Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Освен да го поръчаш, можеш да си купиш от (всеки) оръжеен магазин.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #17
      От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Да де, интернет-магазиннна поръчка имам предвид - в най-близкия магазин за пушки има, ама цената е двойна...

      Оставям на псетата три дни време за евакуация, после - да му мислят - дано не са от глухия модел.

      Коментар


      • #18
        От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Не се сещам къде го бях срещал (ще цитирам по памет) - като чуе звука от кучегона, кучето си казва "брей, каква малка кутийка, пък бръмчи повече от ТХО-то на телевизора на комшията от втория етаж". Беше във връзка с това, че кучетата в съвременните градове са "преситени" от такива звуци, и не им правят впечатление. Личен опит с кучегон нямам - освен че бях взел някакъв за около 10 лв. по спомен преди 6-7 години, но така и стои неизползван.

        Коментар


        • #19
          От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Ето го самият звук 15 KHz:
          15KHz.zip
          Направил съм си следния опит:
          Качил съм го на телефона си. Пускал съм го на улични кучета през медиа плеъра на високоговорител.
          Вижда се как кучето получава объркване и желание да се премести, да се изнесе на някъде.

          Разбира се, ефектът от този файл през говорител на мобилен телефон е многократно по-слаб от истински кучегон.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #20
            От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Вени, не е ли по-добре да го научиш да гони кучетата с камъни и да не го е страх?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Петьо, това беше единственото, което можах да му дам като акъл.
              Ама уплахът си е уплах.

              Синчето е дребничко, ония псета са с размерите на Витара - поне в очите му.. и оттам насетне е ясно какво става...

              Та устройството ще е предимно с психологичен ефект - дано да насмелее и да посегне и към камъка.. градско чедо, пред компютър расло..

              Коментар


              • #22
                От: Кучегон - доколко е ефикасен

                до външното кафе на болница "Токуда" има някаква такава джаджа... аз лично я чувам и ми действа много зле... не бих си и помислил да я нося включена... Явно проблемът на момчето е с определена глутница кучета - най-добре се обадете на кучкарите да посетят района...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Купих такъв (Хамерикански "Дозер", най-скъпия на пазара), по предназначение, но и с възпитателен ефект - каракачанката и гончето не се понасят.
                  Наблюдения от собствен опит. Действа успешно на дребни кучета, съседските се крият само като ме надушат. Действа и на едрите породи, но когато са спокойни - стават и се отместват; когато те лаят настървено през оградата, не спират. Изобщо не действа на домашните ми кучета (не са глухи), тествал съм го на 10 см от ухото когато се лаят - нищо (но и много се мразят). Пробвал съм и на колегите в дружинката, пак като "се скарат" кучета и ефект няма.

                  Мисля, че наистина създава чувство за дискомфорт у кучетата, което те с лекота преодоляват (особено едрите), когато са настървени за бой. Вероятно за целите на колегата ще свърши работа.

                  Ако някой има идея как да помиря две мъжки кучета които са в един двор, ще черпя по желание, защото сега и двете са вързани, а като се докопат едното е за ветеринар и то защото сме успявали да се намесим навреме.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Първоначално публикуван от dr.justice Преглед на мнение
                    Купих такъв (Хамерикански "Дозер", най-скъпия на пазара), по предназначение, но и с възпитателен ефект - каракачанката и гончето не се понасят.
                    Наблюдения от собствен опит. Действа успешно на дребни кучета, съседските се крият само като ме надушат. Действа и на едрите породи, но когато са спокойни - стават и се отместват; когато те лаят настървено през оградата, не спират. Изобщо не действа на домашните ми кучета (не са глухи), тествал съм го на 10 см от ухото когато се лаят - нищо (но и много се мразят). Пробвал съм и на колегите в дружинката, пак като "се скарат" кучета и ефект няма.

                    Мисля, че наистина създава чувство за дискомфорт у кучетата, което те с лекота преодоляват (особено едрите), когато са настървени за бой. Вероятно за целите на колегата ще свърши работа.

