Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
    То добре, ама м/у релетата и съществуващата и-я пак трябва да има предпазител! Поне на схемата не си сложил или те са част от оригиналната и-я.
    Всяка една фабрична инсталация си има предпазител отделно за фаровете, поне тези които аз съм виждал до момента де. В случая на vstrom-a са 2х15А - за всеки фар поотделно.

    Също забравих да спомена че релетата са непосредствено до самите фарове - тоест поечето кабели са дълги по 15-тина см. Добре е да се използват качествени кабели - най-лесно от стара авто ел. инсталация от моргите. Всичко се запоява - без кабелни обувки и такива щуротии - изключение правят само цоклите за крушките. Също всички контури се оформят във сноп, бандажират се и се поставят във шлаух/гофра! Това упражнение спестява доста проблеми.
    Калин - О88 б579I9I
    Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

    Коментар


    • #62
      От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

      Здравейте! От скоро съм собственик на В-стром 650 АВС 2013. Когато смених маслото ми направи впечатление, че има бели налепи по прозореца за нивото на маслото, когато отворих капачката за доливане на маслото вътре се виждаха също бели налепи. Старото масло беше черно,но нямаше бели петна или втричено. Със старото масло карах около 1500 км. Няма загуба на охладителната течност, което ме води на мисълта, че ако е имало проблем той е бил отстранен, но двигателя не е бил промит, или е използвана добавка за уплътняване на двигателя! Друго което мен ме притеснява е, че при работещ двигател, когато развия капачката за доливане на маслото от там духа, което ме води на мисълта за подкартерно налягане и вероятно има пукнатина на някоя от главите, гарнитура или сигменти! Моля за мнения и съвети!
      Благодаря предварително!

      Коментар


      • #63
        От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

        Първоначално публикуван от Дан Колов Преглед на мнение
        ...
        Нещо си се филмирал повече ми се струва

        Бели налепи - много по-вероятно е това да е конденз. Преди да източиш старото масло остави мотора да поработи и загрее хубаво, или най-добре го покарай малко. Източи след като поизстине (да може да се пипа двг.)
        Всички V2 двигатели имат пулсации в картерното налягане - тук това не може да е критерий за състоянието на двг
        Ако ти е толкова зор, мога да ти предпоръчам майстор в София. Но продължавам да си мисля, че моторетката си е ок.

        П.П. Потърси във фейса група с име V-STROM BULGARIA, ако вече не си го направил.
        Калин - О88 б579I9I
        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
          От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

          Здрасти от мен. Работата по мотора се проточи доста, изкочиха бая неща, поръчаха се бая части, но наближава своя край (надявам се). Както и да е, една от интересните модификации е уйдурмисване на горивния филтър, който е вграден в самата помпа. Процедурата е добре известна за моделите до 2006г. но при тези от 2007 до 2011 помпата е различна. При нея горивния филтър е вътре в корпуса където стои и регулатора за налягането. Червената стрелка от схемата:

          [ATTACH=CONFIG]954640[/ATTACH]
          з
          Когато се задръсти, производителя е предвидил смяната на целия този детайл (№7) цената съответно е трицифрена. Проверката за състоянито на филтъра е че при три последователни включвания (даване на "контакт") помпата трябва да изпомпа между 300 и 350мл. гориво. При мен този тест даде следния резултат:

          [ATTACH=CONFIG]954641[/ATTACH]

          Последва разглабяне на помпата. Цедката на дъното през която се засмуква горивото (№2 от схемата) беше в много лошо състояние:

          [ATTACH=CONFIG]954642[/ATTACH]

          Снимката е правена след 2 дена киснене в обезмаслител. Успях да я промия но забелязах че на едно мясно се е скъсала леко. Така изглежда новата цедка:

          [ATTACH=CONFIG]954643[/ATTACH]

          Цялостната идея на модификацията е разпробиване на вградения филтърен елемент и поставянето на външен горивен филтър. През един от отворите (този, през който идва гориво от помпата) има видимост към филтриращата част. През него с бъргийка 2,5 - 3мм. внимателно под ъгъл се разпробива, или по-скоро разкъсва мрежичката на филтъра. Не се изисква много натиск. Това е готовия резултат:
          [ATTACH=CONFIG]954644[/ATTACH]

          Нарочно осветявам корпуса със фенер, за да може да се види разкъсаната филтърна стена вътре. Следва обилно промиване на корпуса и зглабяне.

          Следващата стъпка е преправяне на горивопровода. Него го отнесох директно в една работилница за хидравлични и др. маркучи и ми го направиха. Идеята е да се свалят накрайниците от щатния маруч и да се кербоват на друг, който позволява рязане и монтаж на проходен филтър:

          [ATTACH=CONFIG]954645[/ATTACH]

          Има малко заигравка с правилното прокарване на новия маркуч с филтър, но не е голяма драма - под резервоара има достатъчно място. Филтъра който избрах е Mahle KL145 - най-компактния който успях да намеря.

          [ATTACH=CONFIG]954647[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]954646[/ATTACH]

          След повторен тест резултата е повече от задоволителен:

          [ATTACH=CONFIG]954648[/ATTACH]

          Като бонус, помпата работи доста по тихо.
          Само да спомена че въпросния филтър в тялото може и да се чисти. Трудно е и отнема време но си заслужава. За целта бензин под налягане на обратно в тялото и се редува няколко пъти с обезмаслител спрей за спирачки и пистолет с въздух под налягане!

          Коментар


          • #65
            Някой има ли идея що предницата на 650 тропа? Сменени са лагерите на тройника и спирачните дискове. На 1000 не тропа. Нещо в "коловете" е, ама не знам какво. Като че ли е в горната част? Нещо от джиджавката за регулиране?
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X