Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силова броня, къде и за колко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Силова броня, къде и за колко?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    ...Цената не зависи само от външната прилика ...
    Всъщност, външна прилика съвсем нямаше и това, което съм писал съвсем не е на тази основа. Зони за деформация и пр. и пр. си имаше (както казах - определено мислена и не само...). Сертификати - най-вероятно няма, но сертификатите "вече не са това което бяха" (особено предвид европейските краставици - примерно). А това, че Австралия е на онзи край на света - може би е проблем за търговците, но е последната моя грижа!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Силова броня, къде и за колко?

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      ... А това, че Австралия е на онзи край на света - може би е проблем за търговците, но е последната моя грижа!
      За съжаление, когато се налага да купуваме неща от другия край на света (Австралия САЩ), проблемът си е изцяло наш. Дори и да прескочиш търговеца и да пазаруваш директно, разходите по доставката често пъти са по-големи цената на стоката.

      А изработените тук "по мярка" брони не е като да са особено евтини. По-ниската цена от марковите е най-вече за сметка на това, че се плаща директно на производителя", без транспорт, данъци и мита.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Силова броня, къде и за колко?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        За съжаление...

        Аз лично, изобщо не съжалявам - ако държат, нека съжаляват тези, които не успяват да ми пробутат "шарени етикетчета". А всеки производител представлява марка (и като така - продукцията му, си има марка), ако и да не удовлетворява разни снобски, лайфстайлни и пр. аргументи.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Силова броня, къде и за колко?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Аз лично, изобщо не съжалявам - ако държат, нека съжаляват тези, които не успяват да ми пробутат "шарени етикетчета". А всеки производител представлява марка (и като така - продукцията му, си има марка), ако и да не удовлетворява разни снобски, лайфстайлни и пр. аргументи.
          Май си говорим лаф да става ?!? На много хора им се налага да купуват неща отвъд океаните не заради "шарените етикетчета", а просто защото това, което им трябва, се прави там.
          Като се изхвърляш толкова, вземи та намери на добра цена части за американски Джипове тук или пък спретни едно наистина качествено окачване без "шарени етикетчета". Сигурно ще успееш с малко винкел, телчица и стари чарколяци от Вартбург и Волга?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Силова броня, къде и за колко?

            Вярно, че тръгна към лаф да става.
            Почна от съвсем конкретна броня (и цената и), гротескните хленчове на търговците и опитите им да прехвърлят неудачите на основа некадърност, върху потребителите.
            А който се е заел с бутикови изпълнения, се предполага - си е направил сметката и приел последствията.
            п п А аз изобщо не се изхвърлям - дори напротив.
            И това, което се прави "отвъд океана", съвсем не е задължително да се внася тук (Европа, в по-широк смисъл) по персонална поръчка - все-пак, това е половинмилиарден пазар.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Силова броня, къде и за колко?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Почна от съвсем конкретна броня (и цената и), гротескните хленчове на търговците и опитите им да прехвърлят неудачите на основа некадърност, върху потребителите.
              ...
              И това, което се прави "отвъд океана", съвсем не е задължително да се внася тук (Европа, в по-широк смисъл) по персонална поръчка - все-пак, това е половинмилиарден пазар.
              Все едно слушам Стефан. Приказки на едро и наизуст.

              Ей ти коментари в австралийски форум за цени на брони АРБ от преди 2 години. Споменават се суми от порядъка на 1700 - 1800 австр. долара. Т.е. цена 2500 - 2700 лв там, до производителя.
              На колко според тебе трябва да дойдат тези тежки и обемисти железа до Европа, като се включат в сметката транспорт, мита и данъци?

              За да не са малки поръчките и относително големи транспортните разходи, трябва да има някой голям, който да играе на целия европейски пазар и да внесе, примерно, един кораб с брони и др. оборудване. Само дето такъв голям играч и да би го имало, той пък ще има ако не монополно, то поне господстващо положение, и хич няма да му дреме, че ти го смяташ за некадърен, защото цената не ти изнася. Цената ще му е сметната за по-големите пазари, а дали тук ще продаде 5, 10 или 20 брони на година ще му е най-вероятно през *** ...
              Да не говорим, че между един такъв и крайния клиент пак неизбежно ще трябва да има някаква верига за дистрибуция, което също ще окаже влияние на цената.

              За съжаление, пазарът на офроуд оборудване в Европа става все по-нишов и все по-никакъв. Не стига, че във водещите страни вече почти не остава мегдан да се кара извън асфалта, ами все повече стават и ограниченията по отношение изменения в конструкцията на автомобила, така че тежките мантинели на носа на джипа ще се търсят все по-малко (и то задължително със съответните кетапи).
              То едни читави кални гуми вече става трудно да се внесат, защото не отговарят на н'ам си какви евронормативи.

              Т.е. търсенето все повече се свива и резултатът няма как да е нещо по-различно от все по-ниски обеми и по-високи цени.


              За да се върнем на темата, все пак да уточня, че аз маркови брони не продавам. Цените им също не ми харесват, но това не е причина да си затварям очите за фактите.

              Според мен, тези брони така или иначе са по-подходящи за големи експедиционни джипове с цял преден мост и със съответно усилено окачване. За моите цели те са твърде големи и твърде тежки.

              За гората една добре направена тръбна броня е идеална. Хем е по-лека, хем е по-евтина. Броните от ламарина стават или твърде слаби (ако са от по-тънък материал) или твърде тежки (ако се сложи нещо по-солидно). Разните там прахово боядисани красоти в гората много бързо губят търговския си вид.

              И последно, опитът ми показа, че дори красиво (поне по моите разбирания ) направена силова броня не се приема особено добре от средностатистическия кандидат-купувач, когато в един момент човек тръгне да продава джипката.
              Затова, който ще слага железа за гората, по-добре да си запази оригиналната броня и захватите за нея, за да може да върне цивилния вид на колата преди евентуална бъдеща продажба.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Силова броня, къде и за колко?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                ...Споменават се суми от порядъка на 1700 - 1800 австр. долара. Т.е. цена 2500 - 2700 лв там, до производителя.
                На колко според тебе трябва да дойдат тези тежки и обемисти железа до Европа, като се включат в сметката транспорт, мита и данъци?...
                Изобщо не ме интересува. И отново дойдохме до съществото - платина ли е вложена в тези железа, или са произведения на Роден.
                А за теб (и дали продаваш брони) съвсем нищо не съм имал предвид през цялото време - не знам защо заемаш позиция на едва ли не оправдаващ се.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Силова броня, къде и за колко?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Изобщо не ме интересува. И отново дойдохме до съществото - платина ли е вложена в тези железа.
                  А стига дивотии де
                  Себестойността и цената на една стока нямат връзка. За целите на настоящия форум - никаква.
                  Ако ще правим дисертация по икономика мога да и да извадя опит за връзване на едното с другото.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Силова броня, къде и за колко?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Себестойността и цената на една стока нямат връзка.
                    Това пък е някаква съвсем нова посока във разговора (освен, ако като себестойност не разбираш предимно така преекспонираните транспортни разходи и мита) от която за момента само ти се интересуваш.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Силова броня, къде и за колко?

                      Ми тва си написал бе братчето ми - кво значение има кво е вложено в тая броня???
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Силова броня, къде и за колко?

                        Не, съвсем не това е основното в написаното от мен. Колко била далеч Австралия, мита данъци и пр. калкулации - също не аз правя.
                        Ма и ти не почвай да обясняваш, че такава е цената на тези брони, `щот има опашка за тях.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Силова броня, къде и за колко?

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Изобщо не ме интересува. И отново дойдохме до съществото - платина ли е вложена в тези железа, или са произведения на Роден ...
                          Не се оправдавам, а се опитвам да гледам реално на фактите, дори и когато не ми допадат. И определено се дразня от дежурните вопли по адрес на лошите търговци.

                          Цените на самобитни местни майстори не е като да не се въртят около хилядарката, че може би и отгоре. Без разходи по сертификати, без данъци и т.н.
                          Тези железа в масовия случай не са стока от първа необходимост, а глезотия. Даже нещо като лукс. За глезотиите се плаща ...
                          Който не иска да плаща е напълно свободен да си ги прави сам. Ако може де.

                          Между другото, по този повод се сещам, че съм срещал тук вопли срещу високите цени на марковите блокажи. Само дето от практическия опит по производство на такъв със собствени сили и средства се стигна до извод, че ако се остойности вложения труд, цената ще е по-висока от тази на фабричния, докаран от майната си. При това, без да е доказано, че качеството е поне на същото ниво.

                          Голяма неприятност е това, че хубавите и евтините неща се продават на различни щандове ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Силова броня, къде и за колко?

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Изобщо не ме интересува. И отново дойдохме до съществото - платина ли е вложена в тези железа, или са произведения на Роден.
                            А за теб (и дали продаваш брони) съвсем нищо не съм имал предвид през цялото време - не знам защо заемаш позиция на едва ли не оправдаващ се.
                            Силова броня, достатъчно здрава, конструктивно издържана, с плоча за лебедка, красиво изглеждаща се прави минимум 20 дни. Материали- около 250-300 лв - завършена и монтирана. Ти за колко би я продал?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Силова броня, къде и за колко?

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Силова броня, достатъчно здрава, конструктивно издържана, с плоча за лебедка, красиво изглеждаща се прави минимум 20 дни. Материали- около 250-300 лв - завършена и монтирана. Ти за колко би я продал?
                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              ...Цените на самобитни местни майстори не е като да не се въртят около хилядарката...
                              Ето една съвсем уместна цифра като отговор на въпроса.
                              Като добавим към това и обстоятелството, че въпросните пари ще ги вземе един местен чичко, при когото аз напълно възможно пак ще отида (или пък той при мен) - и неща застават съвсем на място.
                              И не е съвсем вярно, че тази сума не включва данъци.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Силова броня, къде и за колко?

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Силова броня, достатъчно здрава, конструктивно издържана, с плоча за лебедка, красиво изглеждаща се прави минимум 20 дни. Материали- около 250-300 лв - завършена и монтирана. Ти за колко би я продал?
                                20 дни?!?!?!?! Това и на Коалата ще и се види мудно!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X