Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един от най-хитрите математически фокуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Един от най-хитрите математически фокуси

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Тц ; не е . Ония Филип се подвизава с друго име тук. А отговора на задачката не го знам.
    Може и с две имена да се подвизава.

    Кое е другото?
    Аз залагам на блаблала
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Един от най-хитрите математически фокуси

      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
      Горното ми мнение да не се взима под внимание - не бях прочел условието внимателно.

      Не са астроложките му познания. Няма и математически трик. Не мога да описвам подробно какви са ви договорките с Ясен, но простата математика сочи следното:
      1. Имаш избор 1 от 5, коя карта да се скрие
      2. Имаш 4!=24 различни начина на подреждане на останалите карти.
      3 Общо това прави 5*24-120 различни комбинации, което е повече от 48-те карти които Ясен не вижда, тоест Ясен има достатъчно информация за да сметне коя е скритата карта.
      срам не срам но това не го разбрах

      Коментар


      • #18
        От: Един от най-хитрите математически фокуси

        Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
        Горното ми мнение да не се взима под внимание - не бях прочел условието внимателно.

        Не са астроложките му познания. Няма и математически трик. Не мога да описвам подробно какви са ви договорките с Ясен, но простата математика сочи следното:
        1. Имаш избор 1 от 5, коя карта да се скрие
        2. Имаш 4!=24 различни начина на подреждане на останалите карти.
        3 Общо това прави 5*24-120 различни комбинации, което е повече от 48-те карти които Ясен не вижда, тоест Ясен има достатъчно информация за да сметне коя е скритата карта.
        Пермутациите ти са 24, а петата карта не участва в тях и не може да участва, защото е скрита. Ако не вярваш - опиши методика за познаване на пета карта подробно. С това, което си написал няма да стане - познаваш еднозначно 24 от 52.

        Иначе на прав път си, но още е студено.

        Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
        срам не срам но това не го разбрах
        Защото не е вярно.

        Коментар


        • #19
          От: Един от най-хитрите математически фокуси

          Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
          Пермутациите ти са 24, а петата карта не участва в тях и не може да участва, защото е скрита. Ако не вярваш - опиши методика за познаване на пета карта подробно. С това, което си написал няма да стане - познаваш еднозначно 24 от 52.
          Иначе на прав път си, но още е студено.
          Защото не е вярно.
          Ето набързо един възможен вариант:
          Присвоявам следните стойности на картите:
          А=1 или 14,
          2=2 или 15,
          3= 3 или 16,
          4=4 или 17,
          5=5 или 18,
          6=6 или 19,
          7=7
          .....
          10=10, J=11, Q=12; K=13;
          От петте ще има поне две от един цвят. Ако едната или двете са между Асо и 6-ца, така подбирам стойностите че разликата да е не повече от 6. Избирам скрие тази с по-голямата стойност, а тази с по-малката поставям първа в реда. Останалите три карти дават 6 пермутации които отговарят на разлика от 1 до 6 в стойностите.
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • #20
            От: Един от най-хитрите математически фокуси

            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
            Ето набързо един възможен вариант:
            Присвоявам следните стойности на картите:
            А=1 или 14,
            2=2 или 15,
            3= 3 или 16,
            4=4 или 17,
            5=5 или 18,
            6=6 или 19,
            7=7
            .....
            10=10, J=11, Q=12; K=13;
            От петте ще има поне две от един цвят. Ако едната или двете са между Асо и 6-ца, така подбирам стойностите че разликата да е не повече от 6. Избирам скрие тази с по-голямата стойност, а тази с по-малката поставям първа в реда. Останалите три карти дават 6 пермутации които отговарят на разлика от 1 до 6 в стойностите.
            Няма да питам "а ако не е между...", защото практически даде правилен отговор. Задачата е на Мартин Гарднер. Така получени пермутациите между всички възможни карти изчерпват точно 52 варианта, т.е. колкото са картите без излишество. Затова и написах, че е "един от най-хитрите".

            Надявам се, че си я решил сам

            Коментар


            • #21
              От: Един от най-хитрите математически фокуси

              Ако 4-те произволни карти са: 2 дами - спатия, каро и 2 попа - спатия и каро. И съм си скрил карта. Коя е тя?
              Картите са подредени, 2 дами 2 попа?
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #22
                От: Един от най-хитрите математически фокуси

                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                Ако 4-те произволни карти са: 2 дами - спатия, каро и 2 попа - спатия и каро. И съм си скрил карта. Коя е тя?
                Картите са подредени, 2 дами 2 попа?
                от изтеглените 5 карти, не ти избираш коя да е скритата, както и подреждането се прави от "асистента".

                всъщност, ако в условието се сложи, 5-те карти да са различни по стойност май ще може да се даде свобода на клиента да си избере сам картата
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #23
                  От: Един от най-хитрите математически фокуси

                  Почна се значи ...
                  Това не е нищо. Сам не съм потърпевш, понеже отдавна не съм студент. Идете да видите какви задачи им пише за домашно и за изпитите.
                  "На общия стар на Средно Уйново уинтър ченедж тръгват 92 джипа, 60 от които са УАЗ, 9 - Нива, ... Преминават общо 200 контролни точки, при контролно време до закриване на трасето - 11 денонощия. Изведете в отделни таблици стартовия списък, пристигналите на финала, времето и мястото на отпадането по екипажи и марки, броя на сменените и безвъзратно разпрани гуми по марки и модели. Подредете по низходящ ред, по данните от радиопрехвата, интересите на екипажите към аналния секс, и по честота за единица време - към секса с роднини по възходяща линия. Покажете статистически заемането на първите три места в класирането от ръждиви УАЗове, съпровождани от очукана Нива"
                  Мани другото, ами на ония не им и минава през ума да се оплакват, и не защото аз съм там. Страхуват си се от него. Даже без да знаят че кучето му е дребно за породата си, поради което има само десетина кила зъби *извеждам го в отделна таблица, махни се от мене, бе изверг!*

                  Коментар


                  • #24
                    От: Един от най-хитрите математически фокуси

                    Някой може ли да даде 1-2 примера, защото нещо не успях да разбера съвсем как се прави .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X