Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

    След инцидент с джипа счупих ключица, и двамата ортопеди които гледаха бяха категорични че няма нужда от гипс, превързаха ме с някакви съвременни тиранти за обездвижване на ключица и ме изписаха. Сега отвреме на време изкача и боли доста. Нека някой да даде съвет ако е патил.
    „глупава глава на краката почивка не дава”

  • #2
    От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

    Колега не е шега тая работа, ако имаш усещането че нещо не е наред потърси друг специалист за мнение и съвет не чакай дълго. Успех и бързо оправяне !
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

      Счупването на ключица се лекува почти винаги консервативно,т.е. без операция.Основната имобилизация е тип осморка или раница.От правилното поставяне на имобилизацията зависи правилното репониране на фрагментите и образуването на калус.От значение е вида на счупването и мястото му.Ти си в правото си да потърсиш и второ мнение,макар системата да не го позволява безплатно.Общо взето зора ти ще е 10 -на дни до образуването на фиброзния калус,а цялото заздравяване 30-40 дни в зависимост от възрастта ти,хранителни навици,наличие на придружаващи заболявания.ПП.Това изщракване ,което чувстваш при движение е благоприятно-означава че двата счупени фрагмента са в контакт(гаранция за ''заварка''),а факта че има движение м/у тях означава че имобилизацията ти не е стегната достатъчно.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

        Преди доста годинки (бях на 18 г.) си счупих дясната ключица след падане с мотор. На рентгеновата снимката костите изглеждаха на Х, а рамото ми висеше и не можех да си мърдам ръката. Лекарите казаха, че не може да се гипсира мястото, а лечението се изразява само в пристягане и обездвижване на ръката, както ти си описал. Сложиха ми една препаска да си подпирам ръката и ме пратиха да си ходя. Тогава нямаше такива модерни тиранти. Мен обаче ме болеше и имах същите симптоми като теб. Още на следващия ден отидох на чакръкчия. Човека ми намести костите и ми превърза по-здраво ръката. Каза ми всяка вечер да налагам мястото (като компрес) с прясно сварен ориз. Въпреки, че не вярвах много го изпълнявах и това се оказа много ефикасно. След седмица вече можех да си мърдам ръката почти без болка и отново карах мотора. След 20 дни влязох в казармата, където никой не се съобразяваше дали ми е здраво рамото за правене на лицеви опори и за носене на автомата...
        Съвета ми е да отидеш при такъв човек. По вашия край със сигурност има добри чакръкчии.
        Успех и бързо заздравяване.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #5
          От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

          Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
          Преди доста годинки (бях на 18 г.) си счупих дясната ключица след падане с мотор. На рентгеновата снимката костите изглеждаха на Х, а рамото ми висеше и не можех да си мърдам ръката. Лекарите казаха, че не може да се гипсира мястото, а лечението се изразява само в пристягане и обездвижване на ръката, както ти си описал. Сложиха ми една препаска да си подпирам ръката и ме пратиха да си ходя. Тогава нямаше такива модерни тиранти. Мен обаче ме болеше и имах същите симптоми като теб. Още на следващия ден отидох на чакръкчия. Човека ми намести костите и ми превърза по-здраво ръката. Каза ми всяка вечер да налагам мястото (като компрес) с прясно сварен ориз. Въпреки, че не вярвах много го изпълнявах и това се оказа много ефикасно. След седмица вече можех да си мърдам ръката почти без болка и отново карах мотора. След 20 дни влязох в казармата, където никой не се съобразяваше дали ми е здраво рамото за правене на лицеви опори и за носене на автомата...
          Съвета ми е да отидеш при такъв човек. По вашия край със сигурност има добри чакръкчии.
          Успех и бързо заздравяване.
          Това с варения ориз може да звучи смешно, но е много ефикасно! Дядо тъкмо се пенсионира и си падна на коляното. Сътветно имаше разместване и адски болки. Тоава ходи при някакъв стар лекар, който намести коляното и препоръча такива компреси със сварен ориз. За няколко дена всичко се оправи.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

            Жоре, ключицата ще ти мине, ама...това в главата, с джиповете трудно се лекува!

