Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Колега аз съм от около година с въпросния Canon Power Shot SX130. Като цяло съм много доволен от него, снимките като качество се доближават до тези от класа на огледално-рефлексните фотоапарати. Оптичното приближение е 12 пъти, което лично на мен ми е напълно достатъчно за повечето ситуации, в които снимам. Работи с 2 батерии АА. С алкални батерии само 1-2 пъти съм снимал и не издържат особено дълго. Както каза колегата Пенчо, от алкалните най-много си заслужават на Дюрасел. Аз си реших въпроса с батериите като си закупих 2 презареждащи Varta Ni-MH ( 2700 mAh), които издържат около 5-6 пъти повече от обикновени алкални батерии. Най-бързо се изтощават при снимане на HD видеоклипове. Два комплекта подобни батерии излизат не повече от 35-40 лв. и ти осигуряват ток за фотоапарата винаги, където и да тръгнеш. Ако колегата поиска мога да пусна няколко снимки в темата, които са правени с фотоапарата.

    Коментар


    • #32
      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
      Ако колегата поиска мога да пусна няколко снимки в темата, които са правени с фотоапарата.
      Аз лично бих се радвал на няколко кадъра
      YAMAHA RAPTOR 700R

      Коментар


      • #33
        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Me too ! Че как няма да искаме ?! Само ако не те затруднявам

        Поздрави !


        П.П> сега разглеждам различни ревюта в тубата и всеки казва различно. На едни фотоапарата има хараесвал ужасно много ама ядял батериите като динозавар след диета други твърдят, че с акумулаторни нямало проблем. МОЛЯ колега да ни дадеш обективно мнение не като собственик на апарата, а като човек работил с него.

        Коментар


        • #34
          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Ето 3 снимки, които открих набързо от миналата зима:





          Коментар


          • #35
            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първите две снимки са много добри
            YAMAHA RAPTOR 700R

            Коментар


            • #36
              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
              Me too ! Че как няма да искаме ?! Само ако не те затруднявам

              Поздрави !


              П.П> сега разглеждам различни ревюта в тубата и всеки казва различно. На едни фотоапарата има хараесвал ужасно много ама ядял батериите като динозавар след диета други твърдят, че с акумулаторни нямало проблем. МОЛЯ колега да ни дадеш обективно мнение не като собственик на апарата, а като човек работил с него.
              Това за батериите и аз го четох преди да си го купя и донякъде е вярно, но само ако го мъчиш с обикновени батерии. С тия от 2700 mAh нямам никакви ядове и бяха по 9 лв. бройката. В момента гледам, че апарата е на промоция в Технополис ( 299 лв.) и за тези пари е един от най-добрите, които може да си купиш. Като човек работил с него до момента за една година съм заснел над 4000 кадъра, на голямо разтояние снима много добре със стабилизация на изображението. До момента съм снимал без статив и не ми се размазват снимките.

              Коментар


              • #37
                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                Това за батериите и аз го четох преди да си го купя и донякъде е вярно, но само ако го мъчиш с обикновени батерии. С тия от 2700 mAh нямам никакви ядове и бяха по 9 лв. бройката. В момента гледам, че апарата е на промоция в Технополис ( 299 лв.) и за тези пари е един от най-добрите, които може да си купиш. Като човек работил с него до момента за една година съм заснел над 4000 кадъра, на голямо разтояние снима много добре със стабилизация на изображението. До момента съм снимал без статив и не ми се размазват снимките.
                Ами какво да кажа голямо МЕРСИ че отдели от времето си зада ни просветиш. Още едно въпросче, ако е възможно - как стоят нещата с видеото. Изразходва ли повече батерия, с добро качество ли е, може ли да се свърже директо към LCD -то и да си гледаш клиповете ? Забравих също така да питам как се справя в студа. Пречи ли му, как се държат батериите ?


                Благодаря !
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 15-12-11, 14:15.

