Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бензин в нафтата

    Какъв беше проблема!Нафтата в помпата за принудително подкачване беше станала на каша!Извадих маркучите и я изпомпах,после една спринцовка бензин,слагам маркучите и викам брат ми с Импрезата да ме дръпне,че от въртене падна акумолатора.Запали и пак огасна.Тогава ми казаха на един резервоар да сложа литър газ.Пак дътрпане ,запалва и гасне.На другия ден ме светнаха с нова технология:на един резервоар нафта половин литър СПИРАЧНА ТЕЧНОСТ.С дърането запалих,поработи на място менейки обороти и след около минута заработи нормално.От тогава е часовник,с врътването и в най-големия студ пали от раз!Казаха ми и за ДЕПРЕСАТОР от Шел-бензиностанцийте че бил добър,но още не съм го пробвал!Спирачната течност ми свърши работа.Било стар трик,но не съм го знаел.Това ми помагна!!!

    Коментар


    • #77
      От: Бензин в нафтата

      Първоначално публикуван от Danail Dimitrov Преглед на мнение
      Какъв беше проблема!Нафтата в помпата за принудително подкачване беше станала на каша!Извадих маркучите и я изпомпах,после една спринцовка бензин,слагам маркучите и викам брат ми с Импрезата да ме дръпне,че от въртене падна акумолатора.Запали и пак огасна.Тогава ми казаха на един резервоар да сложа литър газ.Пак дътрпане ,запалва и гасне.На другия ден ме светнаха с нова технология:на един резервоар нафта половин литър СПИРАЧНА ТЕЧНОСТ.С дърането запалих,поработи на място менейки обороти и след около минута заработи нормално.От тогава е часовник,с врътването и в най-големия студ пали от раз!Казаха ми и за ДЕПРЕСАТОР от Шел-бензиностанцийте че бил добър,но още не съм го пробвал!Спирачната течност ми свърши работа.Било стар трик,но не съм го знаел.Това ми помагна!!!
      Със спирачната течност внимавай защото е силно разяждаща и като нищо може да ти спретне някоя голяма поразия. Затова за предпочитане е газта. Само че наливай преди да стане студено, а не при вече свършен факт.

      Коментар


      • #78
        От: Бензин в нафтата

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Със спирачната течност внимавай защото е силно разяждаща...
        Защо да е разяждаща? Към метали със сигурност не е, а това че едно време сваляше боята на жигулите е друга тема.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Бензин в нафтата

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Защо да е разяждаща? Към метали със сигурност не е, а това че едно време сваляше боята на жигулите е друга тема.
          Не само сваля боята, някои гумени съединения и детайли могат да се разложат под въздействието му, докато газта е по-инертна.

          Коментар


          • #80
            От: Бензин в нафтата

            Първоначално публикуван от Danail Dimitrov Преглед на мнение
            Да,от това се разболя и моята.Не я бях палил цяла седмица,стои на открито,а температурите си бяха все от -15 до -20.Днес тръгнах да я поразкарам и да я вкарам в гаража,за да не ми заскрежат прозорците, като тръгна рано сутринта за лов.Запали лесно,работеше на място добре.Минах около 2 километра и изведнъж загуби мощност и огасна.Дърпахме я,при което пали,работи около минута и гасне.Така няколко пъти.Сега е в гаража и утре ще и тегля теглото!!!
            И аз пострадах по същия начин. Запалих, постоях малко на място и тръгнах. Минах към 2 километра и колата започна да се държи все едно има недостиг на гориво. Правеше малко проблеми, после се оправи. Реших да "взема мерки". По принцип залеждам само от Еко и то предимно от бензиностанцията на Сливница, дето е след Орион по посока запад. Спрях, взех една добавка, на която пишеше че разгражда вода, помага при студено палене и прочее убавини, долях догоре половин резервоар и минах десетина километра. Товеа се случи в четвъртък сутрин. Вечерта се прибрах без проблеми. В петък сутринта стана мазало. Пак след около 1-2 километра започна яко прекъсване. И така около 5-6 километра, после се оправи и си вървеше нормално. Оставих я в офиса. В събота по обед се опитах да я запаля - резултата същия като при колегата - пали, работи до 1 минута и гасне.
            Приготвил съм 1 литър медицински спирт и може би ще сипя два литра газ за горене, че резервоара ми е пълен догоре и ще видим.

            Поздрави!
            Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

            Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

            Коментар


            • #81
              От: Бензин в нафтата

              Отново ме сполятя нещастието от миналата зима,нафтата да стане на каша от студа!Това е защото използвам джипа за лов,само в почивните дни,и цяла седмица не се пали!Пак същото,запали поработи малко и огасне и няма палене!Но сега вече знаех спасението,и си спестих бутане, теглене и други амалогии.Спирачна течност в резервара и с една спринцовка във филтъра,почаках 15тина минитки,подгрях 2 пъти завъртях и на около десетата секунда запали.За мен това е решението за лошата нафта през зимата!

