Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    DSLR камерите се оказаха прекалено професионални за мен...
    Сега търся нещо по-компактно, универсално и с един обектив, но достатъчен...
    спрял съм се на няколко модела, кой ще препоръчате измежду тях, ако имате впечатления?
    Nikon COOLPIX P520
    Nikon Coolpix L820
    Nikon Coolpix P7800 или P7700
    Sony Cyber-shot DSC-RX1
    Canon PowerShot SX50 HS
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ivied; 17-12-13, 00:42.

    Коментар


    • Re: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Аз не разбирам много, но бих погледнал и панасониците FZ200, обектива е 2.8 бленда по цялата дължина, което не само че е хубаво но ще има и по малко шум на по високите исота.

      Коментар


      • От: Re: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Аз не разбирам много, но бих погледнал и панасониците FZ200, обектива е 2.8 бленда по цялата дължина, което не само че е хубаво но ще има и по малко шум на по високите исота.

        10+

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          FZ 200 и аз го гледах много ми хареса , но ми се ще апарат с по голяма матрица. Ако не те бърка малката матрица зарежи ги другите, за сега поне е по добър от тях.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Това Сони RX1 не е ли доста скъпо? Има мисля сега и втора версия на същия. Ако не се лъжа в модела - много е добро.
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
              Това Сони RX1 не е ли доста скъпо? Има мисля сега и втора версия на същия. Ако не се лъжа в модела - много е добро.
              Изпуснал е две нули след единицата вероятно.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                да ви кажа ходих днес следобеда в 2 магазина, имаше ги всичките модели,
                дaже и Sony Cyber-shot DSC-RX1
                (не съм изпуснал никакви 0-ли
                - не знам откъде точно попаднах на него, от някакви тестове вероятно
                + още 120 подобни - то не бяха Lumix-и с Лайка обективи, Fuji-та, Olimpus-и, Samsung-и... е, не можах да избера...
                единия отпада по разбираеми причини
                По цени са подредени така:
                1. Nikon Coolpix L820 - 170 E
                2. Nikon COOLPIX P520 - 280E
                3. Canon PowerShot SX50 HS - 300 E
                4. Nikon Coolpix P7800 - 420 E - с най-малък зуум, но пък с най-много и професионални настройки,
                видя ми се с най-истински цветове
                и
                Sony Cyber-shot DSC-RX1 - 2480 E - наистина е невероятна машинка, но... не е за мен
                давайте акъл, някой от посочените - други не ща - станах разноглед...
                Последно редактирано от ivied; 18-12-13, 00:14. Причина: станах разноглед

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  С тоя списък не искаш акъл, а искаш някой да мисли вместо теб. Трудно ще стане. Наредил си съвсем различни апарати с различни цели и приложения.

                  За най-истинските цветове - освен ако не си сравнявал на монитор просто няма как да прецениш на екрана на апарата. Но P5800 е хубав апарат.

                  За изпуснатите нули - освен ако не съм вече за очила, в изброените по-горе снимки има RX-100ца (която не си споменал в списъка), но няма RX-1ца.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    де да нямаше... като го видях направо...
                    (иначе горе на снимката верно е Sony Cybershot DSC-RX100)
                    (него не видях, но този Sony DSC-RX1 е направо...
                    Ферари от стъкления шкаф (от който го извадиха)
                    ето
                    http://snapsort.com/cameras/Sony-Cyber-shot-DSC-RX1
                    http://www.amazon.de/Sony-DSC-RX1-Cy...r-shot+DSC-RX1

                    и сравнение м/у Sony DSC-RX1 и Nikon Coolpix P7800
                    http://snapsort.com/compare/Nikon-Co...r-shot-DSC-RX1
                    Nikon Coolpix P7800 е 65 пункта или % - Sony DSC-RX1 - 100%

                    взех да сравнявам като база Nikon Coolpix P7800 57% - с Canon PowerShot SX50 HS - 85%
                    http://snapsort.com/compare/Canon-Po...-Coolpix-P7800

                    после Nikon Coolpix P7800 - 57% и Nikon COOLPIX P520 - 66%
                    http://snapsort.com/compare/Nikon-Co...-Coolpix-P7800

                    и след това Nikon Coolpix P7800 - 57% и Nikon Coolpix L820 - 71%

                    и за да стигна донякъде...
                    Nikon Coolpix L820 - 81% и Nikon COOLPIX P520 - 82%
                    http://snapsort.com/compare/Nikon-Co...n-Coolpix-P520

                    и накрая Nikon COOLPIX P520 - 82% и Canon PowerShot SX50 HS - 100%
                    http://snapsort.com/compare/Canon-Po...n-Coolpix-P520

                    излиза, че трябва да взема Canon PowerShot SX50 HS
                    ако някой мисли, че е лесен избора на фотоапарат...продължавам да сравнявам...
                    вие кво ще кажете?
                    Последно редактирано от ivied; 18-12-13, 00:17. Причина: Ферари от стъкления шкаф

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Излиза че трябва да престанеш да вярваш на всеки сайт и да не кълвеш толкова на класации. Снапсорт сравнява автоматично по някакви показатели и от там си тегли от носа пак автоматично някакви класации в проценти.

                      Отивай на dpreview и почвай да четеш. Повечето от списъка са тествани там. Ако ги няма там - на някой сериозен сравнителен сайт, ако толкова държиш на сравнения. И понеже знам че ще опреш и до там и че и това ще те хвърли в размисъл - не, недей да ходиш на dxomark. Там са много компетентни, резултатие технически са 110% точни, но са полезни единствено ако искаш да си четеш и препрочиташ характеристиките на матрицата. Ако случайно искаш и да правиш снимки - всичко отива на кино, класацията се попилява.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Излиза че трябва да престанеш да вярваш на всеки сайт и да не кълвеш толкова на класации. Снапсорт сравнява автоматично по някакви показатели и от там си тегли от носа пак автоматично някакви класации в проценти.

