Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карате ли зимата???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карате ли зимата???

    Карате ли зимата??? А каква екипировка ползвате в студеното и дали неопрен ще помогне или може би кожа?? А може би метода на навличане с (40 фанели и....)

  • #2
    От: Карате ли зимата???

    Първоначално публикуван от bor4o111 Преглед на мнение
    Карате ли зимата??? А каква екипировка ползвате в студеното и дали неопрен ще помогне или може би кожа?? А може би метода на навличане с (40 фанели и....)
    В Габрово, т.е. в околията, си покарваме и в студено време. Проблем са минусовите температури. С тънките ръкавици изстиват ръцете, а с по-дебели е лош контрола на ръкохватките. Това, за мен, е най-проблемно. Другата екипировка включва- термобельо, горно и долно, термо за кратуната. Останалото е като през другите сезони, естествено с яке. Асербис предлагат яке и панталон за този сезон и доста колеги от Габрово ги ползват. Навличане с много дрехи не върши работа, само пречи. Ползвам опита си от ските и го прилагам в Ендурото. Проблем са якетата, които в ски-спорта, са с различна степен водо, студо, ветро-изолиращи но и най-вече дишащи. Тази дишаемост е почти невъзможна и поради факта, че ризниците спарват доста. Когато си запотен, същото може да се случи и с маската. За щастие, някои фирми предлагат слюди, антифог, които не се потят. Пример- Прогрип. Надявам се, да съм бил полезен.
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

    Коментар


    • #3
      От: Карате ли зимата???

      Полезен си благодаря за бързия отговор но аз като идиот пак да питам а от вятара пази ли термо облеклото?

      Коментар


      • #4
        От: Карате ли зимата???

        Да се включа и аз . Аз също си бръмча независимо дали е студ или слънце. Като ми залепи релето в главата паля и тръгвам . Сега на въпроса. Аз лично като изляза да карам в студа се обличам по следния начин: фланелка с къс ръкав 1во (и задължително да ми обира потта и да не си маскаря ризницата чак толкова много), отгоре поло (да ми пази врата), ризницата, джърсито и якето (якето ми е ветро и водоустойчиво и има ципове за проветрение на подмишниците,което много помага), надолу хубави термо чорапки, наколенки (ластични) , и панталончето от екипа (за момента протектори за колене нямам в процес на набавяне съм), гледам краката да са ми топли , а също така и ботушите(когато се обличам) , че да ми държи топличко докато карам, в противен случай краката ми стават кубове лед, амм за ръцете (на мен са ми много проблем,защото ми мръзнат много бързо), както каза колегата по-горе с дебели ръкавици се влошава контрола на ръчките, та затова правя следното топля ръкавиците, топля си ръцете (хубаво топлички да са ми) и си слагам първо един чифт хирургически латексови (или както там се водят ) ръкавички и после отгоре ръкавиците за мотора (помага много,но да се има впредвид,че в студено време ако са ти студени ръцете и направиш описаната процедура,ще има обратния ефект и ще ти държи студено, Не важи за лятото ). За главата е ясно каска и очила, ако карането е по-скоростно и боне,ако е по-засукано без боне,че ми се потяха очилата, но сега с новите , който са с анти фог нямам проблем.

        Еми това е от мен дано съм бил полезен на някой Поздрави на всички
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • #5
          От: Карате ли зимата???

          А ние караме зимата само по хард трасета!!
          Така вероятността да ти е студено е сведена до 0.
          Не е важно какво караш, а как го караш !

          Коментар


          • #6
            От: Карате ли зимата???

            Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
            А ние караме зимата само по хард трасета!!
            Така вероятността да ти е студено е сведена до 0.
            +1
            Студа е проблем ако се кара по сафалт на дълги преходи с относително висока скорост.
            Иначе може да пробваш и с метода с 40 фанели ама си вземи по-голяма раница защото на 15-тата минута ще си спрял да се разсъбличаш.

            Коментар


            • #7
              От: Карате ли зимата???

