Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

    Ами едното магазинче е на ъгъла на "Козлодуй" и "Дунав".
    Второто е в Младост 1А - мисля, че беше в бл. 509. На партера е магазинчето.
    Третото подобно на тези с подобни брамбзалъци е в Горубляне, пак на ъгъла на ул. "Пламен Крисов" и Цариградско.
    Естествено може да се попита и в зед мото...
    Поне аз за тези се сещам с вероятност да намериш това.
    И го носи със себе си...

    П.С: Между другото какво му е на това? В сми не изглежда неизползваемо въпреки авангардната си форма
    Враг усраине

    Коментар


    • #47
      От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

      Хайде още едно включване и още едно въпросче.

      В резултат на "тунинговането" единя кол протече, явно съм наранил ръбчето на семеринга когато съм го поставял. Както и да е разколачих наново и смених само протеклия семеринг. Сега единя е оригинален, а другия saito Използвах случая и смених и маслото, сложих Motul 10W. Мисля че така ми харесва повече - предницата поомекна още малко.

      Сдобих се с оригинални ръкохватки с подгряване - пълния комплект:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:drajki.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5529864

      Цена 45 паунда от и-бей

      Старите горе долу съм измислил как да ги сваля. Въпроса ми е има ли някакво особени тънкости при монтажа на новите. Със сигурност трябва да внимавам да не ги суча много да не скъсам "реотаните". Какво е най-подходящо за смазка при нахлузването на новите? Предполагам че е добре и да се залепят? С какво лепило? Мисля си да използвам от ония универсалните на moment - не тип "каноколит" ами тип "хелметекс"
      Калин - О88 б579I9I
      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

      Коментар


      • #48
        От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

        За да не скъсаш старите ръкохватки първо си намери някоя тънка и здрава и ДОСТАТЪЧНО ДЪЛГА отверткас която да разлепиш старите , ако са залепнали. Трябва да няма никъде залепнал участък. За целта вкарваш и вадиш отвертката на различни места по ръкохватката между гумата и желязото. Убеди се , че няма НИКЪДЕ залепнало(за това отвертката ти трябва да е дълга за да стигне чак до края на гумената дръжка). Когато решиш , че си готов прекарай отвертката с кръгово движение по цялата дръжка за да може ако има все още залепмало да го усетиш и разлепиш. Започни с лявата дръжка , че там не е толкова отговорно. Като извадиш старите дръжки новите са стегнати и не им трябва лепило по цялата вътрешна повърхност, а само на около 2-3 см от външния край. До там сложи веро за да се хлъзга като влиза , а хелметекса го остави за последните 2-3 см. Ако натискаш става лесно. Внимавай само кабелите на потгрева да останат отдолу на дръжките за да не се налага при вече набити гумени потгреви да въртиш за да донаместваш . Става трудно, защото контактната площ е вече голяма и може да се скъса вътре някое реотанче. Тая процедура я правих 2 пъти-веднъж на ВФР-а и веднъж на Африката. На Африката не съм слагал лепило изобщо и като е студено си държи. Лятото обаче , когато е много топло , гумичките се разпускат и превърта малко цялата дръжка( и двете) , но не е фатално. Мога да сложа хелметекс да ги фиксирам , ама няма смисъл. На другия мотор не са мърдали изобщо.

        Коментар


        • #49
          От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

          При свалянето също можеш да си помогнеш с нагряване на старите ръкохватки.
          Пистолет за горещ въздух или сешоар.
          За лепене хелми базираните лепила са подходящи но според мен по-добре опитай първо както е казал колегата да ги наглузиш само използвайки сапунена вода или веро. Има вероятност след като изсъхне да няма нужда от лепило.
          При мен не се получи - левият масур не го лепих с нищо и леко е склонен към превъртане.
          Десният го лепих с лепилото, което си дойде в комплект с ръкохватките и там няма грижа.
          Лепилото беше доста особено, нямаше нищо общо с хелмитекса но си мисля, че и то би свършило работа.

