Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваръчна маса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Заваръчна маса

    Ми прости си заваряваш...
    Ако не знаеш как-значи изобщо не ти трябва да се занимаваш с правенето на стапел. Щото няма да ти трябва.
    Той трябва на врелите и кипели в конкретната област.
    щЗа да не става грешка-и на мен не ми трябва, аз заварявам съвсем други конструкции, в които се гони херметичност и якост, а не линейни размери.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #92
      От: Заваръчна маса

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Ми прости си заваряваш...
      Ако не знаеш как-значи изобщо не ти трябва да се занимаваш с правенето на стапел. Щото няма да ти трябва.
      Той трябва на врелите и кипели в конкретната област.
      щЗа да не става грешка-и на мен не ми трябва, аз заварявам съвсем други конструкции, в които се гони херметичност и якост, а не линейни размери.
      Би ли споделил ...

      Коментар


      • #93
        От: Заваръчна маса

        Ок. ето идеята: Правиш чертеж на това което искаш, пращаш го на лични. Аз го правя, а как ще го вземеш от Ямбол оставям на теб да решиш.

        Коментар


        • #94
          От: Заваръчна маса

          Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
          ...Правиш чертеж на това което искаш, пращаш го на лични...
          Трябва ти чертеж за правоъгълна рамка от 50х50х4 мм с размер 1200 х 700 мм...?Тогава за една вита стълба сигурно ше ти трябват инженери от NASA.

          Коментар


          • #95
            От: Заваръчна маса

            За правоъгълна рамка не ми трябва чертеж, но никога не е само рамка.... На такива дето не знаят какво искат съм се нагледал. Поста ми беше добронамерен, но явно се тълкува зле, затова предложения и идей си търси другаде.

            Коментар


            • #96
              От: Заваръчна маса

              Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
              Ламарината ще се захваща с болтове, но ще заварявам планки заради другите функции на масата. Ти рамката на твоята от какъв профил я направи, и колко се изметна при заваряването на ламарината? За пестене на място ще бъде със сгъваеми крака.
              Само да намеря кой да ми завари рамката, че явно е сложна задача.
              Имам цял шлосеро - заварочен цех в работата все ще намеря и някой заварчик . Обади се .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #97
                От: Заваръчна маса

                Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                Ок. ето идеята: Правиш чертеж на това което искаш, пращаш го на лични. Аз го правя, а как ще го вземеш от Ямбол оставям на теб да решиш.
                Благодаря ти,но си ми далече.

                Коментар


                • #98
                  От: Заваръчна маса

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Сложна задача? Сигурен ли си че ти трябва заваръчна маса?
                  Със съгурност мога да мина без заваръчна маса,но ми се иска да имам.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Заваръчна маса

                    Щом можеш да минеш без, пък ти се иска - най-добре е сам да си я направиш. Занаятчиите някога, ковачи, дърводелци и т.н. сами са си правили голяма част от инструмента. Сега поне информацията е безгранична.

                    П.п. Темата е интересна и полезна. Благодаря!

                    Коментар


                    • От: Заваръчна маса

                      Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                      Със съгурност мога да мина без заваръчна маса,но ми се иска да имам.
                      Дай телефон на лични.Ще ти звънна утре.Така или иначе през март ще пътувам поне десет пъти до столицата.Мисля че има с какво да те изненадам.

                      Коментар


                      • От: Заваръчна маса

                        Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                        Дай телефон на лични.Ще ти звънна утре.Така или иначе през март ще пътувам поне десет пъти до столицата.Мисля че има с какво да те изненадам.
                        0887 33 00 22 Пламен

                        Коментар


                        • От: Заваръчна маса

                          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                          Трябва ти чертеж за правоъгълна рамка от 50х50х4 мм с размер 1200 х 700 мм...?Тогава за една вита стълба сигурно ше ти трябват инженери от NASA.
                          Когато има чертеж, се избягва тъпата реплика "ама аз си ги представях по друг начин"...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Заваръчна маса

                            Измятането се получи при заваряване на ламарината към рамката. Самата рамка се получи абсолютно правилна. Иначе когато заварих ламарината към рамката конструкцията заприлича малко на минирампа за скейтборд. Срам. Изправих я по много примитивен начин с много натиск ..... което не е много за разказване. Ако бях занитил плота към рамката щях да си спестя този срам...

                            Коментар


                            • От: Заваръчна маса

                              За да се намали измятането има един основен принцип:
                              Колкото по-близо до центъра на тежестта се работи, толкова по-малко е измятането.

                              Другото което може да се приложи е да си направиш пясъчно легло за ламарината. Това се прави ако нямаш маса за която да запънеш детайла...
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Заваръчна маса

                                Чертеж се прави, както каза колегата по-горе... за да няма после недоразомения... а не е знам като чуеш чертеж и си представяш кой знае какво... чертеж е и надраскана скица на хръвчащ лист с 5 размера, с каквито ми се е случвало най-често да работя ... и при мен когато някой дойде да иска нещо, първото нещо което искам е да ми го "нарисува" след което да определим размерите. В повечето слуаи, хората си мислят едни размери и като покажа какви са реално те, и си променят мнението...
                                Иначе ми е интересно, какво по-горе каза друг колега...
                                "Сложна задача? Сигурен ли си че ти трябва заваръчна маса?"
                                И наистина... след като на човек му трябва заваръчна маса, се предполага че може да си скрои сам 4 пръчки и без маса... Повечето по-голями рамки и маси които съм правил съм ги правил сложени на пода и съм си ги въртял както ми е удобно на мен да ги заварявам, пък за тези години не съм имал крив краен резултат... от тук подпреш, от там натиснеш... прикапеш всички снадки на по 3-4 места, накрая ги завариш едно по едно срещуположно... и стане номера...
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X