Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
    Но Димата и Дядо мисля, че са наясно с това ....
    То и аз съм наясно ама нали е "дядо" затова питам дали се е сетил! Пак казвам - не ги харесвам аз тия. Правят там нещо си а не го виждаш ..... ама дали има вариант като останат без масло хич да не отвори например всмукателен клапан и компресия 0? Което не решава проблема с изпушването след палене ..... нЕкоя щуротия ще излезНе пак като стружките.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #32
      От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

      Не знам дали са се сетили да проверят компресомера да не е дал междувременно фира. Имал съм такъв случай - както си работи перфектно изведнъж почва да му изпуска иглата и те праща да копаш в грешната посока.

      Коментар


      • #33
        От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

        Проверено е -работи.
        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
        Mark Twain
        СтоЕнчA

        Коментар


        • #34
          От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

          Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
          Проверено е -работи.
          А с принудителна инжекция на масло в цилиндъра какво е положението?

          Коментар


          • #35
            От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            При втори оглед вентилацията на картера се оказа убавиня гумена тръба, ама нещо по-скоро като изолация, а вътре в нея отделна независима пластмасова тръбичка, когато е разкачена и двете са прави "духат", когато ги слижиш на място, външната (гумената), която е само изолация си описва красив " S ", но вътрешната пластмасовата (по която дефакто минава вентилацията) описва "Z" т.е. се пречупва и запушва вентилирането.....оправихме го, пушека изчезна, но с нов филтър и ново масло, новата маслена помпа пак на два пъти задира, защо не знам друго типично е, че при гасене и стартиране след малко на двигателя, той изпушва зверски, после изчиства....но главите са със сменени гумички, шлайфани клапани, и проверени за кривини .....отделно днес забелязах, че от първия фланец на ауспуха (там където четирите тръби на отделните цилиндри се събират в едно) при първоначален старт тече масло и то на главата с нормална компресия на цилиндрите......че пак ще го сваляме и разглобявам ми е ясно, ама незнам все още какво му е....
            При износени водачи на клапани симптомите са същите,гумичките са нови но клапана си шава във водача и ги отваря,от там маслото в цилиндъра и си изпушва първоначално.Успех с ремонта.

            Коментар


            • #36
              От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

              Първоначално публикуван от lalev Преглед на мнение
              При износени водачи на клапани симптомите са същите,гумичките са нови но клапана си шава във водача и ги отваря,от там маслото в цилиндъра и си изпушва първоначално.Успех с ремонта.
              Дано не ме лъже паметта от миналата страница ама Дядо Владо беше писал че са правени при Жоро до Нестле. Там нямат навика да правят компромиси. Едва ли са износени водачи. По прилича на изпаднали . Ама на всички цилиндри едновременно.....
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #37
                От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                Да попитам: на какви километри е този дзвер и има ли предположения защо е стигнал до Дедо?

