Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

    Здравейте, някой може ли да препоръча сервиз, в който познават модела? Създадох си неприятности с непроверено сервизи.
    Вече два пъти ми сменят задни спирачни дискове, и накладки на ръчната.
    Бил съм "карал с вдигната ръчна"!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-05-16, 18:30.

    Коментар


    • #32
      От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

      Първоначално публикуван от Ковачевци Преглед на мнение
      Здравейте, някой може ли да препоръча сервиз, в който познават модела? Създадох си неприятности с непроверено сервизи.
      Вече два пъти ми сменят задни спирачни дискове, и накладки на ръчната.
      Бил съм "карал с вдигната ръчна"!
      0885 970 670 Петър
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-05-16, 18:31.
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #33
        От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        0885 970 670 Петър
        Благодяря, PinMaster!
        Хора, вие сте изключително отзивчиви! Ако бях по-активен тук и търсил съвети, сигурно нямаше да махна стария и верен Рейндж П38 и да взема този паркетник.
        Благодаря на всички!

        Коментар


        • #34
          От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

          Здравейте, преди време бях метнал око на ФЛ 1, но след като прочетох, че този автомобил се купува със сърце не с разум се отказах. Сега според това което чета вече нещата не седят точно така и може да се разчита на колата. Сега харесах един ФЛ 2 2010 автомат и може би ще го купя ако някой не ме изпревари докато си мисля и чета... Та сега и въпроса: Това с лагера на задния диф не се ли преодолява със смяна на лагера с по-високо качествен и хубаво масло в дифа ?

          Коментар


          • #35
            От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

            Здравейте,

            Искам да попитам какъв е актуалния облик на Фрийлендър 2 от дистанцията на времето, понеже и аз възнамерявам да стана собственик на такъв, но срещам само отпор от сервизджии и търговци на авточасти, че автомобила е твърде скъп за поддръжка а и дефектира...
            Става въпрос за Фрийлендър 2 от 2007 до 2009 година с 2,2 TDI двигателя ръчка.
            Автомобилът ми изглежда доста здрав и изчистен от бъгове спрямо версия 1, но се надявам да чуя мнение и от вас спрямо настоящия момент.

            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-09-16, 13:44.

            Коментар


            • #36
              В МП смениха лагер и масла по процедура. За мое щастие второто виене се оказа от лагер на задно колело. Според човек от сервиза, ако лагера в дифа аварира повторно, то се налага подмяна на целия диф. В ebay отдавна се продават рециклирани такива за около 400£. и то след замяна с дефектния. Сега съм за смяна на съединител след 120000км. навъртени само от мен. Друго нищо не съм пипал. Гледайте колата да е поне MY 2009. От тогава се монтират халдекс 4-та генерация. Правят му някаква пренастройка и уж щадят дифа. Като цяло впечатленията са за качествен и здрав автомобил.

              За ДПФ имаше сервизна акция. Вече 3-та година нямам никакви проблеми с него.
              Последно редактирано от CarTest™; 05-11-16, 06:28.

              Коментар


              • #37
                От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                Здравйте
                Малко с неохота събуждам стара тема.
                В началото бих споделил, че скоро ще станат 10г. от както си купихме нов Freelander II Тd4 159 к.с. от МотоПфое Варна. Намирам колата за сполучлив компромис между кола за дълъг път, градска кола и нещо за гората. Не ме е оставяла на път никога, дори когато в един пороен дъжд бързайки за самолет към София напълни въздушния филтър с вода... За измилите години и 230 хил. километра освен редовно сменяното масло и филтри на 10-12000км са сменени дискове и накладки поне 2 пъти, дросел клапа, съединител с маховик, някакво лостче на турбото и МАФ сензор... което ме кара да мисля че е добра кола.
                Но годините и постоянната употреба си казват думата, тези дни когато отворих капака забелязах омасляване на двигателя от ляво, комбинирано с факта че понякога губи турбото ми се иска да направя основен ремонт на двигателя. Нещо като пълна профилактика, почистване, подобряване... някои биха казали продай колата, но аз не бих се разделил с нея докато не ми се наложи, харесваме си я..
                Бихте ли ме посъветвали какво да искам да ми направят в сервиза когато отида ?
                И т.к. ще се изпълнява ремонт зная че същият двигател се предлага и с по-висока мощност от 190кс., освен смяната на софтуера, какво е необходимо друго ?
                Благодаря и поздрави !
                Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
                Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

                Коментар


                • #38
                  От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                  Така като чета за състоянието на колата не мисля, че си за ремонт на мотора.
                  По скоро смяна гарнитури капак клапани и преглеждане за нацепен турбо път.
                  По лошия вариант тръгнало турбо.
                  За 230 хиляди километра колата се е представила много добре.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                    Здравейте,
                    Тъй като тези дни се чудим дали да не сменяме семейния автомобил имам няколко питания на които из интернета не намерих отговор. Интересувам се от LR2 до 2010 2.2 дизел:

                    - не мога да разбера има ли разлика между двигателя 152 к.с. и 160 к.с. или е един с различен софтуер? До колкото прочетох е разработен от PSA
                    - само софтуерна ли е разликата с двигателя, който е 190 к.с.
                    - някой слагал ли е RICA Stage 1?
                    - проблема с dpf филтъра в крайна сметка при всички ли се оправя със софтуерен ъпгрейд?
                    - проблема с 3тата генерация на халдекса някой друг имал ли го е освен колегата, който се оплака?

                    Много ли са 300 000 км за този автомобил? В момента в мотопфое се предлага един на тези км (на техен служител) - ръчни скорости, 152кс, януари 2009, който въпреки, че е със сменени съединител, турбо, 4те амортисьора, лагер главини и е обслужен ме притеснява пробега. От друга страна предпочитам автомобил, който е официалния представител отколкото от някой джамбазин.

                    Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                      От днес живота ми вече е друг. След многогодишни скандали с жената, най-вече зимата, направих така че всички врати да се отключват от първия път, без да се налага да натискам повторно бутона за отключване. При откл. автомобил се натискат заедно за 3 секунди двата бутона на ключа - за заключване и отключване. Последва премигване на задните светлини потвърждаващи новите настройки. Амин
                      Излезе наяве на какъв автомобил се вози британското кралско семейство. Правилният избор Ваши величества https://www.facebook.com/LandRoverFreelander2/photos/a.732157696861240/855064027903939/?type=3&theater
                      Жалко за хубавата машина, жив и здрав да е дядката!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X