          А защо си предпочел разправията с ибей? Такива модели има в Луис и ги има налични в повечето магазини за екипировка.
          Особено сега
          Виждал съм ги в моторко със сигурност.
          Както и да е - страшен комфорт дават, аз съм им голям фен.
          Моите не са такъв модел но предполагам резултата ще бъде същият, т.е. доста приятен
          Враг усраине

          Коментар


          • #50
            От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

            Новите ги напръскай с лак за коса, помага при нахлузването и после залепват идеално.
            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

            Коментар


            • #51
              От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

              Всъщност операцията се оказа доста по-лесна отколкото очаквах. Тази на газ-та си е цялата заедно с пластмасовата основа, за която се захващат жилата и директно се сменя цялата. Снимка на старата и новата:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-27 11.06.39.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5535061

              Лявата разлепих със тънка и дрълга "шилява" отвертка. Пъхнах отвертката отдолу и както си е вътре напръсках с грес (флакон). Спрей за верига също би свършил чудна работа - пишката на спрея се пъха в процепа покрай отвертката и се пръска. След това един оборот с отвертката да се разнесе греста и да пусне лепилото и ръкохватката излиза мазно мазно. Повече време ми отне да прекарам кабелите. Тук е момента да вмъкна че инсталацията е подготвена и си има специална букса за ръкохватки с подгряване. Намира се из сноповете между радиатора и предния цилиндър.

              Жена ми бе доставчик на материалите, необходими за монтажа на новата ръкохватка - лакочистител за почистване на остатъците от старото лепило и лак за коса за едновременно нахлузване и залепяне на новата ръкохватка.

              Вчера ги тествах, прибирайки се вече по тъмно по магистралата - ми благинка си е. Не могат да заместях хубавите топли ръкавици но ги допълват идеално
              Калин - О88 б579I9I
              Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

              Коментар


              • #52
                От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                Малко да поизтупам прахта от темата. Моторетката навърши 10г. от които 7 при мен
                За жалост нямаm възможност да карам колкото ми се иска и за това време съм му навъртял около 50хил км.
                Равносметката дотук (като изключа моите прищявки и човъркания)


                3 чифта гуми, 1 верига, един преден пиньон, комплект семеринги и прахоуловители за предницата, 2 акумулатора, предни и задни накладки и общо взето май това е...


                Единствения проблем, който ми е правил по време на път беше миналата година - фаровете просто изгаснаха.
                Оказа се нагар и оксидация в една букса точно над радиатора, след почистване всичко светна отново. Като цяло ел. инсталацията е малко особена, но всичко е направено със конкретна цел (тва в сервизното ръководство не го пише!) Ето и някои от особеностите:
                - Рамата НЕ СЕ използва за маса! - Причината е че е съставена от различен тип метали (алуминий + стомана) и протичането на ел. ток + наличието на влага (електролит) може да доведе до неприятни последици. Масата на всеки един възел си е опроводена отделно и си е в съответния сноп. Да се има в предвид при монтажа на допълнителни аксесоари.
                - Слаби места в инсталацията са:
                Буксите над радиатора - чудех се що ли пък точно така са решили да реализират инсталацията. Отговора е прост - Кормилото може да се демонтира само като се откачат жилата и се разкачат въпросните букси - цялото кормило барабар с копчетиите и кабеляците се маха настрани да не пречи и се отваря удобно място за работа при ремонт/обслужване.

                Предната и задната част на ел инсталацията са сързани с една голяма букса под левия "спойлер", която също има навика да образува нагар - но пък наличието и позволява цялата предна маска, барабар със слюдата, фаровете и таблото с уредите да се демонтира без да се разглабя! Общо взето за около 15 мин. мотора се докарва до такова положение (снимката е правена след като е разкачено и демонтирано всичко по кормилото):

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171216_142447.jpg
Прегледи:1
Размер:1.07 МБ
ID:5777815

                Решението на горните проблеми е фаровете (единствения силен консуматор в предната част) да се захранят отделно през релета, като оригиналната инталация не се модифицира, ами се използва да управлява релетата. Мисля тази зима да го реализирам. Тогава ще има повече обяснения и снимки.


