Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карате ли зимата???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карате ли зимата???

    Карате ли зимата??? А каква екипировка ползвате в студеното и дали неопрен ще помогне или може би кожа?? А може би метода на навличане с (40 фанели и....)

  • #2
    От: Карате ли зимата???

    Първоначално публикуван от bor4o111 Преглед на мнение
    Карате ли зимата??? А каква екипировка ползвате в студеното и дали неопрен ще помогне или може би кожа?? А може би метода на навличане с (40 фанели и....)
    В Габрово, т.е. в околията, си покарваме и в студено време. Проблем са минусовите температури. С тънките ръкавици изстиват ръцете, а с по-дебели е лош контрола на ръкохватките. Това, за мен, е най-проблемно. Другата екипировка включва- термобельо, горно и долно, термо за кратуната. Останалото е като през другите сезони, естествено с яке. Асербис предлагат яке и панталон за този сезон и доста колеги от Габрово ги ползват. Навличане с много дрехи не върши работа, само пречи. Ползвам опита си от ските и го прилагам в Ендурото. Проблем са якетата, които в ски-спорта, са с различна степен водо, студо, ветро-изолиращи но и най-вече дишащи. Тази дишаемост е почти невъзможна и поради факта, че ризниците спарват доста. Когато си запотен, същото може да се случи и с маската. За щастие, някои фирми предлагат слюди, антифог, които не се потят. Пример- Прогрип. Надявам се, да съм бил полезен.
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

    Коментар


    • #3
      От: Карате ли зимата???

      Полезен си благодаря за бързия отговор но аз като идиот пак да питам а от вятара пази ли термо облеклото?

      Коментар


      • #4
        От: Карате ли зимата???

        Да се включа и аз . Аз също си бръмча независимо дали е студ или слънце. Като ми залепи релето в главата паля и тръгвам . Сега на въпроса. Аз лично като изляза да карам в студа се обличам по следния начин: фланелка с къс ръкав 1во (и задължително да ми обира потта и да не си маскаря ризницата чак толкова много), отгоре поло (да ми пази врата), ризницата, джърсито и якето (якето ми е ветро и водоустойчиво и има ципове за проветрение на подмишниците,което много помага), надолу хубави термо чорапки, наколенки (ластични) , и панталончето от екипа (за момента протектори за колене нямам в процес на набавяне съм), гледам краката да са ми топли , а също така и ботушите(когато се обличам) , че да ми държи топличко докато карам, в противен случай краката ми стават кубове лед, амм за ръцете (на мен са ми много проблем,защото ми мръзнат много бързо), както каза колегата по-горе с дебели ръкавици се влошава контрола на ръчките, та затова правя следното топля ръкавиците, топля си ръцете (хубаво топлички да са ми) и си слагам първо един чифт хирургически латексови (или както там се водят ) ръкавички и после отгоре ръкавиците за мотора (помага много,но да се има впредвид,че в студено време ако са ти студени ръцете и направиш описаната процедура,ще има обратния ефект и ще ти държи студено, Не важи за лятото ). За главата е ясно каска и очила, ако карането е по-скоростно и боне,ако е по-засукано без боне,че ми се потяха очилата, но сега с новите , който са с анти фог нямам проблем.

        Еми това е от мен дано съм бил полезен на някой Поздрави на всички
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • #5
          От: Карате ли зимата???

          А ние караме зимата само по хард трасета!!
          Така вероятността да ти е студено е сведена до 0.
          Не е важно какво караш, а как го караш !

          Коментар


          • #6
            От: Карате ли зимата???

            Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
            А ние караме зимата само по хард трасета!!
            Така вероятността да ти е студено е сведена до 0.
            +1
            Студа е проблем ако се кара по сафалт на дълги преходи с относително висока скорост.
            Иначе може да пробваш и с метода с 40 фанели ама си вземи по-голяма раница защото на 15-тата минута ще си спрял да се разсъбличаш.

            Коментар


            • #7
              От: Карате ли зимата???