              Коментар


              • #82
                От: Бензин в нафтата

                Първоначално публикуван от didomalinov Преглед на мнение
                Отново ме сполятя нещастието от миналата зима,нафтата да стане на каша от студа!Това е защото използвам джипа за лов,само в почивните дни,и цяла седмица не се пали!Пак същото,запали поработи малко и огасне и няма палене!Но сега вече знаех спасението,и си спестих бутане, теглене и други амалогии.Спирачна течност в резервара и с една спринцовка във филтъра,почаках 15тина минитки,подгрях 2 пъти завъртях и на около десетата секунда запали.За мен това е решението за лошата нафта през зимата!
                И що те домързе да прочетеш или питаш и споделиш пак тук преди да ти доде гениалното решение.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #83
                  Вчера реших и аз да пробвам бензин в нафтата в съотношение 10:1 и съм приятно изненадан. Двигателя на свободен ход стана много по-гладък и равномерен. Върви с по-малко газ - все едно турбото се включва 200-300 оборота по-рано. И не на последно миризмата - няма го оня типичен мирис на сажди или поне не е толкова натрапчив. Единствен минус - може да е субективно - като че ли пали с 1-2 сек. по-късно, но пък след това работа на студен двигател е по-равномерна. Сега се чудя дали да не пробвам и с керосин? Двигателят е HDI 2003г.

                  Коментар


                  • #84
                    Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение
                    Вчера реших и аз да пробвам бензин в нафтата в съотношение 10:1 и съм приятно изненадан. Двигателя на свободен ход стана много по-гладък и равномерен. Върви с по-малко газ - все едно турбото се включва 200-300 оборота по-рано. И не на последно миризмата - няма го оня типичен мирис на сажди или поне не е толкова натрапчив. Единствен минус - може да е субективно - като че ли пали с 1-2 сек. по-късно, но пък след това работа на студен двигател е по-равномерна. Сега се чудя дали да не пробвам и с керосин? Двигателят е HDI 2003г.
                    Така с тези експерименти... скоро ще ти текне гориво от всякакви уплътнители и ще се чудиш, кое първо да оправяш...
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • Владо М
                      Владо М коментира
                      Редактиране на коментар
                      За това не се бях сетил . А керосинът дали е толкова агресивен към гумените уплътнения?

                  • #85
                    Аз си слагам добавка Бардал ВДС и съм доволен.Едно време в ДАП слагаха бензин,защото това имаха-сега дефицит няма.Но експериментите Трябва да продължат,задължително е...

                    Коментар


                    • #86
                      В горивните системи се ползват само маслоустойчиви (и на горива) уплътнения. Не съм имал случаи на такива проблеми.
                      За керосина не е зле да се осведомите малко какво представлява (за обща култура свързана с производство на горива от нефтопродукти) и питанията ВИ ще изчезнат!

                      Коментар


                      • Владо М
                        Владо М коментира
                        Редактиране на коментар
                        Какво да представлява - фракция на петрола-по-близка като свойства до нафтата, отколкото до бензина. Като гори отделя по-голяма топлина от нафтата, което зимно време на кратки разстояния без товар е само плюс.

                      • kameno karp
                        kameno karp коментира
                        Редактиране на коментар
                        Първо, вече керосин няма. Има Джет А1. Не, че са много различни но все пак. И джета и керосина са фракции между бензина и нафтата.
                        Докато съм писал е публикуван горния коментар.

                      • Владо М
                        Владо М коментира
                        Редактиране на коментар
                        Джет А1 от къде го вземаш?

                    • #87
                      Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение
                      . Единствен минус - може да е субективно - като че ли пали с 1-2 сек. по-късно, но пък след това работа на студен двигател е по-равномерна. :
                      Гарантирано е субективно.Новата смес се изпарява и възпламенява по лесно. Дори силно износен двигател може да запали.

                      Коментар


                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Изпарява и самовъзпламенява, са различни неща.

                      • petkov_bb
                        petkov_bb коментира
                        Редактиране на коментар
                        В случая преди да се самовъзпламени се изпарява -(затова така го писах). Добавянето на по леката "фракция" ускорява изпарението и самозапалването. Знаете, ,че се променя и "момента "на началното запалване и "втвърдяване на работата"-обратно на споделеното.

                    • #88
                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      Аз си слагам добавка Бардал ВДС и съм доволен.Едно време в ДАП слагаха бензин,защото това имаха-сега дефицит няма.Но експериментите Трябва да продължат,задължително е...
                      И аз слагам добавки от Кауфланд на Карлюб мисля, че бяха, но ефектът е като бензина само, че са 10 пъти по-скъпи. Веднъж се загледах в съдържанието и след проверка разбрах, че градските легенди за бензина и нафталина не са... легенди. Отделно слагам и синтетика на Щил за двутактови ДВГ. Експериментирам, защото тая зима направо се осра*а с нафтата. Не ще да пали, кюфка, пафка. Зареждам от Марешки, Ромпетрол и Лукойл, като ги редувам периодично, когато единият се изложи.

                      Коментар


                      • #89
                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        В горивните системи се ползват само маслоустойчиви (и на горива) уплътнения. Не съм имал случаи на такива проблеми.
                        За керосина не е зле да се осведомите малко какво представлява (за обща култура свързана с производство на горива от нефтопродукти) и питанията ВИ ще изчезнат!
                        Бензинът е много по-агресивен агент спрямо гумите сравнен с нафтата.

                        Коментар


                        • #90
                          Ма зареди веднъж на мидата или омв и после се жали.

                          Да не се окаже че маторите ти са кофти?

                          Коментар


                          • Владо М
                            Владо М коментира
                            Редактиране на коментар
                            И от тях слагам, но по-рядко. Ако ДВГ е проблемът едва ли се саморемонтира след презареждане на резервоара...

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X