Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор Eaton M62 на 22R - TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компресор Eaton M62 на 22R - TLC70

    Един бъдещ проект....

    Изходните данни за задачата са:
    двигател 22R
    2400сс
    8.5 степен на сгъстяване
    105кс/4800 оборота
    184Нм/2800 оборота
    карбуратор aisin - двукамерен с механично отваряне на втора клапа
    газова уредба с горна двукамерна плочка

    Важни детайли за този двигател се сравнително ниската степен на сгъстяване и много добра охладителна система, два фактора които са го правят много подходящ за свръхпълнене.

    Целта на проекта е повишаване на мощноста и въртящя момент. Джипа се ползва основно за пътешествия (засега). Без хард изпълнения.

    Първия въпрос е турбо или компресор.

    Турбо: Основен недостатък е модификацията на изходящия колектор. Иначе турбото като такова си има и нормалните недостатъци - прегряване на горивната смес,турбо лаг, нужда от мазане и респективно намаляне на живота на маслото. При конктретния двигател има и сериозен недостатък, че изходящи и входящи колектори са от различни страни на главата и въздуховодите стават дълги и сложни. Плюсове са по-високото КПД спрямо винтовия компресор и по лесното намиране втора ръка(което е относително разбира се).
    Много минуси и един плюс - по-високо КПД.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:turboenginein3.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5951765

    Компресор: Недостатъци са обема, допълнителната ремъчна предавка и по-ниското КПД.
    Ремъчната предавка не налага изменяне на оригиналната конструкция, така че отпада като минус.
    Обема на компресора е решим проблем - коша на двихателя е доста обемем.
    Обиконовенно се прилага схемата карбуратор - компресор - двигател, която обаче изисква специален входящ колектор:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1073003.JPG
Прегледи:1
Размер:13.3 КБ
ID:5951771
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1073006-2.jpg
Прегледи:1
Размер:19.3 КБ
ID:5951772

    Аз обаче съм се спрял на схемата компресор-(кулер)-карбуратор-двигател. Минуса е че трябва специален карбуратор (изпарител).
    Плюсовете са: не иска мазане, напълно отделен агрегат, саъздава налягане от ниски обороти.
    Регулира се лесно с ремъчната предавка.

    До тук имаме избран винтов компресор и схема компресор-(кулер)-(изпарител)-карбуратор-двигател.

    To be continued...
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    От: Компресор Eatom M45 на 22R - TLC70

    Браво, интересна тема!
    Може би е добре да кажеш какъв е крайния резултат (като параметри) в който се целиш.
    Вероятно ги знаеш тези:
    http://www.lceperformance.com/

    Коментар


    • #3
      От: Компресор Eatom M45 на 22R - TLC70

      Само да вметна - компресорът се казва Eaton, а не Eatom. Такива се слагат серийно на мерцедес CLK 200 kompressor.

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=58690

      Коментар


      • #4
        От: Компресор Eatom M45 на 22R - TLC70

        Яро, това в какви точни параметри се целя е малко трудно. При условие, че за този двигател препоръчват 0.4бbar свръхпълнене при 92 октана бензин, силно се надявам на 30% увеличние на мощноста и въртящия момент. Но при условие, че съм далеч от специалист в тази област, само мога да предполагам...

        А и вярно съм объркал загалвието... Яро ако може да го поправи.
        Тихо, освен на CLK би трябвало да ги има и на C180,C200.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          От: Компресор Eatom M45 на 22R - TLC70

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение

          А и вярно съм объркал загалвието... Яро ако може да го поправи.
          Тихо, освен на CLK би трябвало да ги има и на C180,C200.
          Сигурно. Аз се интересувах от тях когато исках да правя замяна на компресора на пасат G60 с такъв Итън. Общо взето отзивите са много добри. Ако бях се заел с подобно дело като твоето сигурно бих изпoлзвал и аз Итън. Успех, Jimi!

          http://www.eaton.com/Eaton/ProductsS...ers/PCT_221788

          Коментар


          • #6
            От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

            Не знам с тия обороти които ги има тоя мотор дали изобщо ще успееш да стигнеш до налягане 0.4 Аз лично бих избрал вариянт с турбина.
            А ако знаеш как благородно ти завиждам че си с бензинов мотор ...

