Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кирилица, инсталиране, как да пиша на кирилица без кирилизация?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    а може ли да се направи клавиатурата да се сменя с "контрол", а не с "шифт"+"алт"... откакто съм с ХР /сигурно 2 години/ всеки ден се дразня...
    И мен ме дразни много.Няма ли начин да се превключва с един клавиш?
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

    Коментар


    • #17
      Re: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Преинсталация НЕ е необходима, но е добре да е под ръка инсталационния диск. Сменят се езиковите настройки от Български на стандартните English US, така че Setup-ът да възстанови подменените от Флекс-а файлове с оригиналните, рестартира се и наново се задава в езиковите настройки "Български" и проблемът е решен.
      Такааа обаче остава един огромен проблем - ПРЕМАХВАНЕТО на flextype, който след всяко рестартиране зареждаше новите(неговите бъгавите) файлове. Решението на проблема тогава е само и единствено преинсталация. Все пак datecs са писали за проблема и решението което са давали е преинстал. Windowsa не е линукс да преконфигурираш или отпечаташ стария "хорг" и всичко да продължи по мед и масло...
      лек ден
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #18
        Re: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

        Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
        flextype, който след всяко рестартиране зареждаше новите(неговите бъгавите) файлове.
        Ще зарежда, ако има кой да го остави ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          Re: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

          Минимум теория - моля, прочетете!
          Windows 95 и следващи е правен да работи на всякакви езици. Кирилицата е сред тях. Тези програми, които са писани да работят и на друг език, освен Английски, търсят този език по начина, както го изкарва Уиндоуса. Като (ако) го намерят, работят с него и им е все едно кой е той, Немски, Български или друг. Когато обаче сте извадили Българския по неоригинален начин, чрез т. нар. “Кирилизатор”, тогава няма гаранция къде, доколко и дали въобще ще ви работи Кирилицата. Под въпрос е и цялата работа на Уиндоус. Има много програми, които не тръгват, а други работят неустойчиво при Уиндоус, зацапан на системно ниво с кирилизатор. StarWars III например. Обяснение: програма, която иска рестарт, променя Уиндоус на системно ниво. Недъгавостта на т. нар. “Кирилизатори” се вижда с просто око: при опит за тяхната деинсталация, не последва искане за рестарт на компютъра, както при инсталацията им. Подменените от тях системни файлове не се заместват обратно с оригиналните. Една проба на “Кирилизатор” ви унищожава Кирилицата чак докато не преинсталирате Windows.

          http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm

          Една проба на “Кирилизатор” ви унищожава Кирилицата чак докато не преинсталирате Windows

          Това е за такива който могат да четат. В най-елементарната теория го пише. А оказанията за премахването на флекстипе можеш да ги намериш на самата страница на датекс.... Все пак това го е писал този който е измисил програмката с която и ти работиш освен ако ти неси с линукс...
          Неми се спори повече... Мислех че съм най-обикновен потребител... А ако ти си измисил някви програми помагай на хората да несрамуват като мен да си преинсталират windows-ите на приятелите.
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #20
            Re: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

            Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
            Това е за такива който могат да четат. В най-елементарната теория го пише. А оказанията за премахването на флекстипе можеш да ги намериш на самата страница на датекс....

            Дини, на тебе човек може само да ти завижда за нахаканата категоричност, с която раздаваш акъл със самочувствието на истина от последна инстанция във всяка една област. Само че, ако се въздържам да коментирам изказванията ти, касаещи ремонти на коли, то все пак искам да те осветля, че що се касае до компютри и софтуер, все пак имам една известна представа, и то не само от елементарната теория, която ти толкова снизходително ме съветваш да прочета. Да речем, че имам един достагодишен опит в поддръжка на компютри и спасяване на оплели конците потребители, като почнеш още от времето на DOS.

            Така че, давай го по-кротко. Има време, тепърва ще научиш, че не всичко, което хвърчи, се яде ...

            П.П. А що се касае до указанията на тия, които са написали Флекс-а, аз ще си позволя да не им се доверявам особено. Как да вярвам на хора, които са написали такава смотана програмка и години наред я пробутват срещу съответно заплащане на нищо неподозиращи потребители ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              Re: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

              "във всяка една област" аз в 99,9% от темите НЕ ВЗЕМАМ ОТНОШЕНИЕ. А относно исказванията ми за ремонти на коли - радвам се на всеки пост компрометиращ моите възгледи за нещата, защото във всеки спор се ражда истината или поне частица истина, от която можеш да научиш нещо. Така че несе чувствай виновен и давай смело упреци където видиш неточности и "нахаканата категоричност" от моя страна.
              Относно теб и компютрите незнам, а и неме интересува знанията ти и уменията ти. Нетърси от мен обаче да те истъквам като магьосник зад монитора. Аз съм човек, който уценява само фактите, а те се постигат с много доказателства, в случая постове изместващи другите, а не просто допълващи ги. В копмпютърно отношение шапка свалям на моя приятел, който много пъти се е преборвал със софтоерните и хардуернии проблеми на линуксите ми, за които се е твърдяло от много хора, че само windows може да се справи... Шапка свалям и на такива хора като Чорбаджииски, които пусна кирилизацията за slackware, защото всеки може да изтегли дадена програма, да знае малко англииски, за да и види настройките и възможностите и да каже аз съм велик щом ползвам тази програма.
              Същото е и с колите.
              Спирам да пиша, защото ми се струва, че спора взе да става много личен, а темата просто е за помощт на другите.
              Пък и има един лаф по-умния трябва да замълчи затова аз спирам до тук!
              Лек ден и успех
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #22
                Re: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

                Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                Спирам да пиша, защото ми се струва, че спора взе да става много личен, а темата просто е за помощт на другите.
                Пък и има един лаф по-умния трябва да замълчи затова аз спирам до тук!

                Тъй като явно се имаш за "по-умния", да беше се сетил, че не е много умно да се силиш да даваш съвети в област, с която не си много силен. Т.е. не е много умно да даваш на хората акъл да си губят времето за да преинсталират операционната система и всичкия софтуер, когато работата може да се свърши по друг начин, в рамките на има-няма 10 минути.
                Резултат - твоят съвет в същност НЕ помага на другите, а ненужно им усложнява живота и им губи времето. Но явно си от тия "специалисти", за които лечението на всеки компютърен проблем се свежда до format C: и нова инсталация. Е, кой колкото си може ...

                То за да е друго се иска човек наистина да знае и да е правил въпросното нещо със собствените си ръце, а не да клъвне "елементарната теория" от тук от там и после да реши, че вече знае всичко и може да отвори голямата уста и да раздава съвети и оценки наляво и надясно ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  До: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

                  не се карайте за глупости. а datex че са идиоти - идиоти са . и не само заради flex type, ако някой е работил с f-prot (тва е за касов апарат datex) - . A този човек injinera е написал мисля и кадърен деинсталатор за флекса и не само това , но и обяснява как win да ти чете кир. на системно ниво (разни имена на файлове и тн , не разбирам много, аз съм прост user).


                  ако на някой му трябва просто напишете injinera в google или:
                  http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm
                  Това е сайта на инженер Генади Атанасов от Ботевград .
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

                    аз знаех как се прави това, но когато отивах на добавяне, имаше само български и български(латински), сега използвах това малкото фаилче което е прикачено в първия пост и всичко е наред. Благодарности на автора на темата!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

                      Темата трябва да се промени като важна, да е най-отгоре.
                      Също смятам, че трябва да е заключена.
                      И да се прочисти от всички мнения без 1-вото.

                      Така, обосновавам се...
                      Често се случва колеги да имат проблеми с кирилизирането и да се чудят, и питат какво става.
                      Смятам, че няма какво да се каже освен това да е тема, в която влизаш прочиташ и правиш.

                      P.S. Win-а е бъгня, дето колкото и да я кърпиш се налага формат ц и реинстал, рано или късно, а в новото Убунто/Линукс/ примерно, което е Линукс за начинаещи така да се каже, с инсталирането си исбираш език, имаш и вградена Фонетична подредба и т.н. и ако не си принуден от специфична програма /или за гейминг/ няма смисъл от него/Win-a /.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да си качим Българска клавиатура в WindowsXP

                        Хах, това скрита реклама на Линукс ли е !? Аз съм си с "Win-a" и нямам никакъв проблем с кирилизацията
                        sigpic

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ендуро вести от Испания

                          Ето този кирилизатор работи най-добре от всички, които съм ползвала до момента. Настроен е да разчита 6, 6t и 4, като съответно ги заменя с "ш", "щ" и "ч", слага "ъ" вместо латинско "а" на правилните места.

                          http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

                          Ето така се работи с него:
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от iva_kx; 14-12-07, 17:43.
                          DCRT®

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кирилица, инсталиране, как да пиша на кирилица без кирилизация?

                            И един малък помощник за тези, които са "свикнали" да пишат с един вид клавиатурна подредба. Само е необходимо да запомните вградените в програмата съответствия

                            а-б-в-г-д-е-ж-з-и-й-к-л-м-н-о-п-р-с-т-у-ф-х-ц-ч--ш--щ-ъ-ь-ю-я
                            a-b-v-g-d-e-j--z-i--i-k--l-m-n-o-p-r-s-t-u--f-h-c-ch-sh-sht-y-ь-w-q

                            и да продължите да си пишете на латиница в Notepad, след което конвертирате набрания текст с приложената програмка и го копирате във форума.

                            Поздрави!
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от justify; 08-07-08, 07:15. Причина: добавяне на прикачен файл
                            [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

                            Коментар


                            • #29
                              Проблем с кирилицата

                              Като пиша тук във форума в бокса за текст на съобщението не ми излизат буквите "т", "х", "ц" и "ж".
                              И много е досадно - налага ми се да пиша в Ноутпада и после да копирам, за да не си помислите че не мога да пиша...
                              Не е от моята клавиатура или браузър, защото в текстов редактор или в друг сайт си пиша нормално.
                              Това някаква настройка от опциите за форума ли е или е бъг в системата?
                              С Windows Vista и Internet Explorer 8 съм.
                              Досега не ми се е случвал подобен проблем.

                              На мен лично ми звучи тъп въпроса, но някой имал ли е подобен проблем и има ли идея от какво е"
                              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                              0898777327

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Проблем с кирилицата

                                Първоначално публикуван от dijel Преглед на мнение
                                Като пиша тук във форума в бокса за текст на съобщението не ми излизат буквите "т", "х", "ц" и "ж".
                                И много е досадно - налага ми се да пиша в Ноутпада и после да копирам, за да не си помислите че не мога да пиша...
                                Не е от моята клавиатура или браузър, защото в текстов редактор или в друг сайт си пиша нормално.
                                Това някаква настройка от опциите за форума ли е или е бъг в системата?
                                С Windows Vista и Internet Explorer 8 съм.
                                Досега не ми се е случвал подобен проблем.

                                На мен лично ми звучи тъп въпроса, но някой имал ли е подобен проблем и има ли идея от какво е"
                                тхцжтхцжтхцжтхцж

                                няма такива опции по форума при мене всичко си е ок.
                                за да провериш къде е проблема изтегли си друг браузър и пробвай с него, има много безплатни. Може проблема да идва от неизпълнението на някой Java Script в текстовия редактор защото при писане се генерира HTML код за форматиране на текста който пишете.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X