                    Ако някой има идея как да помиря две мъжки кучета които са в един двор, ще черпя по желание, защото сега и двете са вързани, а като се докопат едното е за ветеринар и то защото сме успявали да се намесим навреме.
                    Колега няма начин да се помирят.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Страхът от кучета, а от каквото и да било е проблема и него трябва да бориш, когато става въпрос за подрастващите. Инъче не съм страхлив, но Бен Джонсън ряпа да яде...такъв сприн дръпнах от х. Кабата към Скалните мостове, че не е за разправяне...надбягах ги!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Петьо, това беше единственото, което можах да му дам като акъл.
                        Ама уплахът си е уплах.

                        Синчето е дребничко, ония псета са с размерите на Витара - поне в очите му.. и оттам насетне е ясно какво става...

                        Та устройството ще е предимно с психологичен ефект - дано да насмелее и да посегне и към камъка.. градско чедо, пред компютър расло..
                        Абе градско градско, ама камъни си има и у градо. Иди с него и бой по псетата с камънье и дръве. Поне според мен това е правилния начин да не го е страх. Особено като ги види да бягат. А както знаеш страхът мирише и псетата го усещат.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Тия "кучегони" са бошлав, ама като прочета нещо такова и току-току се сетя за някой природозащитник...
                          Все пак подай един сигнал в местния ви кучкарник или в общината и да вземат да си свършат работата, иначе ще се налага да го изпращаш докато стане достатъчно як за да им дава отпор...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            @ turtei
                            Петьо, това е правилния подход, според мен - личния пример, пък ако и да научи някоя приказка, дето не за пред детски уши - с мамата, и с камъне и дръве Шипка е била отстоявана..

                            Пък и по-добре да може да каже " Д@@ба ваш`та м@ма!!!!! отколкото "Fu@k You" - както го пише по компютърните игрички..

                            Приготвих му прашка - ми той се мотае като новобранец в амуницията, докато хване с правилната ръка правилно..

                            @ Никола
                            Колега, нашата махала си има форум, и в тоя форум точно тоя въпрос е задаван в продължение на няколко години
                            отговора е
                            http://www.trakia-plovdiv.com/forum/...ndpost&p=47290
                            или за да не се отваря точно линка
                            то
                            Здравейте, след консултация с отдел "Екология" се оказа, че кучетата са хващани, обезпаразитени, кастрирани и съответно според наредбите пуснати на мястото, където са хванати. За повече информация ви давам телефона на кучкарника: 032 966 184.
                            На тоя отговор освен факта, че те не искат да ме @бат, а да ме ядат, друго не може да се отговори.

                            Сиреч - Бог високо, цар далеко - делото за спасяване на давещите се е в ръцете на самите давещи се.

                            Добре - ще взема едно флоберче, ще преспя две нощи в джипа на паркинга, и резултата ще е 4-5 кучешки трупа.

                            Пак добре- глутницата ще намалее.

                            Ами после нали ще смърдят тия трупове като на магистралата.. и няма да има кой да ги вдигне и махне, и зелените мухи ще ми кацат по контейнера с боклуците, а после ...

                            Е, точно за това още в началото на темата бях писал нещо, ама то май няма как да не се стигне до тук.

                            Ами, мамка му, ще го уча синчето да псува, и да действа, както се е действало през XIX век - особено към края му - особено към 1876-78 година..

                            Само се колебая, дали е време да му връча пушката още сега, или да поотстрелям някое обезпаразитено, кастрирано, добро квартално кученце по-педагогично - без да има кой да гледа много-много.

                            То че е дошло време да се фаща джепането....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Тука е същата тъжна картинка....
                              Тихичко по тъмно...
                              Вземай го малкия да тренира стрелба, 'сички страхове ще му се изпарят

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Никва стрелба. Така току виж се объркал, че някои неща се решават с оръжие. А то всъщност трябва дупе.
                                Псетата (човешките също) усещат кой го е страх и кой има излъчване на победител и действат съответно.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X