            Коментар


            • #7
              От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

              Аз също обмислям надуването на моята , която е със същия мотор но твърдо съм за турбокомпресор пред механичен такъв . Целта е надув около 0.5-0.6 тоест колкото подържа едно турбо без никакви бустконтроли като прогнозата за коне е макс 150 коня . Като за начало ще опитам с неиния си карбуратор и турбо-изпарител тъй като основно и почти само на газ се кара междинния охладител , ще е чардж кулер (воден интеркулер с собствен радиатор водна помпа и топлообменник) тъи като ниската скорост с която се движи возилото не е достатъчна за интеркулер .Мисля , че кубатурата на този мотор и ниската степен не са добри за монтиране на компресор което ми беше първоначалната ми идея сега вече твърдо съм решил да е с турбокомпресор СХемата ще е турбо-чарджкулер-карбуратор Ако мога да ти бъда полезен с нещо питаи насреща съм , моята не съм я почнал само защото нямам време за нея инак до сега да е готова
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • #8
                От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                Карам от 2 години на Пуха с мотор мб111 2,2 от е-класа. Допълнително поставен компресор от 320цлк. Включва се по желание и от 169к.с. стават...друг мотор!
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                  Първо, много се радвам, че русенската бригада се включва. Да знаете, че съм ви градски...


                  Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                  Не знам с тия обороти които ги има тоя мотор дали изобщо ще успееш да стигнеш до налягане 0.4 Аз лично бих избрал вариянт с турбина.
                  А ако знаеш как благородно ти завиждам че си с бензинов мотор ...
                  Според теб къде е проблема? Ето я графиката на М45:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ct_128483.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:5328681

                  Ако правилно я разбирам, компресора надува най-добре на около 6000 оборота. Както сам знаеш този двигател работи между 2000-3000оборота, така че с ремъчна предвавка 1:2 или1:2.5 и сме в правилните обороти на компресора?



                  Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                  Аз също обмислям надуването на моята , която е със същия мотор но твърдо съм за турбокомпресор пред механичен такъв . Целта е надув около 0.5-0.6 тоест колкото подържа едно турбо без никакви бустконтроли като прогнозата за коне е макс 150 коня . Като за начало ще опитам с неиния си карбуратор и турбо-изпарител тъй като основно и почти само на газ се кара междинния охладител , ще е чардж кулер (воден интеркулер с собствен радиатор водна помпа и топлообменник) тъи като ниската скорост с която се движи возилото не е достатъчна за интеркулер .Мисля , че кубатурата на този мотор и ниската степен не са добри за монтиране на компресор което ми беше първоначалната ми идея сега вече твърдо съм решил да е с турбокомпресор СХемата ще е турбо-чарджкулер-карбуратор Ако мога да ти бъда полезен с нещо питаи насреща съм , моята не съм я почнал само защото нямам време за нея инак до сега да е готова
                  И аз го мисля точно този вариант, компресора да се байпасва когато работи на бензин, а да сложа един турбо изпарител и да се надува само на газ. За кулера мисля, че при турбина може и да не върши работа, защото там температурата е по-висока, но при компресора би трябвало до е достатъчно. Всъщност имаш ли представа колко е изходящата температура при турбо и при компресор, ясно е че варира...

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Карам от 2 години на Пуха с мотор мб111 2,2 от е-класа. Допълнително поставен компресор от 320цлк. Включва се по желание и от 169к.с. стават...друг мотор!
                  Ето точно това ми харесва, че е по желание и винаги можеш да си минеш във фабричен вид с едно копче...
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                    Както вече колегите запозряха, идеята ми е да се двигателя да се надува само на газ.
                    До това решение стигнах, защото на практика е много трудно да се изпълно схемата компресор-карбуратор-двигател на бензин. За тази цел трябва да е компресор-инжекцион-двигател и да се почнат настройките или да се намери карбуратор за турбо, за който аз не мога да намеря смислен вариянт. Но това винаги може да се промени ако се намери подходящ... За сметка на трудностите при бензина, то при газта решението е просто и евтино - изпарител за турбо с подходящ размер.
                    Освен това газта има октан число 105-110 което я прави много по устойчива на детонации и респективно може да понесе и по-голямо налягане от 0.4 bar.
                    Схемата blow through има и други важни предимства - възможност за монтаж на кулер и изменения по входящия колектор не са нужни. Ето какизглежда подобно решение, което добре илюстрира положението на компресора което съм замислил, независимо че двигателя е напречен:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9f8de91a.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5328723
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                      Добре е да я направиш с компресор , защото моята ще е с турбо и трябва да има разнообразие във форума Температурите на въздуха при двата вида надув зависят основно от количеството , тоест ако и вкараш студен въздух примерно през шнорхел и двата вида компресори надуват на 0.5 като налягане температурите би следвало да са близки като с една идея е по висока при турбото по разбираеми причини Карбуратора на Тойота не е изключено да си е подходящ за надув не съм го разглеждал но повечето карбуратори са балансирани от горе във филтъра а това в повечето слуаи е достатъчно да нямаш грижи . По тънкото е аванса особенно на газ след като тя е основното гориво , заводския аванс на делкото като ходове на центробежен и вакуумен регулатори не е подходящ за турбонадув и се нуждае от корекции инак ше си имаш строшени бутала и задрал блок
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #12
                        От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                        Добре е да я направиш с компресор , защото моята ще е с турбо и трябва да има разнообразие във форума Температурите на въздуха при двата вида надув зависят основно от количеството , тоест ако и вкараш студен въздух примерно през шнорхел и двата вида компресори надуват на 0.5 като налягане температурите би следвало да са близки като с една идея е по висока при турбото по разбираеми причини Карбуратора на Тойота не е изключено да си е подходящ за надув не съм го разглеждал но повечето карбуратори са балансирани от горе във филтъра а това в повечето слуаи е достатъчно да нямаш грижи . По тънкото е аванса особенно на газ след като тя е основното гориво , заводския аванс на делкото като ходове на центробежен и вакуумен регулатори не е подходящ за турбонадув и се нуждае от корекции инак ше си имаш строшени бутала и задрал блок
                        Да така е разнообразие трябва да има, а и не е хубаво тунинговането на 22R да е тъмна индия, при условие, че е идеален за това и отвъд океана е много разпространено.

                        Аз от турбо не съм се отказал, но ми кажи имаш ли кой да изработи това:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:manifold10.jpg
Прегледи:2
Размер:29.1 КБ
ID:5328839

                        И как ще решиш въпроса с мазането?
                        Май на тази снимка се вижда от къде трябва да сложиш щутцера:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05460.jpg
Прегледи:2
Размер:141.6 КБ
ID:5328840

                        Я разкажи за делкото.... до сега по китовете за компресори на 22R не съм видял да има тунинги за делкото, но съвсем не вярвам че може да има проблеми.

                        Моята логика е, че след като ще се свръх пълни двигателя, налягането в цилиндъра става по-голямо и газта ще изгаря по-добре. Което по пътя на логиката ще изключи нуждата он по-голямо предверение за газта или поне ще го намали. Центробежния регулатор според мен ще си е ок, но вакумния може да не действа правилно в тази ситуация. Това ли имаш предвид и какво е решението?
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                          ..
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Jimi; 18-12-11, 20:11. Причина: дублиране
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1254.JPG
Прегледи:1
Размер:363.4 КБ
ID:5328918
                            така изглежда при пуха
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Да така е разнообразие трябва да има, а и не е хубаво тунинговането на 22R да е тъмна индия, при условие, че е идеален за това и отвъд океана е много разпространено.
                              Малко сме скъсани за да се сравняваме с отвъдокеанските ни събратя
                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Аз от турбо не съм се отказал, но ми кажи имаш ли кой да изработи това:

                              [ATTACH=CONFIG]395398[/ATTACH]
                              Това е лесно за изработка сигурен съм че и сам можеш с трябва ти материали за 40-50 лева подходящ заваръчен апарат и малко въображение добре е да се ползва инокс с дебелина над 2.5-3 мм вечно става , имам и снимки мога да ти покажа общо взето как се прави

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              И как ще решиш въпроса с мазането?
                              Май на тази снимка се вижда от къде трябва да сложиш щутцера:

                              [ATTACH=CONFIG]395399[/ATTACH]
                              Мазането се взема от маслената магистрала и с един подходящ по дължина тефлонов шланг с оплетка си го закарваш в турбото , отичането или в блока или в картера един щуцер и парче 16 мм маслоустоичив маркуч и си готов , остава да спретнеш и ауспуха от турбото до съществуващата генерация или пък да си спретнеш цяла нова , като пак е добре да е неръждавейка

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Я разкажи за делкото.... до сега по китовете за компресори на 22R не съм видял да има тунинги за делкото, но съвсем не вярвам че може да има проблеми.

                              Моята логика е, че след като ще се свръх пълни двигателя, налягането в цилиндъра става по-голямо и газта ще изгаря по-добре. Което по пътя на логиката ще изключи нуждата он по-голямо предверение за газта или поне ще го намали. Центробежния регулатор според мен ще си е ок, но вакумния може да не действа правилно в тази ситуация. Това ли имаш предвид и какво е решението?
                              Сега тука дълбоко се бъркаш , първо газта е тъпо гориво а и никакъв изпарител не може да докара идеална смес за турбонадув и това е пробвано ! Второ аванса на турбомотор е доста по малък от на съшия атмосферен и да речм 15-20 градуса които получаваш от центробежния регулатор са адски много при надув и то на пропан с изпарител , решението поне с пред мен е да се остави вакуума да изтегля в атмосферни режими като под надув този аванс отпада автоматично а центробежния регулатор се разглабя делкото и трябва да му намалиш хода поне наполовина след което търсиш оптимална центровка , но краино осторожно защото това което му казваме чукане на аванс под надув прави чудеса с буталоцилиндровата група Най общо казано е това не е сложно поне не и за мен и ако реша за няколко дни колата ми ще е турбинирана , в момента ме спира само това , че имам план по които я рециклирам и когато рано или късно стигна до липсата на мощност а дотогава частите за надув ще са набавени , ще хвана и ще я направя но не знам това кога ли ще стане
                              поздрави и успех !
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X