Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По Европа с мотоциклет през 1953 година!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
    А как ви се струва това,................
    Да и аз си го помислих Драго. Нямам причини да не му вярвам на човека, звучи достоверно. Оправил му таблото от км на мили и таткото го навил до 160 мислейки, че са км. Пък то... Не знам, за мотор с кош. