Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Бегачката" на еМо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Бегачката" на еМо

    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
    Незнам дали Кайо ще си каже мнението ама Аз ще си го кажа по телефона ,че да не псувам тук
    Тя работата не е за псуване , на беля отива така с тия заварки !
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #62
      От: "Бегачката" на еМо

      Емо, не се познаваме и не искам да те обиждам, ама верно ли смяташ да го караш това със сичката газ? Не забравяй, че на състезанията ще се наложи да караш на метър от хората.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #63
        От: "Бегачката" на еМо

        Казвайте си смело де,защо се притеснявате....аз,ако не искам да слушам мненията Ви,няма да пускам тема,а ще я изкарам директно на състезанията!
        ...Кайо,ще се радвам да изкажеш мнението си....гледал съм твоят проект и ми харесва работата ти!

        ...Близнаците....дам!Свалих доста надолу мотора и ми пречеше хебела,който съжалявам,че не съм го снимал да го видите,какъв беше! ...Този смятам,че ще държи,но пробите ще си покажат!

        ...Кольо...прав си!И аз го знам като правило,но при мен иска много преправяне,а сега я намятахме на бързо,за да мога да я запаля до месец и да пробвам кое ще се предаде и после вече като са само те на дневен ред,ще ги мисля по-сериозно!

        ...speed750...няма втулки!Нямах,какво да ползвам(подходящо по размер) и са само челно заварени на плазма!

        ...demo_1 .... ти сложи ли мотора?Както казах само съм ги намятал щангите за проба,а иначе си ми обещал ти да ги правиш!

        ...targa ....Определено! Непременно ще има доста тестове преди това и ще поизчистя проблемните детайли,защото съм много далеч финансово от състезанията,пък и още не съм убеден,че ще успея да я подкарам по състезанията,но пък реша ли се....публиката ще ми е последният проблем ...Пък и затова им пускам тема,за да знаят,от кого да се пазят!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #64
          От: "Бегачката" на еМо

          Първото което ще се отскубне, е П образната планка, която държи панхарда . Пред водача. Заедно с това парче от квадрат ли е или нещо ...Та там де. От другата страна-също е слабо. За челните заварки............. Виждал съм скъсан панхард от тръба 30Х4мм. Не от захватите, а самата тръба. Хебелите са Според мен, събери я. покарай полекичката, да видиш къде са кусурите(ще намериш със сигурност) и тогава почвай наново с истински железа. Мамка му. Сега ще копирам всичките снимки. Това трябва да се запази.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #65
            От: "Бегачката" на еМо

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Първото което ще се отскубне, е П образната планка, която държи панхарда . Пред водача. Заедно с това парче от квадрат ли е или нещо ...Та там де. От другата страна-също е слабо. За челните заварки............. Виждал съм скъсан панхард от тръба 30Х4мм. Не от захватите, а самата тръба. Хебелите са Според мен, събери я. покарай полекичката, да видиш къде са кусурите(ще намериш със сигурност) и тогава почвай наново с истински железа. Мамка му. Сега ще копирам всичките снимки. Това трябва да се запази.
            Там и мен ме притеснява,но ще си покаже....нямам навик да пробвам нещо леко....краен съм в пробите!
            НЕ си заемай паметта със снимките,няма да ги изтрия- не се притеснявайте!
            Аз не съм от хората,които се срамуват от грешките си и ги крият....Най-лесно ми е като я изкусуря да кача снимки наведнъж и всички да си мислят,че много ги разбирам и съм безгрешен!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #66
              От: "Бегачката" на еМо

              Безгрешни хора няма естествено. Бе има тука из форума двама трима, ама тях няма да ги броим. Аз като почнах преди 12-13 години с Ровърите, кви мислиш че ги вършех. Радвах се, че съм намерил горна помпа за съединитела от Мицубиши за 80 лв. Пък тя оригиналната 36.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #67
                От: "Бегачката" на еМо

                Така е,спор няма! ....Не казвам,че съм го направил добре.....просто само такива материали имах налични,а нямам възможност да инвестирам в момента и наблегнахме на магарето на раздатката и скоростите и захватите на мотора,които бяха належащи,за да мога да започна с кърпенето и закачането на табла и други карантии! ....За да мога да я бутам и маневрирам в и около гаража се наложи да направим и тези щанги!....Имах някое и друго останало желязо и скалъпихме това,което виждате! Доволен съм понеже сега имам фронт за другите неща пък и ако я запаля,ще мога да я маневрирам.....естествено съм наясно,че ще я изкарам по гората и тогава ще се появят и недостатъците.......тогава ще ги мисля вече,но има доста време,докато стигна до този етап и засега този резултат за мен е приемлив....Пък ако се окаже и здрав....Ще ми дойде "алал"!
                Последно редактирано от CrAzY_eMo; 10-01-12, 23:12.
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #68
                  От: "Бегачката" на еМо

                  Най-правилно е да направиш кормилната щанга и панхарда да са успоредни една спрямо друга и с еднаква дължина.
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #69
                    От: "Бегачката" на еМо

                    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                    Най-правилно е да направиш кормилната щанга и панхарда да са успоредни една спрямо друга и с еднаква дължина.
                    Това ясно като правило и съм съгласен с него....Какви щанги и какъв хебел да ползвам?
                    Както съм я направил в момента е доста маневрена,което е учудващо за Уазковият мост и кажете,какво точно губя и какво ще стане,ако я подкарам така?....Не се заяждам,познаваш ме! ....Просто всички знаем -как трябва да бъде по книга и като правило,но никой не казва -Какво е толкова фаталното последствие и загуба от направеното по този начин,като при мен?
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #70
                      От: "Бегачката" на еМо

                      Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                      Това ясно като правило и съм съгласен с него....Какви щанги и какъв хебел да ползвам?
                      Както съм я направил в момента е доста маневрена,което е учудващо за Уазковият мост и кажете,какво точно губя и какво ще стане,ако я подкарам така?....Не се заяждам,познаваш ме! ....Просто всички знаем -как трябва да бъде по книга и като правило,но никой не казва -Какво е толкова фаталното последствие и загуба от направеното по този начин,като при мен?
                      Кормилните щанги се правят от една тръба ( без снадки по нея или евентуално ако има се набива втулка вътре в тръбата и се заваря тогава).Така както е в момента със тези снадки ,при среща със по голяма неравност ще скъса някоя заварка. Не бива да се прави компромиси със управлението и спирачната уредба .
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #71
                        От: "Бегачката" на еМо

                        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                        Кормилните щанги се правят от една тръба ( без снадки по нея или евентуално ако има се набива втулка вътре в тръбата и се заваря тогава).Така както е в момента със тези снадки ,при среща със по голяма неравност ще скъса някоя заварка. Не бива да се прави компромиси със управлението и спирачната уредба .
                        Знам за втулката,но при проблем-ще се поправя,а и няма да скрия от Вас,какво е станало при пробите!
                        За компромисите съм съгласен,но засега остава така,пък аз съм от хората,които докато не счупят нещо -не го преправят,та ще ги счупя и ще ги направя като хората!
                        Панхарда при мен трудно ще го направя една дължина с кормилната щанга,а ако се загледате,ще забележите,че съм ги направил горе-долу успоредни!(надявам се,че всеки прави разлика м/у успоредни и хоризонтални)! ....Та ще се радвам да ми кажете,какво губя от късия панхард?
                        Надявам се,че няма да се намери някой,който да ми каже,че ще е неуправляема с 50-60км/ч на асфалт,защото мисля,че всички разбрахте,че не гоня такива резултати!
                        П.П. ....карам и друга Витара 99г ,на която съм сменил всичко с ново и пак е неуправляема на асфалт с повече от 70-80км/ч ...като Камази са....просто обираш!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #72
                          От: "Бегачката" на еМо

                          Когато не са с една дължина при движението на моста нагоре и надоло затваря или отваря колелата . Промени захватите на панхарда .. виж моя как съм го направил ..
                          Прикачени файлове
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #73
                            От: "Бегачката" на еМо

                            А така....Обичам,когато някой ми дава съвети,да се опровергае! .....Има и логика,но ще го преправям по-натам и то откъм шофьора,защото там малко го претупахме....така,както ти си го направил е идейно и може да изкопирам нещо от този сорт и при мен!
                            Ще се радвам да споделиш и фаталните последствия от въпростното отваряне и затваряне на колелата,защото това са важни неща и колеги,които четат темата-тези неща ще са им от полза,за да Не правят мойте грешки!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #74
                              От: "Бегачката" на еМо

                              Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                              А така....Обичам,когато някой ми дава съвети,да се опровергае! .....Има и логика,но ще го преправям по-натам и то откъм шофьора,защото там малко го претупахме....така,както ти си го направил е идейно и може да изкопирам нещо от този сорт и при мен!
                              Ще се радвам да споделиш и фаталните последствия от въпростното отваряне и затваряне на колелата,защото това са важни неща и колеги,които четат темата-тези неща ще са им от полза,за да Не правят мойте грешки!
                              Последствията все едно въртиш постояно волана в едната или в другата посока ,а като прибавим и скорост става мазало..
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #75
                                От: "Бегачката" на еМо

                                Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                                Тя работата не е за псуване , на беля отива така с тия заварки !
                                Псуването ще е защото знае как трябва да се направи а заваряват................... .
                                Тия всичките желуеза у кофата и наново
                                Лудак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X