                Другото по-сериозно обслужване което правих е реглаж на клапаните. На коколо 40 хил. км. реших да ги проверя. Висчки с изключение на 1 изпускателен бява в норма, но точно на долната граница. Избрах такива пулове че всички да са на горната граница. Като цяло процедурата само изглежда страшна, а всъщност не е. Освен стандартните инструменти е необходим луфтомер и динамо-метричен ключ за затягане на капаците на главите. Малката хитринка тук е че по ръководство дават като процедура да се разхлаби радиатора и да се наклони напред. Много по-лесно е направо да се източи антифриза и да се демонтира целия радиатор. Отваря се много повече място за работа и се елиминира риска от прецакване на радиатора:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160412_161609.jpg
Прегледи:1
Размер:455.8 КБ
ID:5777817

                А и така процедурата може да се комбинира с хубава промивка на радиатора. Ръководството предпоръчва демонтажа на обтегачита на ангренажните вериги - това също не е необходимо. Развива се само болта в средата, който натяга пружината. Обтегача има една палче, което му държи контра и не му позволява да се връща назад. Бърка се отогоре с дълга отвертка и се на освобождава. За съжаление нямам снимки, но може да се свали само обтегача на предния цилиндър (лесен достъп) и да се види как работи механизъма. След това този на задния цилиндър (труден достъп) може да се изиграе по описания начин.


                Тази година имах неприятна случка - low side точно на нулевия ден от едно пътуване до Босна и Хърватска. Успях да позакрепя мотора и завърихме пътуването, макар и "куцукайки"


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23551221_10156014711058699_218513825857244163_o.jpg
Прегледи:1
Размер:238.6 КБ
ID:5777818
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23592296_10156014712118699_5605189748768388334_o.jpg
Прегледи:1
Размер:320.3 КБ
ID:5777819
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23593527_10156014711768699_5942909581332347147_o.jpg
Прегледи:1
Размер:246.4 КБ
ID:5777820
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23632642_10156014717308699_5157428822605187869_o.jpg
Прегледи:1
Размер:583.4 КБ
ID:5777821




                Както и да е, това всъщност е и повода тази зима да направя тотална инспекция, ремонт и обслужване на всички възли по мотора, като започна от пред назад. Ще обновявам темата с каквото преценя че е интересно.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от sardokar; 10-01-18, 15:40.
                Калин - О88 б579I9I
                Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                Коментар


                • #53
                  От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                  Здрасти от мен. Работата по мотора се проточи доста, изкочиха бая неща, поръчаха се бая части, но наближава своя край (надявам се). Както и да е, една от интересните модификации е уйдурмисване на горивния филтър, който е вграден в самата помпа. Процедурата е добре известна за моделите до 2006г. но при тези от 2007 до 2011 помпата е различна. При нея горивния филтър е вътре в корпуса където стои и регулатора за налягането. Червената стрелка от схемата:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PumpScheme.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5786074
                  з
                  Когато се задръсти, производителя е предвидил смяната на целия този детайл (№7) цената съответно е трицифрена. Проверката за състоянито на филтъра е че при три последователни включвания (даване на "контакт") помпата трябва да изпомпа между 300 и 350мл. гориво. При мен този тест даде следния резултат:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180401_184448.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5786075

                  Последва разглабяне на помпата. Цедката на дъното през която се засмуква горивото (№2 от схемата) беше в много лошо състояние:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180401_193225.jpg
Прегледи:1
Размер:216.0 КБ
ID:5786076

                  Снимката е правена след 2 дена киснене в обезмаслител. Успях да я промия но забелязах че на едно мясно се е скъсала леко. Така изглежда новата цедка:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180413_125530.jpg
Прегледи:1
Размер:232.4 КБ
ID:5786077

                  Цялостната идея на модификацията е разпробиване на вградения филтърен елемент и поставянето на външен горивен филтър. През един от отворите (този, през който идва гориво от помпата) има видимост към филтриращата част. През него с бъргийка 2,5 - 3мм. внимателно под ъгъл се разпробива, или по-скоро разкъсва мрежичката на филтъра. Не се изисква много натиск. Това е готовия резултат:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180402_201922.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5786078

                  Нарочно осветявам корпуса със фенер, за да може да се види разкъсаната филтърна стена вътре. Следва обилно промиване на корпуса и зглабяне.

