Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един от най-хитрите математически фокуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Един от най-хитрите математически фокуси

    Стефан донесе стандартно чисто ново тесте от 52 карти без жокери, без белязани карти. Той лично го разбърка по какъвто начин си искаше. След това го накарах да избере 5 (пет) произволни карти, които в последствие ми ги показа. Разгледах внимателно картите и избрах една от тях. Казах на Стефан, че това е много важна карта, която никой освен нас двамата не трябва да вижда, съответно той я запомни и си я прибра на сигурно място в джоба. Останалите четири карти го накарах той лично да ги подреди на масата една до друга по какъвто си иска ъгъл и разстояние една от друга, но в точно определена поредност от ляво на дясно. Забележете, че лично аз не съм докосвал картите въобще.

    Ясен през цялото време беше наказан да стои сам в съседната стая, за да не ни види какво правим. Не можеше да вижда и чува нищо, естествено няма как да е видял скритата тайна карта на Стефан. Е, стана време, поканихме го и Ясен влезе в стаята. Моментално съзря четирите карти на масата и почти без замисляне каза еднозначно коя карта е скрил в джоба си Стефан.

    Астроложките познания на Ясен ли му помогнаха да познае картата или има някакъв математически трик? Ако има, то опишете го подробно


    П.П. Няма тайни намигвания и знаци. Нито аз, нито Ясен сме докосвали картите.

    П.П.2. Изборът на героите Стефан и Ясен може би е случаен

  • #2
    От: Един от най-хитрите математически фокуси

    стана ми интересно
    ще споделиш ли трика какъв е

    Коментар


    • #3
      От: Един от най-хитрите математически фокуси

      Няма да ви го дам толкова лесно. Вие ще го откриете, а ако не стане - истинските Ясен и Стефан ще трябва да ме напиват, за да го издам

      П.П. Естествено, че рано или късно ще бъде разкрит

      Коментар


      • #4
        От: Един от най-хитрите математически фокуси

        Чакам с (не здрав) интерес отговора!
        Последно редактирано от Гриша; 08-12-11, 08:52. Причина: Голяма глупост написах
        Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

        Коментар


        • #5
          От: Един от най-хитрите математически фокуси

          Аааа, така и баба знае! Грабвай химикалката, вземи бял лист и почвай да смяташ!

          Коментар


          • #6
            От: Един от най-хитрите математически фокуси

            Стефан и ти знаете коя е картата.

            Ти подреждаш 4-те карти

            Ясен има като инфо само подредбата на 4-те карти.

            Еднакви разстояния между картите са частичен случай ?
            Последно редактирано от DBRS; 08-12-11, 09:48. Причина: обърквация
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #7
              От: Един от най-хитрите математически фокуси

              От така зададеното условие дали да не се опитам да позная как се казваш.
              Филип?!?

              Коментар


              • #8
                От: Един от най-хитрите математически фокуси

                " точно определена поредност от ляво на дясно " ще рече ли, че не са подравнени ?
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Един от най-хитрите математически фокуси

                  И в какво се изразява " точно опрелената поредност" ?? Просто са наредени в редица или са подредени по боя или по сила в определена игра .. ??
                  ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                  WJ 4.7

                  Коментар


                  • #10
                    От: Един от най-хитрите математически фокуси

                    подредените карти открити ли са, или закрити ?

                    Ако са открити, 1-та от картите показва 100% боята на скритата
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #11
                      От: Един от най-хитрите математически фокуси

                      5-ца пика?
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #12
                        От: Един от най-хитрите математически фокуси

                        Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                        Ако са открити, 1-та от картите показва 100% боята на скритата
                        Ами ако е изтеглил 4 пики и едно каро и си е избрал карото?
                        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                        Walter Rohrl
                        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Един от най-хитрите математически фокуси

                          Поредността в подреждането на картите я знаем само аз и Ясен. Разстояние и подобни неща между картите не важи, защото Стефан ги реди. Четирите карти естесвено са открити - иначе задачата очеидно става невъзможна. Дерзайте.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Един от най-хитрите математически фокуси

                            Горното ми мнение да не се взима под внимание - не бях прочел условието внимателно.
                            Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                            Астроложките познания на Ясен ли му помогнаха да познае картата или има някакъв математически трик? Ако има, то опишете го подробно
                            Не са астроложките му познания. Няма и математически трик. Не мога да описвам подробно какви са ви договорките с Ясен, но простата математика сочи следното:
                            1. Имаш избор 1 от 5, коя карта да се скрие
                            2. Имаш 4!=24 различни начина на подреждане на останалите карти.
                            3 Общо това прави 5*24-120 различни комбинации, което е повече от 48-те карти които Ясен не вижда, тоест Ясен има достатъчно информация за да сметне коя е скритата карта.
                            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                            Walter Rohrl
                            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Един от най-хитрите математически фокуси

                              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                              От така зададеното условие дали да не се опитам да позная как се казваш.
                              Филип?!?
                              Тц ; не е . Ония Филип се подвизава с друго име тук. А отговора на задачката не го знам. Търтея е много бърз. Той е - наистина го е сменил
                              Последно редактирано от aldr; 08-12-11, 15:24. Причина: допълнение
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X