Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за морска карта за Humminbird

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за морска карта за Humminbird

    Колеги моля за помощ за морска карта за Humminbird. Стават ли от Гармин-ските, или трябва да се търсят само оригинални. Сонара-плотер ми е подарък от приятел от щатите и чакам да пристигне до нова година. Ще го ползвам основно в Черно море и евентуално Гърция.
    Благодаря на всички отзовали се предварително.
    в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
    Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

  • #2
    От: Помощ за морска карта за Humminbird

    Защо никой не се отзовава, чудна работа????
    в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
    Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за морска карта за Humminbird

      Humminbird използват карти Navionics, Garmin си използват техните Garmin-нски карти. Никак не са взимозаменяеми, защото двете фирми са конкуренти.
      Не съм виждал карта Navionics на Черно море.
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за морска карта за Humminbird

        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
        Humminbird използват карти Navionics, Garmin си използват техните Garmin-нски карти. Никак не са взимозаменяеми, защото двете фирми са конкуренти.
        Не съм виждал карта Navionics на Черно море.
        Navionics карти се ползват и от IPad и IPhone. И картата покрива от Азорските острови до цялото Черно море. И работят идеално. Проверено.
        Имаш ли едно от двете, вкарвай Navionics и не се занимавай с друго.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за морска карта за Humminbird

          Сега видях, че тази година са издали нова карта за Черно море: Platinium+XL Chart 5P253XL
          Картата за плотер за Средиземно и Черно море, я харчат за 199 Евро без ДДС:
          http://store.navionics.com/charts/43XG

          Ники, правил ли си скоро сравнение между картите на Garmin и Navionics? Поне преди време, Navionics бяха много по-подробни и точни. Картите на Garmin за Черно море са жива мъка, но поне се намират лесно без пари.
          Весели празници.
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за морска карта за Humminbird

            Сравнениq с Гармин и Navionics не съм правил. Аз като видq Гармин на лодка и не го вклучвам дае. Navionics ползвах последното лqто на IPad при пресичане на Атлантика. До Палма работеше без проблем. За идеqта си вкарах и картите на бьлгарското краибреие. Идеални карти според мен /не знам колко на често ги обновqват и дали показва новите талqни например/. За около $60 долара купувам всичко от Португалиq до Русиq. Качвам ги на IPad и биq по качество 99% от морските навигаионни уреди. Raymarine ползват абсолутно сьщите карти. Супоставqл съм ги хилqди моркси мили. Ралика нqма.
            ИПада го оставих на една лодка на нqколко хилqди километра от тyк. В нас съм си за 2 дни за празника. Ако на нqкои му е интересно качеството, пишете, като се вьрна ще го снимам екрана с карта на които раион кайете и ще кача снимки.

            Извинqвам се за неграмотниq пост. Врьщам се в нас и Кредор не работи. Аман! Не, че беше стока, но това е мька. Редактирам по 10 минути 3 изречениq.

            Весели празниcи!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за морска карта за Humminbird

              Гармин ползваш до паркинга,като се качиш на лодката тьрси друго - по-ясни карти и по-лесно им се разбира,Гармина е като карикатура.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за морска карта за Humminbird

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Сравнениq с Гармин и Navionics не съм правил. Аз като видq Гармин на лодка и не го вклучвам дае. Navionics ползвах последното лqто на IPad при пресичане на Атлантика. До Палма работеше без проблем. За идеqта си вкарах и картите на бьлгарското краибреие. Идеални карти според мен /не знам колко на често ги обновqват и дали показва новите талqни например/. За около $60 долара купувам всичко от Португалиq до Русиq. Качвам ги на IPad и биq по качество 99% от морските навигаионни уреди. Raymarine ползват абсолутно сьщите карти. Супоставqл съм ги хилqди моркси мили. Ралика нqма.
                ИПада го оставих на една лодка на нqколко хилqди километра от тyк. В нас съм си за 2 дни за празника. Ако на нqкои му е интересно качеството, пишете, като се вьрна ще го снимам екрана с карта на които раион кайете и ще кача снимки.

                Извинqвам се за неграмотниq пост. Врьщам се в нас и Кредор не работи. Аман! Не, че беше стока, но това е мька. Редактирам по 10 минути 3 изречениq.

                Весели празниcи!
                Мога ли, да ти задам един въпрос ?

                Как ползваше iPad-да с картата на Navionics, когато нямаше достъп до интернет и в открито море?

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за морска карта за Humminbird

                  IPad има вграден GPS чип. Хваща сигнал през солидна палуба.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за морска карта за Humminbird

                    3G модела има GPS вграден,другите нямат.







                    Ляво Навионикса,дясно AIS,за АИСА ти трябва приемник,за Навионикса само карти
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 06-02-12, 21:09.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за морска карта за Humminbird

                      Да де. Така е като пиша от телефона- все къси и недуоточнени излизат.
                      Всички 3G имат вграден GPS. На горната снимка са IPhone 3S, IPhone 4s, IPad 1 3G и IPad 2 3G. На всичките имаме качени Navionics и работят безотказно.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за морска карта за Humminbird

                        Iphone 3 GS е моя,а не S Спирай да пишеш от телефона
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за морска карта за Humminbird

                          Кой приемник за AIS използвате и лесно ли се разбраха с IPad-a?
                          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                          No wahalla.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за морска карта за Humminbird

                            Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                            Кой приемник за AIS използвате и лесно ли се разбраха с IPad-a?

                            http://www.digitalyacht.co.uk/produc...ducts_id=11657



                            IAIS DIGITAL YACHT

                            WIFI врьзка с телефоните и падите,кофтито е,че работи само с един от тях по едно и сьщо време.Антената вьншната е черната с 20 метра кабел,вьтрешната антена не я включваме защото и без нея лови на по 5 метра,а с включена антена около 30 което е двойно на половината лодки които караме.

                            На пьрвата снимка се вижда приемника,следи кьде отиват кабелите - горе на снимката,от обратната страна - захранващ 12 волта запалка,антена вьншна,от кьм нас рисет бутон,3 диода които показват статуса на макината и вход / който е празен / за вьтрешната антена.

                            Digital Yacht HA156A Tuned AIS Stub/Helical Antenna 20m Coax





                            Самата антена е една педя от моите.


                            За теб като един виден корабовладетел / как се бьзикаше един приятел / е по-добре да си вземеш предавател и приемник комбо който е още 200 кинта горница.Това се регистрира обаче с данните на лодката и това ни спря,че на седмица караме по 2-3 различни и си взехме само приемник.

                            НАЙ ВАЖНОТО - НЯМА ЗВУКОВА АЛАРМА.Няма как да го настроя да ми свирне ако имам лодка на,да речем, 5 мили.Трябва да го следя и не мога да карам заплеснат.Всичко друго го има,лови на 120 мили при идеално време или поне нашия това хваща с антена вдигната на фал на около 5 метра височина.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 06-02-12, 23:20.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за морска карта за Humminbird

                              В краткият ми списък е Vesper Marine AIS WATCHMATE WMR750. NASA AIS Radar е дърво със скопена функционалност и поради това и цената му е значително по-ниска.
                              Разглеждах едно VHF радио с AIS
                              : STANDARD HORIZON GX2100E, но дисплея е толкова мизерен, че в крайна сметка работата отива на отделен уред.
                              IAIS DIGITAL YACHT ги знам, но не ми се разнасят компове по лодката. За вас обаче е много подходящо- не сте ограничени с фиксиран MMSI към уреда и може да си го разнасяте като пръскачка из лозе.
                              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                              No wahalla.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X