                Коментар


                • #38
                  От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                  Веднъж идва за висок разход (35-40) имаше свещи и кабели за смяна+съмнение за лошо гориво. Дори американски V8 трудно се движи с 3мм. м/у електродите. Километри неизвестни (130к по километраж), стигнал до дядо, щот' умрял някъде в България(драстична загуба на мощност) и не се знае от какво. При слизане от репатрака мотора блокира.
                  Компресията е мерена с масло в цилиндрите. Днес едната глава даваше компресия 11-12, другата 2 на двата външни и 4-5 на вътрешните цилиндри.
                  Вървим или към малко вероятна грешка в шлайфа на блока,(ключ не сме мерили при монтажа) или към блокирани от първоначалната гняс сегменти от едната страна Утре няма да го пипаме.
                  На въпроса на "Нинджа"-та как блокира помпата за масло - на снимката се вижда буталцето на предпазния клапан за високо налягане, маслото го натиска навътре в гнездото му, а възвратна пружина го затваря....на нашия "Хамър" не винаги до края. Така дойде старата, здрала от стружката на пръста ми, за жалост така се държи и новата с ново масло и филтър. .....
                  ....После е вече отработено Сваляш радиатори, вентилатор, ремъци, шайба на коляновия вал, водни съединения, капак на ангренажа, капак на маслената помпа, пипваш го с отверка или шило, то казва "щрак"....ама що'се стига до това "щрак" незнам
                  Последно редактирано от дядо владо; 10-12-11, 22:46.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                    дЕдо, мирише ми на клапани ......
                    С масло вътре в цилиндъра, дори и да нЕма сигменти, пак трябва да докара към 5-6 Бара, поне!
                    Вземи нагласи единия от цилиндрите на такт "сгъстяване" на ГМТ, законтри коляновия вал с една щанга, или там каквото се сетиш и надуй с копресора през свеща със съответния накрайник.
                    Направи го за всички цилиндри на шибаната глава (страна).
                    Докладвай какво се получава: от къде духа? От смукателен или изпускателен колектор или .... в картера (през отдушника)
                    С тая кочина ме карате да мисла, .... а май не било здравословно ....
                    Ъ, и пак нЕма да се спи !
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                      За клапана на помпата съм познал... обаче с тая компресия направо ме мяташ в джаза.
                      Да не са изпаднали леглата на клапаните, баси? Или шлайфа е на яйце (ама едва ли, каза че все пак е работил известно време тоя ми ти мАтор) или липсват парчета от гарнитурата (много крив блок? Незатегната глава? Ама не вярвам да не сте мерили или да сте забравили) или нещо пречи на клапаните да се движат правилно.
                      От вчера го мисля, и нищо друго не ми идва на ум.

                      Тоест, идва ми, ама все такива неща, дето са още по-трудни за вярване, като счупени бутала например.
                      Последно редактирано от Peppy; 11-12-11, 08:17. Причина: блогът изтрит по молба на автора!
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                        ГолЕмо чудене пада!

                        Предлагам да пуснем залаганията. От мен кило вино от домашното за клапани. Или не отварят добре всмукателни /повдигачи, вал/ или не затварят изпускателни /заяли повдигачи, вал нещо си/. Все ми намирисва оная гняс която се била отложила в новото масло от към маслопроводи и радиатори. Пък и най-безболезнено изглежда първо да се проверят повдигачите някак.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          ГолЕмо чудене пада!

                          Предлагам да пуснем залаганията. От мен кило вино от домашното за клапани. Или не отварят добре всмукателни /повдигачи, вал/ или не затварят изпускателни /заяли повдигачи, вал нещо си/. Все ми намирисва оная гняс която се била отложила в новото масло от към маслопроводи и радиатори. Пък и най-безболезнено изглежда първо да се проверят повдигачите някак.
                          Бе то така, ама като се замисля какво трябва да е положението, за да се забият водачите на клапаните с гняз .... Ако беше някой новобранец - как да е, не видял, не разбрал, ама Дедо и Куадра-та (нали за тоя Дима става въпрос?) - трудно ми е за вярване.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                            Като гледам от какво е пострадал клапанът на помпата (стружки, мръсотия в маслото) си мисля, какво пречи и повдигачите да са пострадали от същото - те са даже по-фин механизъм, а двигателят е с явно занемарено мазне.

                            Абе, къде в тази цялата схема е филтърът на маслото?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                              При пускането на мотори след ремонт, използваме стария маслен филтър, и ново масло (кво' да е М10)
                              Jeep Cherokee (XJ) 4L gsm:0888888801

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Бе то така, ама като се замисля какво трябва да е положението, за да се забият водачите на клапаните с гняз .... Ако беше някой новобранец - как да е, не видял, не разбрал, ама Дедо и Куадра-та (нали за тоя Дима става въпрос?) - трудно ми е за вярване.
                                Не е задължително да е гняз. Шлайфани са цилиндри ..... и кво ли не. Нали от тази страна маслената помпа беше заяла от стружки. Къде са останалите? Ми в най финото местенце - повдигачите например. Впрочем достатъчно е парченце силикон в някое тясно място от маслените магистрали и .... готово. Една Ямаха така беше хвърлила колянов вал.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X