Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задачка закачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Задачка закачка

    Тая тръбичка оригинално е ПВЦ и изгаря от топлината. Моята беше същата след 8 г експлоатация. Смених я с маркуч за парно; а трябваше да сложа медна тръба. Ама късно е вече. Преди нова година го отворих за заварка ( неръждаен ) маркуча за парно си беше здрав ( 2 г от като е сложен ). Намали си налягането от централния кран. Преди години направихме нов водопровод на една станция и от силното налягане изпускаше през клапана на бойлера. Почнах да намалявам налягането от крана докато спря да тече и повече нямаше проблеми.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #47
      От: Задачка закачка

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      ). Намали си налягането от централния кран. Прнамалявам налягането от крана докато спря да тече и повече нямаше проблеми.
      Как точно се намаля налягането от крана.Дебита да, но налягането..........физика......скачени съдове.....?Нали след определено време налягането ще се изравни в системата.Има си такива уреди за контролиране на налягането




      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:125249729529979.jpg
Прегледи:1
Размер:13.9 КБ
ID:5334028
      Последно редактирано от jaxan; 08-01-12, 19:32.
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #48
        От: Задачка закачка

        Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
        Как точно се намаля налягането от крана.Дебита да, но налягането..........физика......скачени съдове.....?Нали след определено време налягането ще се изравни в системата.Има си такива уреди за контролиране на налягането




        [ATTACH=CONFIG]402473[/ATTACH]
        Ако няма редуцир пак е добре да се позатворят крановете - поне няма големи сътресения системата. Прокапва ли бойлера обаче е почти задължително да се сложи редуцир - меките връзки и китайските преходници и арматура имат свойството да не издържат на повече от 6-7 атм.
        За беда ще се разцвърчат точно когато няма никой вкъщи.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #49
          От: Задачка закачка

          Не може да се намаля нищо. Даже налягането е слабо. Друг апартамент под мен на друг щранг не може да пъни пералнята защото под тях някой пуска вода. Комшията които и той си имаше проблем като моя и той се оплаква с пералнята.

          Коментар


          • #50
            От: Задачка закачка

            Има и уред за повишаване на налягането ,но такъв не ти трябва.Като свърши ремонта на уличния водопровод всичко ще си дойде по местата.Най вероятно живееш в Меден рудник защото знам че сега там се извършват ремонтни работи.Вземи си намери един читав възвратен вентил и си решаваш проблема веднъж за винаги
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #51
              От: Задачка закачка

              точно там живея .

              Коментар


              • #52
                От: Задачка закачка

                Я да посъживим темата, все пак са ми нали някакви си 6 години ....lubomv оправи ли проблема ?
                При мен какво ми сервира жената в 6 сутринта преди да се изниже за работа, а аз така сладко спях и бленувах да отида на вилата.... снощи до 00.10 часа до преди да легна всичко си беше ок, но тази сутрин при спряна батерия на мивката в банята тече топла вода. Спрях централно всичката вода в апартамента ( само в банята , в кухнята е на отделен кръг) и водата спря.
                Направих тест: затворих крана на бойлера и пуснах централното захранване....всичко е ок, водомера не върти и си има студена вода т.е. мисля, че проблема е от мен, а само да допълня с локално парно съм с вградена камина на водна риза, ако има значение и бойлера е със серпентина.
                Та въпроса ми е, след като изчетох темата и направих тестовете : мисля, че е нещо от тези трите : терморегулатора, термозащитата или възвратния клапан само не ми казвайте целия бойлер,че сме го окъсали ....възможно ли е проблема да не е при мен ?


                П.С.: Колеги , при мен проблема се оказа изключително тъпанарски , развалена батерия на мивката , но се е развалила само за топлата вода . Поради факта, че не можах да развия главата на батерията на Видима беше батерията, се наложи да купя нов......но проблема е решен е не след 4 часа блъскане с проблема, но важното е че е разрешен и отивам на вилата облекчен.
                Последно редактирано от p_dzatara; 23-09-18, 09:09. Причина: Решаване на проблема :)

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X