              Първоначално публикуван от bor4o111 Преглед на мнение
              Полезен си благодаря за бързия отговор но аз като идиот пак да питам а от вятара пази ли термо облеклото?
              Термобельото запазва температурата на тялото, не пази от вятър, от него пази уйндстопера(Windstopper).

              Коментар


              • #8
                От: Карате ли зимата???

                а наща група зимата се топлим с мръвиииии и червено вино

                Коментар


                • #9
                  От: Карате ли зимата???

                  Най-глупавото е да се кара с тениска най-отдолу, говоря за памучна. Като се изпотиш цялата пот попива с нея и след 10 мин си се вкочанил.
                  Най-добре е с някаква изкуствена материя която не задържа пот и бързо съхне, най-добре термо бельо.
                  Над него аз използвам windstoper от колелото ми, вътре дори е леко ватиран, страхотно топли и пази от вятър, и най-отгоре ендуро якето.
                  Ако е много студено слагам и мотодъждобрана на Fox и тогава можеш да караш и под нулата.
                  Общо взето не си навлечен, и дрехите изобщо не ти пречат.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карате ли зимата???

                    А относно ръкавиците- с кросови не става, тънки са.
                    С много дебели също не става, контрола върху кормилото не е добър.
                    Оптималният вариант е нещо такова:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3195.jpg
Прегледи:1
Размер:19.5 КБ
ID:5330028
































                    Имам такива, топлят достатъчно и са много готини.
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карате ли зимата???

                      Квито и ръкавици да ползвате намокрят ли се стават лед за това хората са евоюлирали и са направили термо дръжки Блузка с дълъг ръкав термо бельо демек с мембрана отпред пришита която спира вятъра да брули гърдите на тупана Очилата слюдата е ясна за краката препоръчвам найлонови торбички след чорапа преди ботуша За да сте 100 % сигурни че няма да умрете от студ една попара преди каране със червено винце е най добрият приятел в студа Има и разни ски клинове с памперс както му казват някои мека част пришита към клина намираща се на мъжките генетали отгоре с подплата обличате ендуро панталон ако нямате просто си купувате от килата скиорско промазано долнище с теранти Смятам че постоплих с моите познания някои колеги за предстоящата зима
                      [FONT=System][COLOR=#4169e1]по-силен! [/COLOR][/FONT][IMG]http://media.snimka.bg/2181/010617190.jpg[/IMG][IMG]http://media.snimka.bg/2813/011881135-big.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карате ли зимата???

                        Не съм с кросов мотор но карам когато е възможно. Екипа си е по правилата. Относно ръкавиците ,карам с кожени. Неопрена не става за студено време.Имам такива и ги ползвам отвреме на време когато съм в природата. Проблема при тях е , че изпотяват ръцете когато си в движение после спреш ли направо замръзваш отвътре..Вършат работа при дъжд и ако си неподвижен ..да не се потиш...
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карате ли зимата???

                          Обърнете внимание на водата която тече по дясната ми буза,казах вода защото пот е меко казано а беше -10 градуса,бях облечен с яке с подплата,отдолу по тениска,за ръкавици не можех и да си представя защото ръцете ми пареха.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:426223_317330088326276_1929320051_n.jpg
Прегледи:1
Размер:34.0 КБ
ID:5407739

                          Коментар


                          • #14
                            От: Карате ли зимата???

                            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                            Обърнете внимание на водата която тече по дясната ми буза,казах вода защото пот е меко казано а беше -10 градуса,бях облечен с яке с подплата,отдолу по тениска,за ръкавици не можех и да си представя защото ръцете ми пареха.
                            [ATTACH=CONFIG]492365[/ATTACH]
                            Ти си бил на 2л вино на тая снимка бре!
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • #15
                              От: Карате ли зимата???

                              Като стана дума за ръкавици... и като се сетих, че утре е откриването на лова, мисля си, че има доста добри ловни модели, с Горетекс, тънички и защитени от вятър. Лятото едва ли ще помогнат, но зимата, защо не. Ще поровя за някой модел... или ще разгледам отново моите 15 чифта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X