Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
    ... в горния случай имах и нож ( от големите викторинокси ) в мен, който сигурно би ми свършил... някаква работа....
    Ако ножа е отлично заточен и имаш някакви навици в използуването му - ОК. Особено като питаш за ситуация, в която е загазило някое дете примерно - надали тогава ще ти пука от реакцията на собственика.
    Ако обаче чикията не е на игла и/или не си особено сигурен какво правиш, може да те подведе много сериозно. В смисъл, че или ще си отрежеш пръста, или само ще дораздразниш кучето, без да му нанесеш достатъчно сериозна щета, че да ти обърне внимание.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Кучегона е ефективен ако не попаднеш на глухо куче. Пробвано пред свидетели. Това за Петрова.
      За колегата който съм цитирал . Успя да ме развеселиш. ХвЪрли кубинките и ножа да не ти тежат и заложи на леката атлетика , явно ти се отдава. Мислех още нещо да ти напиша , но предполагам ще стоплиш.
      Значи аз не съм успяла да се справя с кучегона. Пробвах един път, кучетата бяха на около 20 м., но реакция - никаква. Пробвах и в къщи, за да видя дали котаракът ще реагира- наостри си ушите. Може да са ми продали недотам работещ кучегон, а може и аз да не съм успяла да се справя. Мислех да купя втори кучегон, но нямаше опция за проба в реална ситуация и затова не го купих.

      --------------

      А иначе има нещо като флуиди, така наречени. Не се виждат и отразяват вътрешното настроение. Но те в голяма степен могат да повлияят на околните.
      http://vk.com/video30860906_16602154...37548f5f0ce022
      http://vk.com/video30860906_16602154...37548f5f0ce022

      На това видео е показана жена в обкръжението на големи котки. Много е показателно, показва въздействието на флуидите, а флуидите не са на телесно ниво(т.е, се усещат и от глухи, и от слепи)
      Последно редактирано от n_petrova; 07-10-14, 10:21. Причина: вмъкване на видео

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        Въпросът ми е принципен, породен от тази случка. ...
        При вече започнала атака (кучето е захапало) забрави за всякакви кучегони, защото не мисля, че може да имат ефект в такава ситуация. Спрей дори и да може да подейства, със сигурност ще порази и жертвата. Да не говорим пък за огнестрелно оръжие или ножове. Оставяме настрана правните последици, но в суматохата вместо кучето много лесно може да пострада някой друг (преди много години така изгоря едно граничарче, което се притекло на помощ на ловец, съборен от пищисан глиган, и не съобразило, че куршумът от АК може да мине през глигана и да порази човека ... .

        Не мисля, че удари с каквото и да било биха свършили работа, особено при питбул/амстаф и производните им. Някои породи имат много висок праг на болка и не мисля, че можеш да ги впечатлиш с ритници, когато са "подпалили".
        Най-добрият вариант от споменатите за мен е душенето, като за целта може да се използва нашийника на кучето (ако има такъв), повод, колан, въже, а дори и с ръка. Най-безопасната позиция е да си отзад, като задницата на кучето е между краката ти. Като го стиснеш с крака в доста голяма степен можеш да се обезопасиш.

        Да се отвори челюстта на захапал пит/амстаф е трудна работа. Американските другари имат за целта нещо, на което му викат "break stick", и е сред препоръчваните принадлежности за собственици на кучета от тези породи, както и за персонал на кучешки приюти, които се занимават с тях.