              Първоначално публикуван от bor4o111 Преглед на мнение
              Полезен си благодаря за бързия отговор но аз като идиот пак да питам а от вятара пази ли термо облеклото?
              Термобельото запазва температурата на тялото, не пази от вятър, от него пази уйндстопера(Windstopper).

              Коментар


              • #8
                От: Карате ли зимата???

                а наща група зимата се топлим с мръвиииии и червено вино

                Коментар


                • #9
                  От: Карате ли зимата???

                  Най-глупавото е да се кара с тениска най-отдолу, говоря за памучна. Като се изпотиш цялата пот попива с нея и след 10 мин си се вкочанил.
                  Най-добре е с някаква изкуствена материя която не задържа пот и бързо съхне, най-добре термо бельо.
                  Над него аз използвам windstoper от колелото ми, вътре дори е леко ватиран, страхотно топли и пази от вятър, и най-отгоре ендуро якето.
                  Ако е много студено слагам и мотодъждобрана на Fox и тогава можеш да караш и под нулата.
                  Общо взето не си навлечен, и дрехите изобщо не ти пречат.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карате ли зимата???

                    А относно ръкавиците- с кросови не става, тънки са.
                    С много дебели също не става, контрола върху кормилото не е добър.
                    Оптималният вариант е нещо такова:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3195.jpg
Прегледи:1
Размер:19.5 КБ
ID:5330028
































                    Имам такива, топлят достатъчно и са много готини.
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карате ли зимата???

                      Квито и ръкавици да ползвате намокрят ли се стават лед за това хората са евоюлирали и са направили термо дръжки Блузка с дълъг ръкав термо бельо демек с мембрана отпред пришита която спира вятъра да брули гърдите на тупана Очилата слюдата е ясна за краката препоръчвам найлонови торбички след чорапа преди ботуша За да сте 100 % сигурни че няма да умрете от студ една попара преди каране със червено винце е най добрият приятел в студа Има и разни ски клинове с памперс както му казват някои мека част пришита към клина намираща се на мъжките генетали отгоре с подплата обличате ендуро панталон ако нямате просто си купувате от килата скиорско промазано долнище с теранти Смятам че постоплих с моите познания някои колеги за предстоящата зима
                      [FONT=System][COLOR=#4169e1]по-силен! [/COLOR][/FONT][IMG]http://media.snimka.bg/2181/010617190.jpg[/IMG][IMG]http://media.snimka.bg/2813/011881135-big.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карате ли зимата???

                        Не съм с кросов мотор но карам когато е възможно. Екипа си е по правилата. Относно ръкавиците ,карам с кожени. Неопрена не става за студено време.Имам такива и ги ползвам отвреме на време когато съм в природата. Проблема при тях е , че изпотяват ръцете когато си в движение после спреш ли направо замръзваш отвътре..Вършат работа при дъжд и ако си неподвижен ..да не се потиш...
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карате ли зимата???

                          Обърнете внимание на водата която тече по дясната ми буза,казах вода защото пот е меко казано а беше -10 градуса,бях облечен с яке с подплата,отдолу по тениска,за ръкавици не можех и да си представя защото ръцете ми пареха.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:426223_317330088326276_1929320051_n.jpg
Прегледи:1
Размер:34.0 КБ
ID:5407739

                          Коментар


                          • #14
                            От: Карате ли зимата???

                            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                            Обърнете внимание на водата която тече по дясната ми буза,казах вода защото пот е меко казано а беше -10 градуса,бях облечен с яке с подплата,отдолу по тениска,за ръкавици не можех и да си представя защото ръцете ми пареха.
                            [ATTACH=CONFIG]492365[/ATTACH]
                            Ти си бил на 2л вино на тая снимка бре!
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • #15
                              От: Карате ли зимата???

                              Като стана дума за ръкавици... и като се сетих, че утре е откриването на лова, мисля си, че има доста добри ловни модели, с Горетекс, тънички и защитени от вятър. Лятото едва ли ще помогнат, но зимата, защо не. Ще поровя за някой модел... или ще разгледам отново моите 15 чифта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X