                        Отивай на dpreview и почвай да четеш. Повечето от списъка са тествани там. Ако ги няма там - на някой сериозен сравнителен сайт, ако толкова държиш на сравнения. И понеже знам че ще опреш и до там и че и това ще те хвърли в размисъл - не, недей да ходиш на dxomark. Там са много компетентни, резултатие технически са 110% точни, но са полезни единствено ако искаш да си четеш и препрочиташ характеристиките на матрицата. Ако случайно искаш и да правиш снимки - всичко отива на кино, класацията се попилява.
                        а твоето мнение за 4-те какво е? Или имаш 5-то предложение?
                        че вече 2 дена само това правя и май стана като в оня виц:
                        "не съм гинеколог, но мога да погледна"...
                        Последно редактирано от ivied; 18-12-13, 00:26. Причина: не съм гинеколог, но мога да погледна

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Нямам мнение понеже не знам какви са фотографските ти нужди.
                          Чисто технически от списъка правилният избор е сони RX100 и никон п7800. Но това е само технически. Чисто технически Кайен е хубава кола, но не е най-добрия избор ако гониш икономия на гориво. Чисто технически газовата уредба е прекрасно решение, но няма да ти помогне ако пресичаш Щатите където газ станции няма. И тъй нататък.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Нямам мнение понеже не знам какви са фотографските ти нужди.
                            Чисто технически от списъка правилният избор е сони RX100 и никон п7800. Но това е само технически. Чисто технически Кайен е хубава кола, но не е най-добрия избор ако гониш икономия на гориво. Чисто технически газовата уредба е прекрасно решение, но няма да ти помогне ако пресичаш Щатите където газ станции няма. И тъй нататък.
                            пеизажи, панорами, планини, сгради... цветовете и светлосенките основно, ама какви точно и аз не знам
                            - без спорт или портрети, маси, плаж или музеи... дори видеото не ми трябва...
                            (имах чудесен DSLR апарат - ама едва ли използвах и 15% от възможностите му,
                            а и това с обективите за тях... трябват ти поне 3, след като разкараш веднага китовия
                            Последно редактирано от ivied; 18-12-13, 01:07. Причина: поне 3

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Ако си несигурен в изброения списък приложения (а нещо ме кара да мисля че не си съвсем сигурен какво искаш ) - Sony RX100ii ще е най-поливалентен.

                              Ако го намериш евтино - Канон G1x с почти апс-ц (апс-ц е размер като на стандартен dslr) матрица също ще ти върши добра работа.

                              Ако си бетон сигурен че няма да ти трябва зум и че ще гониш пейзажно-репортажна фотография - всеки от компактните апарати с апс-ц матрица ще е радост за душата и ще ти държи влага много дълго. Това са Никон coolpix A, фуджи Х100S. Лайка Х2 я отписваш освен ако не ти се плаща данък гъзария.

                              Най-доброто съотношение цена/качество при компактните с апс-ц матрица е Ricoh GR.

                              Никона и Рикох-а са с екивалент на 28мм обектив. Фуджито е с екивалент на 35мм. Като качество вероятно е най-доброто от трите, но и цената е по-висока.

                              Ако не те плаши екзотиката, ще наблягаш повече на пейзажите и имаш бърз компютър с голям диск - Сигма DP1 Merrill с Фовеон матрица. Водят я 46 мегапиксела но истинските мегапиксели ги получаваш като разделиш на три (за размера на снимката), за сметка на това остротата на изображението е почти като при "истински" 46 мегапиксела. DP са три модела, едно две и три, разликата е в обективите, с различна дължина. Не ги бъркай със старите сигми дп1-2-3 (които не а Merrill), които са старото поколение.

                              Всичкото изброено в общи линии ще ти върши или страхотна работа, или никаква, според това как си си описал нуждите. Отделно - на всичкото изброено един панасоник GM-1 с новия китак 12-32мм ще може да се опъне много сериозно, на едни относително по-благи цени. Но там те дебне капана на сменяемия обектив и прилежащите му финансови клопки за бурни сърца.

                              Ако те боли портмонето от изброените апарати - с фиксиран обектив - Олимпус XZ-1 (ако го намериш) или XZ-2. Олимпус Stylus 1 също се очертава нелош но не е евтин.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Ако си несигурен в изброения списък приложения (а нещо ме кара да мисля че не си съвсем сигурен какво искаш ) - Sony RX100ii ще е най-поливалентен.

                                Канон G1x
                                Никон coolpix A,
                                фуджи Х100S
                                Лайка Х2
                                Ricoh GR.

                                Сигма DP1 Merrill с Фовеон матрица
                                панасоник GM-1 с новия китак 12-32мм
                                Олимпус XZ-1 (ако го намериш) или XZ-2. Олимпус Stylus 1
                                Благодаря ти наистина за труда и отношението!
                                Просто ми даде друг поглед в/у приложението и спецификите...
                                Извън масовките досега, нямаше да обърна внимание на посочените апарати, ако не ги беше споменал...
                                Дори и изработката на някои от тях, прави впечатление на много сериозна и професионална.
                                Ще гледам, сравнявам, но ще трябва да ги видя и пипна поне, да поснимам навън с тях, няма как да стане...
                                Все пак, нека да си има малък зуум и цената също не е за пренебрегване...
                                Още един път Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X