        Ето първото видео, което излезе при търсенето:

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
          Значи аз не съм успяла да се справя с кучегона. Пробвах един път, кучетата бяха на около 20 м., но реакция - никаква. Пробвах и в къщи, за да видя дали котаракът ще реагира- наостри си ушите. Може да са ми продали недотам работещ кучегон, а може и аз да не съм успяла да се справя. Мислех да купя втори кучегон, но нямаше опция за проба в реална ситуация и затова не го купих.
          ...
          Кучегон на 20 метра не работи. Прекалено е далече и звукът се разсейва. От 2 до 4 метра работи. На 5 метра действието му е вече неубедително.
          Домашните животни са подложени на постоянен фонов шум, затова много по-малко се впечатляват от кучегон. Т.е. кучегонът е ефективен предимно срещу уличните помияри. Аз не бих разчитал да спре домашно куче.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            П
            Да се отвори челюстта на захапал пит/амстаф е трудна работа.
            Според мен най-лошото нещо е човек да се поддава на паника.

            Ако се разгледа челюстта на което и да е куче от гледна точка на механиката, с цел отварянето на въпросната челюст, се вижда, че това е механична конструкция, наречена "лост от трети род" или още "пинсета", при която опорната точка може да се премества в пространството и има два лоста, съединени в опорната точка. Не случайно Архимед е казал "Дайте ми опорна точка и аз ще повдигна земята". Правилното определяне на опорната точка и лостовете е от значение, (който е учил механика - статика, кинематика) може да разбере за какво става дума. В дадения случай трябва да се обездвижи механизма на "пинсетата" чрез обездвижване на опорната точка и двата лоста, т.е прилагане на рамо на силата, по-голямо от челюстта с опорна точка - действащата опорна точка. Това е механичният начин за решаване на задачата за освобождаване от захапката. Две малки винкелчета по 20 см, устойчиви на огъване, ще свършат работа против работещите рамена на силата с опорна точка къде да е по дължината на работещите рамена. Може и едно винкелче, но трябва да бъде приложено в съществуващата работеща опорна точка - центъра на пинсетата. Евентуално може да се опита с въздействие по уязвимите точки на песа, но тези породи обикновено са със защитени уязвими точки(защитени с мускулни влакна или с дебел слой мазнина). Но и спреят не е смъртоносен нито за жертвата, нито за нападателя, така че не пречи да се опита. Всичкото това трябва предварително да е преживяно мислено и емоционално, за да може да бъде взето правилно решение в решаващите няколко секунди, и то предварително, по-добре преди да се случи злото, а не 2-3 минути след "инцидента".

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Кучегон на 20 метра не работи. Прекалено е далече и звукът се разсейва. От 2 до 4 метра работи. На 5 метра действието му е вече неубедително.
            От 2 до 4 метра само реакцията от ускорението на скоростта на кучето е достатъчна, за да не може да спре.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-10-14, 12:00.

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Някой пробвал ли е да полее с вода носа на захапалото куче? Щото на един мой съсед така освободиха болонката.

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                Според мен най-лошото нещо е човек да се поддава на паника.

                Ако се разгледа челюстта на което и да е куче от гледна точка на механиката
                ...
                Но и спреят не е смъртоносен нито за жертвата, нито за нападателя, така че не пречи да се опита.
                ...
                .
                Между другото, в някои указания за използване на въпросния "уред" за отваряне захапката на питбул(оподобните), които захапват и държат, изрично и неколкократно се упоменава да НЕ се използва при други породи кучета, които по-скоро непредсказуемо биха посягали да захапят.

                А аз не бих си заложил главата на това, че спреят не бил смъртоносен за жертвата. По принцип е така с разрешените за цивилна употреба, но никога не знаеш дали даден човек няма някакви алергии. Още повече пък, ако става въпрос за дете!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Да не отварям отделна тема. Накратко - днес съпругата ми е била нападната от бездомни кучета (София, кв. Бояна), докато е разхождала дъщеря ми, която точно вчера навърши една годинка. За щастие дъщеря ми е невредима, изключая стреса, а съпругата ми се е отървала с няколко по-дълбоки одрасквания/ухапвания по прасците. В Пирогов и биха тетанус, утре ще ходи в 1-ва Градска да и бият инжекции против бяс.

