Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Ама ги продават и по бакалиите.
    И колко снимки изкарват с тези батерии от бакалията ?
    Дълго време изкарах и аз с един Канон с АА.
    Дал съм пари за батерии като за 2 апарата. И най-хубавите акумулаторни не изкарваха дълго.
    Ако трябва и светкавицата да се ползва... забрави.

    Отделно, колко време е необходимо за зареждането на АА и нормална Li-ion ?

    Коментар


    • #17
      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Аз основно съм с Енелоп. Карат по 300-400. С хубави алкални кара също толкова, даже и повече.
      Коника Минолта ми е апарата сега.

      Коментар


      • #18
        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Съвет и от мен, по добре да е с li-ion батерия, от колкото с АА обикновени
        Гледай да не е с тъч скрийн и да не е с прекалено голям дисплей- много хабят от батерията
        Максимален оптичен zoom
        А това с мегапикселите... една истинска матрица 15 мега пиксела трудно може да бъде събрана в сапунерка 5 на 8 см
        иди в някой от магазините, абстрахирай се от марката- просто вземи апарата и направи 5-6 снимки и ги разгледай
        Едва ли има големи разлики между марките и моделите в този ценови клас
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от DiabloS Преглед на мнение
          Колега и аз съм си харесал този модел и дори нямам съмнения,че това е моят фотоапарат Обаче нямам пари ... Мисля тези дни да мина през някой от големите магазини да видя какъв лизинг биха ми предложили и ако ме устройва ще го взема
          То това е и моя проблем . Затова го умувам толкова и го гледам от всички страни. И все си мисля как може да дам толко пари за нещо което е джобен формат и ако го изпусна на плочките мила му маика. Както и да е. Искам да попитам също дали въпросният апарат от снимката CANON има значение дали се ползва с обикновени АА батерии нило то алкални или не. Може ли и с акумулаторни NiCd например ?

          Весели Празници

          Коментар


          • #20
            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
            То това е и моя проблем . Затова го умувам толкова и го гледам от всички страни. И все си мисля как може да дам толко пари за нещо което е джобен формат и ако го изпусна на плочките мила му маика. Както и да е. Искам да попитам също дали въпросният апарат от снимката CANON има значение дали се ползва с обикновени АА батерии нило то алкални или не. Може ли и с акумулаторни NiCd например ?

            Весели Празници
            Трябва да се види в книжката. Моя е Коника с 4 АА. Било то батерии или акумулатори. Превключва се от менюто.След доста проучване съм се спрял на акумулатори Eneloop на Sanyo. По 2000мАч са, но пък истински. Освен това са с най- малък саморазряд - проверено.

            п.с. Не алкални батерии - само в краен случай. И да не остават в апарата. Обичат да протичат.
            Иначе от алкалните - Дюрасел е батерията.

            Коментар


            • #21
              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              А как мога да проверя без да имам книжката на апарата ? В магазина не можаха де ми обяснят. Все си мисля, че ако не може да се ползва с акумулаторни е безмислено да го взимам, понеже ще ми излезе мамата си трака .

              Поздрави !

              Коментар


              • #22
                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                А как мога да проверя без да имам книжката на апарата ? В магазина не можаха де ми обяснят. Все си мисля, че ако не може да се ползва с акумулаторни е безмислено да го взимам, понеже ще ми излезе мамата си трака .

                Поздрави !
                Ами освен в магазина, не знам къде другаде. Ще питам и Гуглето.

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Тука го дават да може: http://usa.canon.com/cusa/consumer/p...Specifications

                  130 снимки с алкални и 370 с Ни Ма. 3000мАч.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Ами да не се бях сетил да проверя в сайта на CANON. Дано не съм досаден, НО още един въпрос искам да задам: там пише тук че температурата на която оперира е от 0-400 C. Toва означава ли че например зимата когато раша да отида на ски при -120 C няма да работи или ще се повреди. Извинявам се ако въпросите ми са некомпетенти ама това е парвата покупка от рода.


                    Весели ПразницИ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                      Ами да не се бях сетил да проверя в сайта на CANON. Дано не съм досаден, НО още един въпрос искам да задам: там пише тук че температурата на която оперира е от 0-400 C. Toва означава ли че например зимата когато раша да отида на ски при -120 C няма да работи или ще се повреди. Извинявам се ако въпросите ми са некомпетенти ама това е парвата покупка от рода.


                      Весели ПразницИ
                      Мисля, че са се презастраховали. Все пак е добре при минусови температури да е в калъф. По-скоро проблема ще е с конденза, ако го вкараш студен в топло помещение. Ще му трябва време да се аклиматизира.
                      Аз съм снимал и на -17-20 с моя. Работи но батериите здават бързо багажа.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Благодаря много за отзивите. Сега оставя да събера окончателната сума и да се поразходя до Техномаркет. Ако изникнат още въпроси ще питам

                        Поздрави !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                          Благодаря много за отзивите. Сега оставя да събера окончателната сума и да се поразходя до Техномаркет. Ако изникнат още въпроси ще питам

                          Поздрави !

                          Аз бих проверил и в Технополис, ако има наблизо.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                            Благодаря много за отзивите. Сега оставя да събера окончателната сума и да се поразходя до Техномаркет. Ако изникнат още въпроси ще питам
                            Поздрави !
                            Колега ако ме изпревариш с покупката ще се радвам да споделиш първите си впечатления върху машинката ... И мен много ме притеснява въпроса с батериите,тъй като в момента имам Samsung A6.Този звяр с чисто нови батерии изобщо не се включва,а скоро на Off Road Burgas с два чифта презареждащи батерии от висок клас направих 40 снимки.Скандално Дано Canon-a да е по-икономичен
                            YAMAHA RAPTOR 700R

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Искрено се надявам да успея ама времето ще покаже. Основният проблем с батериите и мен доста ме тревожи и започвам да търся всевъзможна информация от собственици.


                              Поздрави !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Проблемите с презареждаемите АА батерии идват, когато някоя от тях свърши предсрочно, тогава се изхабяват за норматив(може да се замерят коя как е).
                                Аз лично имам 1800 и 2300mAh и като нови и 4 комплекта изкарваха поне по 300-400снимки(не за 1 ден де).
                                Другият (+) на АА батериите е че за 4бр плащаш около 20-30лв и може да ги ползваш не само за апарата в случай на нужда
                                Поздрави !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X