Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задачка закачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задачка закачка

    От около 15 дни имам следния проблем:
    Като пусна крана на студената вода теква топла.
    Викам един водопроводчик да види за какво става въпрос и той казва предпазния клапан както и налягането на водата е силно /него мери/.
    От там купувам един, втори, трети пак същата работа. Сетих се че и друг комшия имаше някакъв проблем с бойлера отивам при него, а проблема е същия като моя. Забравих да отбележа че като спра централния кран и пусна топлия от смесителя вода тече и то с налягане докато не свърши водата в бойлера. Обаждам се на ВИК и една мома ми казва които е правил ремонта пред блока той да се оправя /преди да разберем за проблема фирма свързваше блоковете с новите тръбопроводи/.
    Намерих фирмата която ми казва че преди е имало водозагуба и с новите тръби вече няма и се вдига налягането на водата и затова се скапват клапаните. Викам отново ВИК /не искат но ги накарах/, идват трима мерят и ми казват че атмосверите са 3 т.е. нормално. Току що отворих бойлера изчистих го и видях че тръбата по която трябва да слиза водата от бойлера е по малка от студената тръбичка, но само това.
    Сега се свързах с ВИК майстор на частно да дойде и да погледне но по телефона казва че това нещо е ненормално.
    Някой може ли да даде идеи.
    Моя и на комшията излязоха еднакви бойлери Термолукс само че моя е от неръджавейка.
    А и комшийката ползва моята вода.

  • #2
    От: Задачка закачка

    На някой от съседите ти не му държи възвратния клапан на бойлера и връща топла вода в инсталацията за студена.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: Задачка закачка

      Оффф как да намеря кой е так ги знам що за стока са.
      Дали ще е от това? Вече нямам никакви идеи две седмици с това се занимавам и търся съвети

      Коментар


      • #4
        От: Задачка закачка

        Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
        На някой от съседите ти не му държи възвратния клапан на бойлера и връща топла вода в инсталацията за студена.
        Сега като се замисля няма как да стане защото моя кран е спрян е водата ми тече под налягане.
        Ако това го оправя сигурно всичко ще си дойде на мястото.
        А пък вече и незнам какво да си мисля.

        Коментар


        • #5
          От: Задачка закачка

          Здравей, за мене този проблем е от възвратния клапан на бойлера.Има два вида клапани, хоризонтални и вертикални/които работят и в двете положения/.Да не би новите които вземаш да са от хоризонталните.Има вероятнос и от комшиите но ти казваш че и при затворен централен кран пак тече значи остава клапана.
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #6
            От: Задачка закачка

            Вертикален е. От 4 клапана един ли да не хване? Сега го изчестих смених гарнитури и нагревател и го включих да видя
            Но остана налягането при спрян централен кран.
            Утре идва друг ВИК майстор. С него ще станат 5

            Коментар


            • #7
              От: Задачка закачка

              Спираш централният кран на апартамента и продължава да тече с налягане?
              Тръбата за студената вода в бойлера трябва да е по-къса, а за гореща максимално високо в балона.
              Клапаните на бойлерите обикновенно прокапват на 6 атм. и не се повреждат как да е.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Задачка закачка

                Значи устройството на бойлера е следното,вътре има къса и дълга тръба.когато водата се затопли топлата се качва на горе/защото става по-лека/ и под натиска от долната тръба през която влиза студената излиза от бойлера.Значи за да излезе през долната тръба топла вода единствено е виновен клапана.Няма как при изправен клапан да се източи бойлер.Има и други възможности например през някоя батерия да ти превърти водата но при спрян централен кран няма как да стане.
                Последно редактирано от jaxan; 13-12-11, 20:11.
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #9
                  От: Задачка закачка

                  Когато на някой друг от входа не му държи клапана на бойлера връща топла вода в сградната инсталация и когато пуснеш водата- тръгва топла.
                  Не е задължително твоя клапан да е повреден. Пусни студения кран и ако протече топла погледни водомера- ако се върти- значи е някъде отвън.
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задачка закачка

                    Възвратен клапан някъде из инсталацията. При мен се оказа два етажа надолу на отсрещния штранг.

                    Ама то си е гот, да източваш на комшията бойлера!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задачка закачка

                      Пенчо,Борко не внимавате в час.Човека е писал че и при затворен централен кран пак си му тече.
                      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задачка закачка

                        Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                        Пенчо,Борко не внимавате в час.Човека е писал че и при затворен централен кран пак си му тече.
                        ''Сега като се замисля няма как да стане защото моя кран е спрян е водата ми тече под налягане''
                        Внимавам си аз, а и 11 години във ВИК-Русе са ме изкривили достатъчно...
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задачка закачка

                          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                          Пенчо,Борко не внимавате в час.Човека е писал че и при затворен централен кран пак си му тече.
                          Да де. И от къде му тече тогава?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задачка закачка

                            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                            ''Сега като се замисля няма как да стане защото моя кран е спрян е водата ми тече под налягане''
                            Внимавам си аз, а и 11 години във ВИК-Русе са ме изкривили достатъчно...
                            Ооо кУега
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задачка закачка

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Да де. И от къде му тече тогава?
                              Тъй през компа ми е трудно да определя, ама според написаното клапана е виновния по един или друг начин.Дано се оправи скоро че ми стана много интересно.
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X