            Коментар


            • #7
              От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

              Друга "рецепта", която препоръчват за по-лесно калцирване на счупени кости е: разтваряне на цяло яйце в ориз. Подслажда се с медец и се взима по 1-2 супени лъжички/ден. Кашкавалче повечко, сиренце... Хубаво е пак да се потърси информация за дозировката. Като малък се налагаше да пия заради други подобни травми.
              Бързо оздравяване и бъди жив и здрав!
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

                Общо взето , фрактурата на ключицата е една от най-безотговорните при наместване-дори и минимален контакт да имат двата фрагмента-ще зарастне-е макар и козметично да е възможно да остане една буца, функцията няма да се увреди.Направи си рентгенова снимка- повторно, потърси мнението на друг ортопед.И аз съм съгласен с колегата-вероятно ти е много хлабаво "обездвижването".

                Коментар


                • #9
                  От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Друга "рецепта", която препоръчват за по-лесно калцирване на счупени кости е: разтваряне на цяло яйце в ориз. Подслажда се с медец и се взима по 1-2 супени лъжички/ден. Кашкавалче повечко, сиренце...
                  Не в ориз, колега, а в лимонов сок. И то първо черупката, после само жълтъка се разбива, белтъка се отделя.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Не в ориз, колега, а в лимонов сок. И то първо черупката, после само жълтъка се разбива, белтъка се отделя.
                    Много съжалявам - наистина не се сещам що за "ориз" съм написал.. Да, лимонов сок.. На мене ми го разтваряха в оцет... Но пак цяло яйце... Но основния елемент, който се търси, е калция от черупката.
                    Благодаря, че забеляза навреме грешката, че да не се чуди човека....
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

                      Ох ужас е тва, с извинение задника не можеш да си забършеш...

                      Аз също преди 3-4 години се потроших и също имах счупена ключица. Не знам при теб дали те снимаха само преди да бинтоват, но мен ме понаместиха, бинтоваха ме и казаха "айде готов си" ...
                      Да ме снимате пак, да видим ква сте я свършили няма ли?
                      Няма нужда бе готов си, след една седмица отиваш да те бинтоват наново, айде със здраве...
                      Сега след имам една леко стърчаща костица на рамото и е доста дразнещо, ама това го установи доктора на първата смяна на бинта и ми обясни, че вече е калцирало и за да я намести както трябва, означава да я счупи пак...
                      Та, ако силно държиш на естетиката на рамото си и смяташ, че нещо не ти е наред върви да те снимат отново...
                      Бързо заздравяване!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Общо взето , фрактурата на ключицата е една от най-безотговорните при наместване-дори и минимален контакт да имат двата фрагмента-ще зарастне-е макар и козметично да е възможно да остане една буца, функцията няма да се увреди.Направи си рентгенова снимка- повторно, потърси мнението на друг ортопед.И аз съм съгласен с колегата-вероятно ти е много хлабаво "обездвижването".
                        Дори да има буца ,това не пречи-нарича се хиперкалус и в повечето случаи се провокира от малки движения между фрагментите породени от хлабава имобилизация.Освен козметичен дефект, не ограничава функциите .След 8месеца до година настъпва процес на костно ремоделиране и нещата се пооправят.Но ако пациента следва съветите на лекарите,а не ходи по мазета при чакръкчии и не се впуска в кулинарни приключения със собственото си тяло(лук,оцет,лимони,омлети,зелеви листа,мед,газ,керосин,кал,брашняни лапи и др.)ще оптимизира максимално репаративния стадий.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обърнахме се с джипа... Счупих ключица

                          Благодаря на всички за пожеланията и съветите
                          „глупава глава на краката почивка не дава”

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X