Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технически дискусии и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Технически дискусии и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

    Здравейте,отворих и тази тема за да споделяме как си поддържаме количките
    -Чистене
    -Ремонти
    -Тунинг
    -Options и др.


    Aз за сега съм стигнал само до чистенето,тъй като количката ми е още нова,на две карания. Видях по състезанията че състезателие издухват колите с въздух и после пръскат с WD40 и пак издухват,количката става като нова,и аз я чистя така! Четох в много форуми че имало спецялни препарати,някой хора свалят електрониката и мият в банята с сапун! При състезателите няма такова нещо,само въздух и WD40

  • #2
    От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

    Почистването на двигатевля (измиването ) е задължително , понеже нитро метанола (горивото) със което работи абсорбира влагата.
    Според зависи и какво масло ползваш също налага почистване особено ако е рециново масло .

    Общо взето подръжката е голяма заигравка но и удоволствие.Аз лично имах MTA4 и го направих със бензинов двг. 38цц, беше голям кеф.

    Поздрави.
    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

    Коментар


    • #3
      От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

      Горивото което използвам е ето това на снимката,30% нитрометан! Звъннах до един приятел (състезател) и каза че за хоби моделите не е наясно,но за тези двигатели с който ние караме (а именно .21 на OS,Alpha,Ninja и няколко други фирми) не изискват някакви специални грижи.

      Все пак ти какво имаш в предвид под "измиване"? Отвън или отвътре?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC030026.jpg
Прегледи:1
Размер:153.4 КБ
ID:5324616 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC030022.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5324617 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC030024.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5324618

      Имаите в предвит че с WD40 пръскат само подвижните части,не сервотата,въздушният филтър и двигателя! Въздушният филтър се пере с топла вода и съпун, а другото с влажна кърпа,или някакъв препарат,аз използвам за двигателя специален спрей за RC cars.
      Последно редактирано от Георги Хаджийски; 03-12-11, 21:38.

      Коментар


      • #4
        От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

        От вътре разбирасе, дори периодично се разглабя мотора за по обстойно почистване.

        А такъв състизател който не чисти мотора няма, освен ако не кара всеки ден тогава не се налага.
        Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

        Коментар


        • #5
          От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

          Забравих още нещо 30% нитро е нмого за хоби модел. Колкото е по малко нитрото толкова по-дълаг живот на двг-то, който нее много.
          Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

          Коментар


          • #6
            От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

            Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
            Забравих още нещо 30% нитро е нмого за хоби модел. Колкото е по малко нитрото толкова по-дълаг живот на двг-то, който нее много.
            Аз не съм със хоби модел! Имам състезателно бъги,може да го видиш в другата ми тема в раздела! Двигателят който имам е карано само с такова гориво,и е настроен за него,и аз исках да взема друго (защото е доста по ефтино) но и от магазина,и приятели състезатели ме посъветваха да не го правя,защото ще си разваля двигателя! Иначе караме само събота и неделя,даже ей сега тръгвам за пистата,има truggy състезание...та състезателите ми казаха да разглобя двигателя да видя дали всичко е наред,един път на 6 месеца (два пъти годишно) оверяваха ме че този двигател не се нуждае от нищо друго освен от здраво каране иначе за влагата която остава в двигателя от предишни карания излиза през ауспуха когато завъртя един път на стартер бокса.

            Коментар


            • #7
              От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

              Това че ще си развалиш мотора са глупости, възможно е мотора да си скапе работния режим, но това ще е само защото си сменил типа гориво и след малко пипане по иглите пак ще заработи като хората...

              След каране задължително се слага after run, лично аз слагам и през отвора на свеща и през отвора на карбуратпра по няколко капки и завъртам 1-2 обора да се намаже по лагери и т.н.

              ПП: Аз също смятам, че е малко безмислено да си джиткаш по поляната с 30%, но това си е вече личен избор...

              Коментар


              • #8
                От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

                Ами аз не "джиткам по поляните" а карам на писта,която е много близо до дома ми! Ходя по състезания и карам неофициално със състезатели,и за това не мога да си позволя да карам с по слабо гориво! Ние слагаме after run само ако не караме повече от няколко месеца,тъй като караме всяка събота и неделя,няма смисъл да го ползвам. Но все пак всичко това е въпрос на личен избор,но за мен няма смисъл!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00215.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5325214 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00212.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5325211 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00198.jpg
Прегледи:1
Размер:188.0 КБ
ID:5325202 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA160058.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5325221 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA160055.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5325218 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00216.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5325215 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00213.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5325212 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00210.jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5325209 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA160059.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5325222 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA160056.jpg
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:5325219 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA160053.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5325216 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00214.jpg
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:5325213 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00211.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5325210 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA160057.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5325220 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA160054.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5325217
                Последно редактирано от Георги Хаджийски; 05-12-11, 19:33.

                Коментар


                • #9
                  От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

                  Хубава писта си имате !

                  А за горивото, да въпрос на предпочитание е.. Аз карах GRP двигател на Mugen с 16%... И се държеше перфектно.
                  Тука по наще ширини масово на състезание се кара с 25 %...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

                    Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                    Ами аз не "джиткам по поляните" а карам на писта,която е много близо до дома ми! Ходя по състезания и карам неофициално със състезатели,и за това не мога да си позволя да карам с по слабо гориво! Ние слагаме after run само ако не караме повече от няколко месеца,тъй като караме всяка събота и неделя,няма смисъл да го ползвам. Но все пак всичко това е въпрос на личен избор,но за мен няма смисъл!

                    [ATTACH=CONFIG]391026[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391023[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391014[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391033[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391030[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391027[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391024[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391021[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391034[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391031[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391028[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391025[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391022[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391032[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391029[/ATTACH]
                    Здравейте колега
                    Бихте ли споделили къде се намира тази писта и как се заплаща ползването и ?
                    Благодаря предварително .
                    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Технически дискусий и поддръжка на 4х4 Buggy/Truggy/Truck

                      Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                      Здравейте колега
                      Бихте ли споделили къде се намира тази писта и как се заплаща ползването и ?
                      Благодаря предварително .
                      Колега пистата е близо до Latsia,Nicosia няма как да ти обясня,трябва да те заведа,ако имаш количка,може да ходим заедно да връткаме ако искаш,аз я позлзвам безплатно,познавам собствениците който имат RC Shop и от който пазарувам части и аксесоари,не мисля че ще има проблем ако идваш и ти.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X