираме и тая тема, а?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Как ви се струва тази пещ?

                Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                Как му се променя ефективността с времето? беше основен проблем, като е на открит огън...
                Средний срок службы – не менее 10 лет.

                Коментар


                • #23
                  От: Как ви се струва тази пещ?

                  http://www.quick-ohm.de/thermoelektr...pID=1&SGrpID=6

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как ви се струва тази пещ?

                    Ще работи. Знам ,че през войната така са захранвали и радиостанции.

                    Трудното е да не прегрява нещото и в същото време да има темп. разлика. Което пък при парно от една страна имаме 400-500о а от другата за плочка на връщащата се вода - 70-90о Един байпас на кюнеца май ще е достатъчен
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как ви се струва тази пещ?

                      Така де, и на мен това ми беше интересно - как поддържаме някакъв що-годе постоянен режим.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как ви се струва тази пещ?

                        Бях гледал едно клипче в тубата:
                        Две кофи студена и гореща вода и П - образен профил на който в долната част са навити серпентини. По средата беше монтирана крушка. Ширината на профила около 1м. Като потопеше в кофите с вода серпентините и крушката светеше. Нямаше нищо движещо (освен ако в серпентините не имало флуид някакъв).
                        Имате ли идея дали е реално и как може да е бил направен тоя генератор?
                        Дали е бил с елементи на пелтие и той или биметална сплав или флуид...
                        Доста съм си мислел защо скъпите котели за парно не предлагат такива с вградена помпа която да черпи енергия от котел. Помпа за парно за домашна инсталация е макс 80 вата. При котел 40кВт толкова ли е трудно да се изкарат 100 вата под формата на ел енергия?
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как ви се струва тази пещ?

                          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                          Така де, и на мен това ми беше интересно - как поддържаме някакъв що-годе постоянен режим.
                          Единия начин е с отдалечаване от кюнеца. Мери се температурата от горещата страна на пелтието, и в зависимост от нея то се отдалечава или доближава до кюнеца.

                          За друго не се сещам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как ви се струва тази пещ?

                            Не мога да открия, каква е максималната работна температура?
                            На пелтието.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как ви се струва тази пещ?

                              Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                              Така де, и на мен това ми беше интересно - как поддържаме някакъв що-годе постоянен режим.
                              Едната страна за водата е ясно. Оттам кюнеца към пелтието с клапа, и регулираш колко пушек/горещо ще минава. И варианти на това много.

                              Максималната работна е различна за различните ~ 200 е май за повечето ( по много дърт спомен )
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как ви се струва тази пещ?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Не мога да открия, каква е максималната работна температура?
                                На пелтието.
                                Ами докато се стопи. Обикновено е до 170-200 градуса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X