Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

    Колеги, моля за мнението ви относно какво гориво да използва форда - газ или метан.
    1. Подходящо ли е двигател конструиран за нискоктанов бензин да работи с газ или метан.
    2 Ако да - кое от двете горива е по-подходящо за този тип двигател.
    3. Ако караме на газ повишава ли се разхода. Имам предвид, че ако разхода на газ се увеличава достатъчно за да компенсира по-ниската си цена, цената на изминат километър остава същата, поради което упражнението губи смисъл.
    4. Метан - само цената и обема на бутилките ли са проблем?

    Поздрави

    Пс. Вероятно трябва да питам директно Quadra, но все пак от учтивост поставям въпросите към всички запознати с темата.
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

  • #2
    До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

    Аз няма да кажа нищо различно от това което съм казвал винаги - за мен изборът е еднозначно пропан-бутан. Просто метановите уредби и станциите за зареждане в момента са на нивото на газовите от преди 10-12години... Моят избор е газов инжекцион - същата мощност, същия (или съвсем малко по-висок) разход, много газостанции, комактни бутилки. Освен това нали се сещаш че двигателят на моя бивш Експлорър и твоя нямат абсолютно нищо общо освен надписа Форд.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

      Quadra, знам че знаеш всичко по въпроса, кажи още нещо
      Тодор Томов
      =============================
      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

      Коментар


      • #4
        До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

        Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
        Quadra, знам че знаеш всичко по въпроса, кажи още нещо
        Да каже чакам и аз, ама не ще. Откакто си купи JEEP, не му остава много време да мисли за други неща, акълът му е все там
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • #5
          До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

          Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
          Да каже чакам и аз, ама не ще. Откакто си купи JEEP, не му остава много време да мисли за други неща, акълът му е все там
          Кой знае. Може да си мисли още за форда, все пак беше уникат, а джиипа си е редови джиип.
          За пропан бутана е ясно. Въпросът ми е защо не метан

          Поздрави
          Тодор Томов
          =============================
          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

          Коментар


          • #6
            До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

            Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
            Въпросът ми е защо не метан
            Ами той си го е казал ясно.

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Просто метановите уредби и станциите за зареждане в момента са на нивото на газовите от преди 10-12години ...
            Метанът - малко станции за зареждане + тежки бутилки.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

              Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
              Кой знае. Може да си мисли още за форда, все пак беше уникат, а джиипа си е редови джиип.
              За пропан бутана е ясно. Въпросът ми е защо не метан

              Поздрави
              Сега пак ще се опитам да обясня - предложенията да газова уредба на пропан-бутан са много добри, за сравнително малко пари може да си купиш газов инжекцион от най-последно поколение, който няма да се отрази на работата на двигателя по никакъв начин, няма да създава проблеми и няма да заема много място, при което винаги можеш да заредиш - станции под път и над път. От друга страна сега за голям двигател метан сервизите ще ти предложат абсолютно архаична конструкция, която освен че няма нищо общо с модерния инжекцион на пропан-бутан ще ти скопи двигателя, и бутилките дори и да са леки карбонови (там пък цената е една...) ще ти заемат голяма част от свободното място. Да не говорим че когато тръгнеш на път не си исмяташ маршрута както ти е интересно, а го привързваш към междинните "летища" .... Не си представям един модерен инжекцион на метан за такъв голям двигател каква цена ще има и дали ще има изобщо някой който да ти го внесе и монтира правилно... От тези доводи по-логични здраве му кажи.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                ... освен че няма нищо общо с модерния инжекцион на пропан-бутан ще ти скопи двигателя ... и дали ще има изобщо някой който да ти го внесе и монтира правилно... От тези доводи по-логични здраве му кажи.
                Днес говорих с един мой клиент, който има таксита - 30 бр., Повечето от които на Метан. Положителното е, че изстискват максимално разходите за гориво. Основният недостатък(освен цената, мястото и др.) - мощността пада с около 30%. Друг приятел, който има Рено-Меган с метанова уредба подтвърди горенаписаното. Аз лично започвам утре да си монтирам сам газовия инжекцион.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #9
                  До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

                  Забравих да добавя, че колкото и настройки на метановата уредба да се правят, пак има експлозии. Затова монтират клапа на капака на въздушния филтър, или на удобно място, където да се помести.
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар


                  • #10
                    До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

                    Куадра, приемам мнението ти + добавеното от Ивотосод.
                    Аз днес също поразпитах, ходих и на една метан станция, взех телефона
                    на специалист, в понеделник ще му се обадя, но от всички прикзки, който чух ми се струва, че и на самите тях им малко работата, особено с голям двигател. Най съществения коментар беша " ееее па това харчи като моя автобус" и другото "това аутландер ли е, на много сме сложили вече".
                    Така че най-вероятно ще карам на пропан бутан. Дали ще дадеш и съвет кой да извърши монтажа?
                    Поздрави
                    Тодор Томов
                    =============================
                    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                    Коментар


                    • #11
                      До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

                      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                      Куадра, приемам мнението ти + добавеното от Ивотосод.
                      Аз днес също поразпитах, ходих и на една метан станция, взех телефона
                      на специалист, в понеделник ще му се обадя, но от всички прикзки, който чух ми се струва, че и на самите тях им малко работата, особено с голям двигател. Най съществения коментар беша " ееее па това харчи като моя автобус" и другото "това аутландер ли е, на много сме сложили вече".
                      Така че най-вероятно ще карам на пропан бутан. Дали ще дадеш и съвет кой да извърши монтажа?
                      Поздрави
                      За монтирането не мога да ти дам съвет, най-добре да не го прави майстор газаджия, а кадърен моторист с който изрично да се разбереш каде и как искаш да са монтирани отделните елементи!
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

                        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                        За монтирането не мога да ти дам съвет, най-добре да не го прави майстор газаджия, а кадърен моторист с който изрично да се разбереш каде и как искаш да са монтирани отделните елементи!
                        Точно затова и аз ще си я монтирам сам.
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • #13
                          До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

                          Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                          Точно затова и аз ще си я монтирам сам.
                          Теб те знам че не си вързан в ръцете и ще намериш време, въпросът е дали всеки има възможност, нерви и време сам да си човърка. Иначе и аз на моите коли по възможност си правя всичко сам.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Теб те знам че не си вързан в ръцете и ще намериш време, въпросът е дали всеки има възможност, нерви и време сам да си човърка. Иначе и аз на моите коли по възможност си правя всичко сам.
                            Това е нещо от от рода на " аиде кои от къде е " или " бегай че метеме" демек оправяй се както можеш, сам.
                            Поздрави
                            Тодор Томов
                            =============================
                            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                            Коментар


                            • #15
                              До: Форд Експлорер - пропан-бутан или метан

                              Нищо подобно, просто наистина не смея да ти препоръчам някой, защото като си остави ръцете после и аз ще съм виновен... Пък и не знам какви хора познаваш...Ако познаваш кадърен двигателист накойто можеш да имаш доверие действай с него.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X