Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

    Един случай и от мен.
    "Хамър Н2" "духа" през отвора за наливане на масло, няма мощност, и най-накрая при слизане от репатрака пред гаража ми задира. Разглабяне, оглед, поръчка на части, шлайф на блок, при сглобяването се оказва че и клапаните са за шлайф, шлайф, сглобяване, двигателя пали, но претриса ( о.к. знае се че е за кабели и свещи от по-рано), загрява нормално, пуши т.е. изгаря си всичката "гняс" по ауспуси, блок и глави натрупана по време на рмонта и кротва (всичко за около 15 минути) гасим.....днес идва собственика, палим, вадим го, заработва лошо, налягане на маслото ниско, почва да го лее от всякъде, и духа през отвора за наливане.....компресия на всичките цилиндри от едната страна клоняща към 0,....шлайфовете са правени във фирми които само с това се занимават, бутала, сегменти, лагери, маслена помпа, гарнитури, всичко е ново,.....какво му е незнам, утре пак ще му вадим мотора, пак ще го разглобяваме и оглеждаме за да намерим причината за това поведение....и за това всички съфорумци които чакат ремонти и огледи за тази седмица ще ги пренасочвам към колеги...
    Последно редактирано от Ясен; 07-12-11, 12:23.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

  • #2
    От: За спецификите на ремонтите в София

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    ...
    и духа през отвора за наливане.....компресия на всичките цилиндри от едната страна клоняща към 0,.."
    Владо спокойно, не е от групата бутало/цилиндър. На това каква му е схемата на агренажа?
    Пиши ако искаш на друго място, да не спамим темата на недоволните клиенти.

    Коментар


    • #3
      От: За спецификите на ремонтите в София

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      .... На това каква му е схемата на агренажа.....
      Модераторите ще ни отворят тема в "Хамър" и без това там рядко се пише.....схемата е проста,коляновия вал върти разпределителния в средата на V-то, той бута в ляво и дясно, верига от детско велосипедче(сигурно няма и 40см), и две смешни малки колелца (все едно това на задната гума и това с педалите 44/22 зъба по спомен)....но с две големи точки на тях, да седят една срещу друга (веригата с колелата си дойде нова и са си монтирани).
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

        айде, да не кажете че не сме добри, модераторите.

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          айде, да не кажете че не сме добри, модераторите.
          Брейййй куршумгиби
          .....И двигател в картинки Engine Mechanical Service Manual 6.0L (LQ4, LQ9)
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

            Знам,ч е звучи идиотски, ама ... да не е смукнал нещо от тая страна, дето няма компресия? Вадил съм парцали (газаджийско изобретение... дълга история), добре усукани около смукателните клапани, ефекта е сходен. Едва ли, но нищо друго не ми идва на ум.
            Пиши после от какво е, че ми стана интересно.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

              Сега, като помислих, най вероятно гарнитура глава да е изпуснала. От там да прехвърля между цилиндрите и маслените канали, и затова да няма компресия, и да духа в картера.
              Като нищо, ако е някаква менте гарнитура. Но за всеки случай първо бих проверил центровката, и после с въртене на КВ работи ли правилно ГРМ.

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                Ако е шлайфано от тези в Доброславци не ми ги хвали ,а бягай по далеч.Що народ изгоряха. Бързо и евтино не значи качественно.

                Андро като спомена гарнитура ,дали в пакетажа на гарнитурата имаше инструкция за стягане.Някои двигатели се дозатаягат след загряване.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  ... да не е смукнал нещо от тая страна, дето няма компресия? .....
                  Смукателя е общ за лявата и дясната глава, ако е смукнало по-скоро трябва да е предма или здна група цилиндри и от двете страни

                  Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                  Ако е шлайфано от тези в Доброславци .....
                  Главите до "Нестле" в "Люлин", блока в АРБ-то на "Балканстар".
                  За стягането, по-горе съм пуснал книжка с картинки 22 либри на фут (30 нютонметра) първоначално, после 90 градуса, после още 90...
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                    При такава комбинация от симптоми проблема би следвало да е очеваден. Очевидно и за съжаление обаче той не е. Ако това което е писал Андро не помогне остава само рентгенова дефектоскопия на главата от проблемната страна и евентуално блока, макар че каква ще е тази пукнатина дето нулира цял ред цилиндри и на всичкото отгоре не се вижда от пръв поглед. Абе изключително гадна ситуация. Дано да е просто гарнитура (менте или несъответстваща) и/или прескочила "велосипедна" верига. Пожелавам успех!
                    Последно редактирано от elbgt; 05-12-11, 10:14.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      ....и за това всички съфорумци които чакат ремонти и огледи за тази седмица ще ги пренасочвам към колеги....хайде сега някой да ми каже от гледна точка на собственика на "Хамъра" и на тези които ще пренасоча към Андро, или ДИгнатов, или Влади аз педал ли съм защото съм обещал да ги погледна и да са готови тази седмица.....абстрахираме се от факта, че "веселбата" със стрелбата по зетя не е приключила и ходенето за "доуточняване" по разни инстанции си е "по дифолт"
                      ...Определено НЕ!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                        Дядо .... кажи какво станА, че сън не ме лови ???
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                          Това чудо с какви повдигачи е /на клапаните/ Ако са маслени да не би да държат отворени клапани. Вентилацията на картера предполагам сте я прегредали. Поздрави и успех.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                            Първоначално публикуван от lalev Преглед на мнение
                            Това чудо с какви повдигачи е /на клапаните/ Ако са маслени да не би да държат отворени клапани. Вентилацията на картера предполагам сте я прегредали. Поздрави и успех.
                            Повдигачите си работят, при свален капак на клапаните се вижда как се движат....отделно изпуснал хидравличен повдигач няма да отваря, затваря се от пружинките.... дори да не ползваш английски в линка по-горе има картинки.....
                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Дядо .... кажи какво станА, че сън не ме лови ???
                            Ами за сега най-кратко, открихме че новата маслена помпа по неизвестна причина е спряла да работи
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Ами за сега най-кратко, открихме че новата маслена помпа по неизвестна причина е спряла да работи
                              Някой говнолин в клапана на помпата?
                              Има ли много поражения? Че така като кажеш "маслената помпа спря", звучи доста плашещо...
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X