                  Следващата стъпка е преправяне на горивопровода. Него го отнесох директно в една работилница за хидравлични и др. маркучи и ми го направиха. Идеята е да се свалят накрайниците от щатния маруч и да се кербоват на друг, който позволява рязане и монтаж на проходен филтър:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180405_103337.jpg
Прегледи:1
Размер:305.2 КБ
ID:5786079

                  Има малко заигравка с правилното прокарване на новия маркуч с филтър, но не е голяма драма - под резервоара има достатъчно място. Филтъра който избрах е Mahle KL145 - най-компактния който успях да намеря.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GU01106090.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5786081

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180417_221611.jpg
Прегледи:1
Размер:187.9 КБ
ID:5786080

                  След повторен тест резултата е повече от задоволителен:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180417_215534.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5786082

                  Като бонус, помпата работи доста по тихо.
                  Калин - О88 б579I9I
                  Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                  Коментар


                  • #54
                    От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                    ейййй много добре си го направил! браво за усилията и желанието, с което работиш.

                    Коментар


                    • #55
                      От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                      Браво, супер си го направил. За по-старите - до 06г каква е процедурата? Имам К4 - там филтъра пак ли е в помпата или е отделно и може да се сменя?

                      Коментар


                      • #56
                        От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                        Там филтъра е тотално вграден в помпета и сме сменя само с цяла помпа И след като те стреснах да те успокоя че модификацията там е по-лесна:
                        http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,6105.0.html

                        :-P
                        Калин - О88 б579I9I
                        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                        Коментар


                        • #57
                          От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                          Благодаря за инфото. И като гледам къде трябва да се дупчи, може и да не е толкова лесна операцията. Като го сваля да го разгледам ще стане по-ясно, че така е малко субективно.

                          Коментар


                          • #58
                            От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                            Работата по мотора приключи преди около месец, даже направих и един трип от 3500км. и всичко беше точно. Има още някои неща за доизкусуряване, но мисля да ги оставя за снежната зима. Единственото отклонение което направих от заводската конструкция е лек тунинг на ел. инсталацията - захраних фаровете през релета директно от акумулатора:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31317949_10156505891108699_7621251885718044672_n.jpg
Прегледи:1
Размер:20.7 КБ
ID:5788911

                            Идеята е съществувашата инсталация да управлява релетата, вместо фаровете директно - така се разтоварват всички букси и бутони, включително и контактния ключ. Нямам снимки от конкретната реализация, щото точно тогава ама хич не ми беше до снимки. Тази схема е универсална и би трябвало да е приложима за всеки един мотоциклет. Важно уточнение е че фабричната инсталация не се пипа, към нея се вързах с едно конекторче от стар ксенон комплект което се мотаеше из боклуците вкъщи:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180408_195617(1).jpg
Прегледи:1
Размер:203.7 КБ
ID:5788913

                            То се връзва към едната от "фасунга" за крушките. По този начин дори и да има проблем за точно 5 мин. в полеви условия всичко може да бъде възстановено във фабричен вид. Резултата от тази интервенция + крушки osram night braker е повече от впечатлаващ! Сега като цъкна дълги - келеша със сините китайски ксенони отсреща вижда изгрева

                            Другата модификация е спирачния маркуч отпред - използвах армиран такъв, закупен от ибей. Проблема бе че се опъваше прекалено много заради повдигачите на кормилото. Занесох фабричния маркуч в една работилница за хидравлики и им казах да го повторят като горната част се удължи със 3 см. - толкова са повдигачите на кормилото:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035.jpg
Прегледи:1
Размер:375.6 КБ
ID:5788916

                            Пускам и останалите снимки от процеса на работа, не е снимано всичко щото имаше моменти в който повече ми се ревеше отколкото ми се снимаше :-P

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:385.7 КБ
ID:5788917
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:247.6 КБ
ID:5788918

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:180.9 КБ
ID:5788919

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:1
Размер:307.7 КБ
ID:5788920

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:005.jpg
Прегледи:1
Размер:190.4 КБ
ID:5788921