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Видеото при разделителна способност 1280x720p е с доста добро качество, но за съжаление изразходва доста бързо батериите. Има A/V вход, но не знам от какъв тип е, трябва да се погледне в характеристиките. Със студа се справя нормално, аз лично съм го тествал до около -10 градуса и нямаше никакви проблеми. Ето един произволно избран видеоклип, който все пак е компресиран при качването на сайта и с леко влошено качество спрямо оригинала:

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Туко що съвсем случайно се натъкнах на един OLYMPUS втв вестника. Звяра има 14Mp, 22x zoom и 4 батерии. Малко по-скъп е от Canon. Сега наистина изпаднах в затруднение и дилема кое да избера. Якия зоом с яките батерии или нещо по земно ? Моля за съвет .Също така забелязах че олимпуса няма ръчни настройки.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      http://www.photographyblog.com/revie..._610uz_review/

                      Ето малко за четене.
                      Аз лично предпочитам да има отделен визьор, какъвто и да е апарата. Иначе на ярко слънце трудно се вижда какво снимаш. А и консумацията пада драстично.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        http://www.photographyblog.com/revie..._610uz_review/

                        Ето малко за четене.
                        Аз лично предпочитам да има отделен визьор, какъвто и да е апарата. Иначе на ярко слънце трудно се вижда какво снимаш. А и консумацията пада драстично.
                        Това го четох преди малко. Колебая се защото така или иначе се каня да си купувам нещо сносно от сумати време та сега да изчакам още месец, два зада събера прите не е проблем. Мисля си че този 22x zoom ще бъде доста полезен в планината, но тези 4 батерии ми се виждат още по-голям бич и от CANON -a. Вие как мислите кое е по-добро от към качество на снимките, видето и опции. И не на последно място Olympus мисля че не са толко добри колкото Canon а може и да греша. Спецовете да кажат. И ръчните настройки от полза ли са или ?

                        Поздрави !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                          Това го четох преди малко. Колебая се защото така или иначе се каня да си купувам нещо сносно от сумати време та сега да изчакам още месец, два зада събера прите не е проблем. Мисля си че този 22x zoom ще бъде доста полезен в планината, но тези 4 батерии ми се виждат още по-голям бич и от CANON -a. Вие как мислите кое е по-добро от към качество на снимките, видето и опции. И не на последно място Olympus мисля че не са толко добри колкото Canon а може и да греша. Спецовете да кажат. И ръчните настройки от полза ли са или ?

                          Поздрави !
                          Ето това е 12х. Прецени си дали ти трябва повече. Едната е 2816/2112 другите са 640/480. В случая да не коментираме качестви, щото свтлината е отврат сега при мен.
                          За конкретните модели нямам наблюдения.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 055.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5326855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 056.jpg
Прегледи:1
Размер:249.9 КБ
ID:5326856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 057.jpg
Прегледи:1
Размер:221.6 КБ
ID:5326857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 058.jpg
Прегледи:1
Размер:218.5 КБ
ID:5326858Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 059.jpg
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5326859

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Ейй цена нямаш - затова си обичам форума. Ами това 12x мисля че е достатъчно, но то нали знаеш като ти влезе мухата и после няма отърване сеедно си хвърлил око на някоя мадама. Иска ми се да е 22x zoom но пъвео ме въспира марката второ фрапиращото количество батерии ама. Все ощр незнам вероятно е най-добре да се поразходя до магазина и да приложа метода око да види ръка да пипне - как е теглото, обема и такива неща. Ами мерси много на всички ВИ сега остава да реша да събера още малко кинти и да направя заветната покупка.


                            Благодаря още врднъж и ВселИ ПразницИ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                              Ейй цена нямаш - затова си обичам форума. Ами това 12x мисля че е достатъчно, но то нали знаеш като ти влезе мухата и после няма отърване сеедно си хвърлил око на някоя мадама. Иска ми се да е 22x zoom но пъвео ме въспира марката второ фрапиращото количество батерии ама. Все ощр незнам вероятно е най-добре да се поразходя до магазина и да приложа метода око да види ръка да пипне - как е теглото, обема и такива неща. Ами мерси много на всички ВИ сега остава да реша да събера още малко кинти и да направя заветната покупка.


                              Благодаря още врднъж и ВселИ ПразницИ
                              Бегай да избираш, че всеки ден излизат нови модели. Не беше толкоз далече времото, когато получихме първия цифров профи Канон за кореспондента на Ройтрс. Беше 2.1М и с двата обектива излезе към 15 000$. Без мито и ДДС>

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                и аз съм в подобни дилеми, и аз нищо не разбирам, но знам че бъдещия ми фотоапарат трябва да е с голям зум (18 -36х, шума при голям зум не ме плаши) със стабилизатор, с акумулаторни батерии ( много държа на това), да е с подвижен дисплей (май така се казва) , но и окуляр да има, с една дума, лудница , все от нещо трябва да се откаже човек, че всичко на куп или го няма в това което си харесал, или е на много голяма (неоправдана) цена. Поразгледай това, задал съм му някой филтри, ако не ти харесват ги промени и рови. Успех

                                http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fot...enie=5,cena=3/
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X