Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да пресечеш Кавказ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Да пресечеш Кавказ

    Готино пътуване! Август месец 2011 година нали? Ники би ли написал колко дни общо пътувахте, колко километра общо беше, колко пари ви излезе и само с руска туристическа виза ли минахте за целият път?
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #62
      От: Да пресечеш Кавказ

      Ей, Владич, ти сега ли прочете тая тема. Да беше питал тогава, вече съм позабравил. Километрите в този вариант са около 7000. Парите - не водя точна сметка, но бензина в Турция беше много скъп. В Украйна обичайно не е скъпо, бензинът е евтин. В Русия бензинът беше още по-евтин, но хотелите са много скъпи. В Грузия е нещо средно - като у нас. Иначе бяхме с еднократни туристически визи в Русия. Ако си правиш сметка за подобно пътуване - миналата седмица ме пита един колега, сетил се и той. По обясними причини в момента не може да се направи без да се вкараш в сериозно приключение - как минаваш Крим сега, например? И ако не те пуснат, което е почти сигурно, пътят е през Луганск. Но може и да има някакъв начин... Отделно, че заради политиката границата на Верхний Ларс я затварят отвреме навреме. Но пък ако си вече в Русия имаш ферибота от Сочи до Трабзон, пари си е, но ще влезеш в Турция.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #63
        От: Да пресечеш Кавказ

        Правя някакви сметки за Грузия и Кавказ. През Украйна и Русия е по-къс пътя и по-евтин бензина, но нещата там са много проблемни сега. През Турция е по-дълъг пътя. Само в едната посока е над 2000 км, но е спокойно и сигурно. Бензина обаче обикновенно е с 1 лев литъра по-скъп от този в България. Ако събера пари и тръгна сигурно ще е през Турция и пак от там ще се върна. Фериботите не ги разглеждам изобщо като опция. Скъпо, несигурно и времеемко.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #64
          От: Да пресечеш Кавказ

          В същност оказа се, че съм в грешка. Пътят през Украйна, Крим и Русия за Грузия е по-дълъг. Някъде около 2700 км. https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...d41.716667!3e0
          А през Турция най-прекият път през Истанбул по магистрали до Болу и след това Самсун, Трабзон, Хопа, Тбилиси е 2100 км. https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...d41.716667!3e0
          Може би това е, защото пътя го смятам от Пазарджик и само в България до Силистра имам към 500 км.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #65
            От: Да пресечеш Кавказ

            През Турция си е спокойно - карай си така. А за Грузия си отдели време, има къде да се обикаля. Разгледай какво съм писал 2011-та и 2012-та.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #66
              От: Да пресечеш Кавказ

              Ще пообикалям аз из Кавказ. Мисля до Местиа да отида в Горна Сванетия. До Верхни Ларс до границата с Русия. Където мога да се забия по-навътре в планината без много бързане и разни офроуди ще се пробвам. Поне една седмица ще стоя там, ако не и повече. Пък и то не е задължително навсякъде точно с мотор да стигна. Аз съм стар турист и алпинист.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #67
                От: Да пресечеш Кавказ

                До Местия до колкото знам вече има асфалт - информацията ми е от двама руснаци, от пътуването ни през 2012-та, тогава казаха, че пътят само на места не бил направен, което значи че вече вероятно всичко е асфалт. Оттам нататък може да караш до Ушгули - виж пътеписа на Фори. И ако излезеш нататък, откъдето той е минал, ще можеш по-лесно да хванеш грузинския военен път до Казбеги. А там е висока планина, може да се качиш на Казбек. После се спусни надолу и мини през "аджарската магистрала" - стар моторист като теб няма да ги усети 60 км без асфалт.
                LZ2NKM

                Коментар


                • #68
                  От: Да пресечеш Кавказ

                  Тъй, тъй... Някакви такива ги мисля.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #69
                    От: Да пресечеш Кавказ

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    Тъй, тъй... Някакви такива ги мисля.
                    Това за тая година ли го мислиш?Щото за Грузияи мен ми минават мисли,ама пуста Турция( по мои си причини не искам да ходя там,колкото и да е хубаво)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Да пресечеш Кавказ

                      Ами да. Някъде юли, август щото планините са високи. През Турция само ще се мине. Няма друг начин. Но пък само през Турция общо километрите ще са над 4000 та доста пари ще отидат за бензин. За цяла тази работа, като време ще отидат минимум 15 дена, ако не и 20. Само целият път общо през Турция ще е поне 7-8 дена. А пък в Кавказ, ако ме хване някъде лошо време не смятам да бързам да бягам и да си тръгвам, а да го изчакам там да се оправи времето, щото не съм вече в първа младост и може да не го видя Кавказ повече в тоя живот.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 17-01-15, 10:36.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #71
                        От: Да пресечеш Кавказ

                        Благодаря искренно за споделенот. Грузия някакси ме грабна издълбоко. Благодаря за споделеното.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X