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:204.2 КБ
ID:5788922

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.jpg
Прегледи:1
Размер:213.6 КБ
ID:5788923

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008.jpg
Прегледи:1
Размер:358.4 КБ
ID:5788924

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:288.8 КБ
ID:5788925

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:287.2 КБ
ID:5788926

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011.jpg
Прегледи:1
Размер:213.8 КБ
ID:5788927

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:012.jpg
Прегледи:1
Размер:234.5 КБ
ID:5788928

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:013.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5788929

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.jpg
Прегледи:1
Размер:225.2 КБ
ID:5788930

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5788931

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:016.jpg
Прегледи:1
Размер:189.5 КБ
ID:5788932

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:017.jpg
Прегледи:1
Размер:203.1 КБ
ID:5788933

                            Следва продъжение че ме стигна работа...
                            Калин - О88 б579I9I
                            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                            Коментар


                            • #59
                              От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                              Ето и останалите снимки:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018.jpg
Прегледи:1
Размер:342.6 КБ
ID:5788934

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019.jpg
Прегледи:1
Размер:274.8 КБ
ID:5788935

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020.jpg
Прегледи:1
Размер:238.3 КБ
ID:5788936

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021.jpg
Прегледи:1
Размер:323.6 КБ
ID:5788937

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022.jpg
Прегледи:1
Размер:212.9 КБ
ID:5788938

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:023.jpg
Прегледи:1
Размер:235.2 КБ
ID:5788939

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024.jpg
Прегледи:1
Размер:328.8 КБ
ID:5788940

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025.jpg
Прегледи:1
Размер:304.1 КБ
ID:5788941

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5788942

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5788943

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028.jpg
Прегледи:1
Размер:250.4 КБ
ID:5788944

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029.jpg
Прегледи:1
Размер:236.0 КБ
ID:5788945

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030.jpg
Прегледи:1
Размер:255.0 КБ
ID:5788946

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031.jpg
Прегледи:1
Размер:183.4 КБ
ID:5788947

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032.jpg
Прегледи:1
Размер:208.8 КБ
ID:5788948

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033.jpg
Прегледи:1
Размер:216.1 КБ
ID:5788949

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036.jpg
Прегледи:1
Размер:325.9 КБ
ID:5788950

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0368.jpg
Прегледи:1
Размер:280.8 КБ
ID:5788951

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0369.jpg
Прегледи:1
Размер:261.3 КБ
ID:5788952

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0370.jpg
Прегледи:1
Размер:321.8 КБ
ID:5788953
                              Калин - О88 б579I9I
                              Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                              Коментар


                              • #60
                                От: DL650 V-strom самоук майстор с много въпроси

                                Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
                                Работата по мотора приключи преди около месец, даже направих и един трип от 3500км. и всичко беше точно. Има още някои неща за доизкусуряване, но мисля да ги оставя за снежната зима. Единственото отклонение което направих от заводската конструкция е лек тунинг на ел. инсталацията - захраних фаровете през релета директно от акумулатора:

                                [ATTACH=CONFIG]957330[/ATTACH]

                                Идеята е съществувашата инсталация да управлява релетата, вместо фаровете директно - така се разтоварват всички букси и бутони, включително и контактния ключ. Нямам снимки от конкретната реализация, щото точно тогава ама хич не ми беше до снимки. Тази схема е универсална и би трябвало да е приложима за всеки един мотоциклет. Важно уточнение е че фабричната инсталация не се пипа, към нея се вързах с едно конекторче от стар ксенон комплект което се мотаеше из боклуците вкъщи:

                                [ATTACH=CONFIG]957332[/ATTACH]

                                То се връзва към едната от "фасунга" за крушките. По този начин дори и да има проблем за точно 5 мин. в полеви условия всичко може да бъде възстановено във фабричен вид. Резултата от тази интервенция + крушки osram night braker е повече от впечатлаващ! Сега като цъкна дълги - келеша със сините китайски ксенони отсреща вижда изгрева
                                ...
                                То добре, ама м/у релетата и съществуващата и-я пак трябва да има предпазител! Поне на схемата не си сложил или те са част от оригиналната и-я.
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X