Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Нали не ти прилича на Джон Рамбо?

    Пък и е кофти да го пращам на училище с на тати пищова - ще ме разпнат отвсякъде.



    ще запасвам силяха, май..

    Коментар


    • #32
      От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Вени, Търтьо си е прав отвсякъде. Личен опит. Още помня пътвите ми "борби", въпреки, че изтече неприятно много вода оттогава.

      "Жилката" (знаеш какво е, нали? ) е един от изключително важните инструменти, късата дървена палка - другия. Като малък бях доста дребен, и на мен някои кучета ми изглеждаха като камиони, но след съответната психологическа подготовка от страна на баща ми - мина ми.
      Не го ли научиш сега, после ще береш ядове.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Бях писал и в една друга тема..... С колегата redair пробвахме по махалата как му свети новата лазерна показалка. Тя верно е някаква свръхмощна и свети на 10-15км. в зелено но.... открихме един неочакван ефект върху местните псета /включително злобни домашни/. Бягат и се крият панически като им светнеш. Лошото му е че лазера не е безопасен за детски очи също та не знам колко може да се даде на дете. За страхливи девойки със сигурност става обаче. Не съм пробвал тия малките детски лазерчета дето имат сменяеми лещи как ще им се отразят на помиярите. Другото което проверено работи срещу кучетата наоколо са пиратките и всякакви плющящи силно неща. Не знам дали има още по магазините от онези химикалки и "оси" дето гърмят с газови патрончета. Ако се зареди с халостни детето ще си има и нова играчка. Но пак не е никак безопасно..... Та най-важното си остава куража.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #34
          От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Е, Стефчо, знам много добре какво е "жилка". В Панагюрище, където израстнах, точно така се казваше. Ама като прашка е по-популярно, та за това така писах горе.

          Идеята да ходи с бата на училище нещо не ми допада.

          Жоро, опасни играчки са това, братко - с тоя лазер може в такова чудо да се видим.. аз лично съм съм силно против - от лазерни показалки, та до зелени лазери..
          Мислих я и тая за пиратките - не става - пак съм точно толкова против, колкото и срещу лазерите..
          Оса - в третокласник?
          Тцъ..

          Ще му покажа трика с камъка - това работи 100%, независимо дали чува или не чува кучето, и все пак зегово успокоение ще му закича една такава бръмчилка..

          Пък, дано няма случки..

          Коментар


          • #35
            От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Жоро, опасни играчки са това, братко ....

            Ще му покажа трика с камъка - това работи 100%, независимо дали чува или не чува кучето, и все пак зегово успокоение ще му закича една такава бръмчилка..

            Пък, дано няма случки..
            Пусни му също така да гледа "Боговете сигурно са полудели 2" и по специално онази сцена на мъничкото бушменче с хиената. Култово си е и поучително.

            Интересно нещо е живота. Понеже къщичката ми е стиропорова и страдам от гризачи, но пък не си отглеждам нищо живо, включително котка, разчитам на помощ от уличните такива. Добре ама псетата ги прогонват. Е аз на свой ред тероризирам тях с една въздушка. С отслабена пружина е /за кучезащитниците/. Готиното и това заради което разказвам е, че сега е достатъчно само да щракне затвора на пушката и всички псета в радиус сто метра бягат панически. Как го чуват? Загадка.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #36
              От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              ... Как го чуват? Загадка.
              Глухи били, а?

              Вени, знам, че знаеш, иначе нямаше да го напиша
              Не ти говоря за бата, а за по-късо нещо, примерно с размера на дръжка от тесла. Това е по-следващ етап, щото отначало трябва да се престраши, да пусне псето достатъчно наблизо, но пък от към психологическа страна на нещата, стигне ли до там, нищо няма да му трябва. Пак казвам, проверено на собствен гъ ...ааа, гръб.

              Всъщност, имам подобен проблем, но моя "обект" е с 15тина години по-голям от сина ти и адски трудно се подава на обучение. Това е другата причина да ти го кажа пак: сега е момента. После ... после не става. Ще си чукаш тиквата като мен и ще се чудиш що голям мъж, пък ей на, панира се от педя помияр.
              Полечка, внимателно и ... Успех!
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #37
                От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Вени, Тояжка много помага.
                Помня сина се прибра един ден ядосан, взе си бамбуковата тояга от каратето и се върна на улицата. Прибра се след един час още по ядосан.
                Като го питах какво става обясни, че когато си носи тоягата, дори скрита зад гърба, цялата глутница спазва чинно дистанция по-голяма от три тояги. Опитал с хвърляне и не уцелил.
                Мисля, че покрай бастуните са научили тежестта на дългата ръка.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #38
                  От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Вени1 пари за кучегон = пари на вятъра. Само тояжка и камъни и както съветват колегите ,придружавай синчето докато се поотърси от страха,Всичко друго като лазарчета, пиратки, оси,въздухарки и флоберки ще те вкарат в по голяма беля.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Първоначално публикуван от dr.justice Преглед на мнение
                    ...............

                    Ако някой има идея как да помиря две мъжки кучета които са в един двор, ще черпя по желание, защото сега и двете са вързани, а като се докопат едното е за ветеринар и то защото сме успявали да се намесим навреме.
                    Ножицата за топки, приложена към по-агресивното, ще ти реши проблема за винаги.

                    Вен, тВягата брат, решава всички кучепроблеми, нахуй ти е кучегон, една гьостерица стига, само да се подпира с нея синковеца е достатъчно, те кучетата си знаят урока.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Взели сме от Венци неговия назаем, на него пише Made in U.S.A. Dazzer II, на размер е колкото мобилен телефон, но е по-дебел около 2,5 см. Устройството излъчва ултразвук с честота 25KНz. Две години го ползваме и работи при около 95% от Симеоновските кучета, аз го ползвам предимно за недружелюбни домашни, пуснати да се разхождат по улиците. Само един, два пъти не подейства, но когато съм с него съм много по-спокойна!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dazer-effect.JPG
Прегледи:1
Размер:4.0 КБ
ID:5324610
                      Последно редактирано от Жулиета; 03-12-11, 20:13. Причина: картинка
                      Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                      Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Вени, Тояжка много помага.
                        Съгласен съм за тояжката! Неудобното е, че не може да ходи насам-натам като нинджа... . Може да се помисли обаче за някаква телескопична дръжка (от чадър например) или пък- телескопична въдица... В прибрано състояние ще се побират в ученическата раница или в ръкава на якето...
                        Най- добре е обаче, да запознаеш малкия с няколко кучета на твои приятели, съседи и т.н.
                        Конкретно предложение отправям- имам 2 щерки (на 9 и 3 години) и голямо, добродушно куче. Може да поиграят заедно на игрището в Прослав или да се поразходим по реката. Ще му хареса!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05924.jpg
Прегледи:1
Размер:341.4 КБ
ID:5324615

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Вени, виж какво предлагат колегите с моторите http://www.offroad-bulgaria.com/show...
                          Не знам доколко е разумно да се връчва на малкия сериозен електрошок, но звука сам по себе си не е много труден за имитиране. Пък и нормалну устройство да е ... де да знам, просто ми направи впечатление.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Ами ние така или иначе се сдобихме с Dazer - рекламиран като най-доброто.

                            Ползата от него е двойна - първо, синчето вече е с доста бабаитско отношение към уличните кучета, и второ, което е по-учудващо - с много приятелско отношение към домашните.

                            Оня ден, на "Пловдив и приятели - 4 рожден ден", за отрицателно време се сприятели с всички четириноги, които бяха със стопаните си.

                            Което за мене е възможно най-доброто развитие на нещата.







                            Доволен съм от това.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              ... Което за мене е възможно най-доброто развитие на нещата....
                              По тоя въпрос спор няма! Весели празници
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Има разни програмки за телефоните, аз свалих една такава и пробвах на едно куче от любопитство, не му подейства изобщо, чува го но не реагира.
                                Някой друг слагал ли си е такова нещо на телефона?

                                То моите кучета и кучешката свирка на зачитат.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X