Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурая гасне в движение!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самурая гасне в движение!

    Колеги, приемам всякакви идеи!Проблема е от вчера-както си карам, започва да прекъсва сериозно и / или направо гасне.След спиране и въртене на стартер известно време си пали нормално и върви нормално. Най-често става на изкачване, когато давам повече газ, или на равно, пак при по-сериозно натискане на газта, когато вдигне повече обороти.Но понякога се случва и при нормално , спокойно каране на равно, но по-рядко.Свалях свещи-изглеждат добре(работят всички) .Възможно ли е тока да се губи(бобината ако изгори , не трябва ли просто да спре да дава ток, или може на моменти да прекъсва?)Според мен проблема е с горивото, но къде точно? Нарочно налях повече бензин, да не би на стръмно да не може да засмуче, но не...Възможно ли е да е бензиновата помпа-ако някой е имал проблем с нея(подобен!!!) моля да пише.Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Самурая гасне в движение!

    Контактен ключ-електрическата част.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Самурая гасне в движение!

      Сьщо така може да видиш горивното филтьрче , дето е до задната дясна гума. То е едно бяло пласмасово и в него влиза маркуча от резервуара.Когато това филтьрче се затлачи започва да прави тези неща дето казваш.
      не казвай всичко но знай какво казваш

      Коментар


      • #4
        От: Самурая гасне в движение!

        Най-вероятно има затлачено по пътя на бензина до карбуратора. Изобщо-недостиг на гориво. Дали е от помпа, смукател, филтър или нещо друго-сам трябва да видиш къде е проблема.

        Преди години имахме подобен проблем с един москвич-перфектни ниски обороти, но като му дадем газ-гасне. Раглобихме почти цялата горивна система, и накрая се оказа задръстена цедка на самия вход на карбуратора.

        Започвай да вадиш маркучите започвайки от карбуратора, и да сравняваш дебита на бензин. Докъдето тече слабо-няма проблем, откъдето започне да хвърчи бензин-там ще търсиш проблема.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Самурая гасне в движение!

          Благодаря за бързите отзиви!Проверих бенз.помпа-качва достатъчно бензин до карб., въпреки това пробвах с бензин в бутилка( да засмуква от нея, не от резервоара), и по този начин работеше нормално.Само че после , като си закачих маркуча за резервоара и очаквах да започне да гасне, пущината отново си заработи нормално!!!А сега де? За всеки случай смених горивния филтър, който бе много мръсен (като надуя с уста, едва-а-а изкарваше бензина от вътре).Следва да се опитам да отвия пробката на резервоара, за да изкарам ако има утайки в него(което ме съмнява, защото преди 2 години го свалях за запояване и го промих тогава), но знае ли човек... След това ще карам, и ако отново се прецака, ще отварям карбуратора.

          Коментар


          • #6
            От: Самурая гасне в движение!

            Първоначално публикуван от gaydarov Преглед на мнение
            Колеги, приемам всякакви идеи!Проблема е от вчера-както си карам, започва да прекъсва сериозно и / или направо гасне.След спиране и въртене на стартер известно време си пали нормално и върви нормално. Най-често става на изкачване, когато давам повече газ, или на равно, пак при по-сериозно натискане на газта, когато вдигне повече обороти.Но понякога се случва и при нормално , спокойно каране на равно, но по-рядко.Свалях свещи-изглеждат добре(работят всички) .Възможно ли е тока да се губи(бобината ако изгори , не трябва ли просто да спре да дава ток, или може на моменти да прекъсва?)Според мен проблема е с горивото, но къде точно? Нарочно налях повече бензин, да не би на стръмно да не може да засмуче, но не...Възможно ли е да е бензиновата помпа-ако някой е имал проблем с нея(подобен!!!) моля да пише.Благодаря ви предварително!
            Колега gaydarov,наскоро имах подобен проблем ,но при мен се губеха токовете...
            Горивните филтри ги бях сменил и същият ден бях поставил нов акомулатор...ток има да те убие ,но някъде прекъсваше веригата и към свещите няма ток.Светлините работеха,старетера въртеше,но като дам ключа на контакт на таблото с контролните уреди-мрак

            Най-стрнното беше ,че тока самопроизволно се появяваше:
            1-често прекъсване-мотора пали без проблем,но в движение ми присветваше лампата на акумулатора,непълно изгаряне на горивната смес,детонации в изпускателната с-ма
            2-трайно прекъсване-мотора не пали

            Свалих двата капака на таблото(под волана),демонтирах и контролното табло и направих преглед на ел. инсталацията.
            Първоначално открих интервенция от гризач в/у кабелите за контр. уреди -оправих поразиите и мислех ,че съм решил проблема,но щом го сглобих токовете пак изчезнаха
            Тогава се насочих към контактния ключ...от ключа излизат 4 кабела в куплунг(виж ръководството -стр.18-7)
            Отворих куплунга и въпреки ,че клемите бяха чисти ги третирах с фина шкурка.Кабелите след куплунга (към моторния отсег) са с контакт. клеми-отново шкурка......и...това беше разковничето...токовете си дойдоха и машинката не се удържа.

            Мисля си ,че понеже купето е лошо изолирано (мек таван) ,влагата и конденза са причинителите на проблема при мен.В момента търся влагоотблъскващ контакт. спрей,но не намирам подходящ ....предлагат ми някакви агресивни и силно разяждащи за корозирал и оксидирал куплуг.
            Надявам се да съм ти бил полезен.
            Желая ти успех!

            Коментар


            • #7
              От: Самурая гасне в движение!

              И тези контакти ще почистя, колко му е!

              Коментар


              • #8
                От: Самурая гасне в движение!

                Явно е било някакво задръстване по резервоара и филтъра след него, защото след смяната на филтъра вече няма проблеми.Всъщност това се е получило след като заредих от една бензиностанция, от която по принцип не зареждам( и неслучайно!)В началото не бях сигурен , сега вече съм 100% сигурен!

                Коментар


                • #9
                  От: Самурая гасне в движение!

                  Ако са ти сипали бензин с боклуци е твърде възможно да има още гняс в резервоара. И да си стои на дъното, а при по-сериозно разклащане да застава на входа на сондата.
                  Според мен е най-добре да свалиш резервоара и да го измиеш наново.
                  И да внимаваш къде зареждаш за в бъдеще

                  Цедка на входа на резервоара спестява доста нерви.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самурая гасне в движение!

                    О, това със сигурност ще бъде направено при първа възможност!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самурая гасне в движение!

                      Какво представлява този горивен филтър който се намира отзад до дясната гума на джипчето ? Дядото на жената си купи Самурай, но въпросния филтър липсва, иначе има абсолютно същия проблем като gaydarov .

                      Намерих един в emk-33.com но не знам този ли е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самурая гасне в движение!

                        Първоначално публикуван от TaskovBG Преглед на мнение
                        Какво представлява този горивен филтър който се намира отзад до дясната гума на джипчето ?
                        Под номер 4 от снимката!
                        Прикачени файлове

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X