Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

    Ето малко снимки
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

      Ето я и въпросната сервизна акция:

      http://s9.postimage.org/3myzpf1dr/q212.gif

      Коментар


      • #18
        От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

        Свърши тя точно в Русе ми го махнаха

        Коментар


        • #19
          От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

          Ето няколко снимки и от мен Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06022009553.jpg
Прегледи:2
Размер:92.9 КБ
ID:5419580Натиснете снимката за да я уголемите

Име:071020082343.jpg
Прегледи:2
Размер:214.4 КБ
ID:5419581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSL20008.jpg
Прегледи:2
Размер:252.3 КБ
ID:5419583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:obqva.jpg
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5419582 Последната е след тунинга

          Коментар


          • #20
            От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

            Честити придобивка, ДПФ-а е проблем май на повечето нови коли в Бг, може би заради кофти горивото, дано с новия софт проблемите се оправят. Кажи малко повече за тунинга, виждаме нова или модифицирано броня, нещо друго?
            LR Disco II 99 - TD5
            www.lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #21
              От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

              Ами тунинга отпред представлява нова маска ,а бронята е същатата със добавка. Отзад съм сложил антикрило и към задната броня добавка, която доста го снижава , но гърнето не се вижда изобщо също така съм сложил и анти крило. Много мислех относно чип тунинг , но предполагам ,че дпф-а още повече ще се запушва и затова не сам предприел нищо

              Коментар


              • #22
                От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                Първоначално публикуван от ViCtorCh0 Преглед на мнение
                Ами тунинга отпред представлява нова маска ,а бронята е същатата със добавка. Отзад съм сложил антикрило и към задната броня добавка, която доста го снижава , но гърнето не се вижда изобщо също така съм сложил и анти крило. Много мислех относно чип тунинг , но предполагам ,че дпф-а още повече ще се запушва и затова не сам предприел нищо
                ъъъ извинявай колега, да не го приемеш като заяждане, но каква е идеята на този визуален тунинг,
                ако не си предприел първите стъпки:
                - намаляване на клиренса
                - втвърдяване на окачването
                - по-големи джанти с ниско профилни гуми
                Поздрави
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #23
                  Land Rover Freelander 2 Опитит с експлоатацията му

                  Здравейте Колеги,
                  Някой от Вас дали има опит с експлоатацията на ЛР Фрилендер 2 2007-2008 г. Интересуват ме наблюденията върху дизеловите представители от това поколение с автоматична скоростна кутия.
                  Поздрави на всички и весели празници!
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #24
                    От: Land Rover Freelander 2 Опитит с експлоатацията му

                    Отговарям ти с огромно закъснение, но все пак. Карам една такава от 1 година. HSE 2007 ръчка. Общо взето оплаквания нямам. 1. На пътя се държи прилично като се вземе в предвид колко е висока, даже много добре. 2. На "приемливи" неравности /черен път, чакъл, дребни камънаци, изорана нива, полянка ... / също е добре, става дума че не друса не се запъва и е абсолютно предвидима. 3. На нещото дето му викате оффроад / не съм я пробвал и нямам никакво намерение / препоръчвам да не се ползва, все пак не е евтина колицата. 4. На асвалтов път / всякъкви наклони, завои, вода, пясък, сняг и лаед / се държи стабилно, тая "анджиклама" terenrespons да не вярва човек върши работа еле на сняг и лед. 5. Най-икономична ми е м/ъ 60-90 к.ч. 5.7 - 6.4 в зависимост как се кара естественно. Числата не са случаини, засичал съм я много пъти на различни места и съм в тези граници. 6. Пъргава е за града. 7. До 120-130 също е доста пъргава като се вземе в предвид двигателя и размера и, да не забравяме че има "невероятно" аиродинамична форма . 8. На магистрала дъжи 140 без проблем Бургас-София примерно. 9. Разхода на гориво не е малък: За моето каране Градско 9-10. Постоянна скорост на автопилот с 110 к.ч. / засичано като се кара точно 100км с вклучен климатик и т.н. / е 7/100. 120к.ч. 8/100. С 130к.ч. 8.9/100. С 140 9.8/100. С 160 11/100. 10. Да се вземе в предвид, че на вискоки скорости не е бегачка, препоръчвам да се изпреварва на 4 или 5 скорост и до 160-165. След това ускорява значително по бавно. 11. Така сега за комфорта -> Мгого е добра тук няма какво да се каже. Печката през зимата загрява колата за 1 мин. това включва размразяване на стъклата и загряване на двигателя / да се отбележи, че дори и предното стъкло е с реотан /, най-вероятно е от зимният пакет. Подгревът на седалките е много бърз, на 15 секунда вече топлят. Нямъл съм проблеми з памета на седалките и огледалата. С телефона се интергриа без проблем и просвирва мп3-ки коеот е добре. Лошата новина е че няма USB тази година но AUX-a си работи добре. Навигацията е странна но е много добра / недостатък е че няма говор на Български /. Люка е доста голям ама незнам дали тое е някалъм плюс. ... и така нататък. Общо взето аз съм си доволен и не съжалявам за покупката. Ако нещо по специфично те интересува пиши.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                      Нещо конкретно за мотор, скоростна кутия, трансмисия ще сподели ли някой? Има ли виско муфа като предишния, колко диференциала има, какви са режимите на трансмисията (защо има екземпляри без врътка пред скоростния лост), нещо блокажи, мотора на Пежо ли е или на БМВ и т.н 'незначителни' подробности.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                        http://84.54.128.8/LR/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                          Привет,
                          Аз също се заглеждам точно по този модел - Land rover Freelander 2.2 TD4S 2010г. с механични скорости.
                          Ще проверя дали и на този който аз съм се спрял вратите сами се отварят.



                          Съобщение от модератор:
                          Моля, напишете си в профила от къде сте.
                          Прочетохте ли това
                          ...ЦЪК
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-05-14, 16:38.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                            Първоначално публикуван от Onia s konia Преглед на мнение
                            От вчера вече аз мога да почна да споделям впечетления
                            Здравейте, осъзнавам, че това е много стара тема, но ми се искаше да попитам какви са ви впечатленията от ФЛ2, след като е минало толкова време?
                            Има ужасно малко инфо за този модел, а много съм му се наточил...

                            Съобщение от модератор:
                            Моля, напишете си в профила от къде сте.
                            ...ЦЪК
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-01-15, 09:30.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                              Преди година, когато колата бе на около 80000км чух шум в задният диференциал. Наложи се смяна на лагер, доста скъпа процедура! Днес, след 15000км, се появи същото виене. Най силно се чува при скорост около 40-50км/ч. Кратък преглед на англииските сайтове потвърди опасенията ми - масов дефект на Халдекс 3-та генерация. Явно това е слабото място на иначе хубавата и здрава машина. Моля ако има вече препатили, нека споделят.
                              Благодаря.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                                Здравейте !
                                Аз също съм заинтересован от Фрийлендер 2 след 2007,но наистина информацията във форума е твърде оскъдна !
                                В крайна сметка може ли да се разчита на модела или нещата не са много по-добре от предния модел,което би ме изненадало понеже моторите и доста други неща са абсолютно различни, то и производителя маи е друг
                                Ще се радвам ако някой сподели информация от личен опит.
                                За сега стажа ясно само задпф-а,но той е масов проблем на всички марки,а и може да се почиства (препоръчително, преди да го изкормяте).
                                За халдекс 3-та генерация споменаха и в 1 руско итервю,което изгледах,но там по скоро споменаха електронния блок, за лагери не се споменава...

                                Съобщение от модератор:
                                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                                ...ЦЪК
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-01-16, 18:57.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X