                  Смятам, че не е нужно да описвам преживяванията си, когато получих СМС "Ухапа ме куче, в Пирогов съм". Твърдо съм решен да накарам НЯКОЙ да си плати за случката. Ми е през крачола колко време и пари ще ми струва. Но на финала ще има скалпове, твърдо съм го решил.

                  Така или иначе утре ще се консултирам с адвокат, но всякакви съвети биха ми били добре дошли.

                  П.С. Нарочно изчаках да минат няколко часа от случката, защото иначе мнението ми щеше да се състои само от каруцарски псувни.

                  П.П.С. Какъв точно е режима за притежание на малокалибрена, но мощна въздушна пушка? Неочаквано развих интерес към покупката на подобен вид оръжие.
                  Последно редактирано от windwarrior; 20-10-14, 21:49.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Неочаквано развих интерес към покупката на подобен вид оръжие.
                    Общинските служители за които ти трябва са бая охранени, а и медицината е напреднала. С въздушно няма да стане, а и ще ги лежиш като за хора.

                    Трябва си огнестрелно.

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Общинските служители за които ти трябва са бая охранени, а и медицината е напреднала. С въздушно няма да стане, а и ще ги лежиш като за хора.

                      Трябва си огнестрелно.
                      Моя грешка - трябваше да кача въпроса за въздухарката в отделна тема. Той няма нищо общо с въпросната тема, нещастно съвпадение на обстоятелствата, реших да не товаря форума, mea culpa. Въпросът за въздухарката се снема от дневен ред.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Общинските служители за които ти трябва са бая охранени, а и медицината е напреднала. С въздушно няма да стане, а и ще ги лежиш като за хора.

                        Трябва си огнестрелно.

                        Ясен е много прав отново, взимай 2-3 газеняка 9мм револвери с ХАЛОСНИ патрони, не газови, халосния е по-ефективен от газов и поне 2-3 пъти по-силен като звук и пламък.

                        И не си и помисляй да убиваш кучета, първо ще те налазят педа.... природозащитниците и после ще лежиш някой помияр като за човек, ти не си мангал все пак та да ти се размине, нищо, че имаш основание и т.н.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Колега Wind warrior, законния начин е да подадете жалба в РПУ, общината, Екоравновесие. Каквито и действия да предприемете / физическо-наказателни/,
                          по-добре не ги описвайте тук.

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            медицината е напреднала. С въздушно няма да стане, а и ще ги лежиш като за хора.

                            Трябва си огнестрелно.
                            Не съм напълно съгласна с това, че медицината е напреднала. Медицината е напреднала, ако трябва да зашие части от тялото, не напълно разкъсани една от друга. Ако отделните части са напълно разкъсани, както имаше много случаи досега, медицината е напълно безсилна.
                            Същото се отнася и за оръжието. Първо, няма да ти го дадат, второ, зависи кой си. Дали имаш въздушна пушка или огнестрелно, трябва да целиш на 5 см извън физическото тяло, т.е. в астралното. Това не оставя следи, а само докарва нужда от памперси, както имаше един такъв случай пролетта с някакъв плавателен съд, не си спомням името му, май беше Доналд някакъв.
                            Въобще, от личен опит мога да кажа, че никакви уговорки и приказки, и дори дела и преписки, не могат да убедят кучкара/кучето да го държи вързано/да не се запознава с теб, но ако видят, че си ровиш в чантата, сами го прибират, без нищо да им кажеш. И една дръжка за лопата ще ти свърши работа, ако е от дъбовите. Продават се навсякъде за не повече от 4 лева с ДДС.

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Къде и кога съм казал, че имам намерение да стрелям по кучета ? Ако реша да си купя пушка, то ще е да стрелям по бирени капачки с нея.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Къде и кога съм казал, че имам намерение да стрелям по кучета ? Ако реша да си купя пушка, то ще е да стрелям по бирени капачки с нея.
                                Докато не ти потрябва да си защитиш живота или здравето на теб или семейството ти.

                                А иначе ако нямаш капачки може и по пласмасови бутилки,вярвай ми
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X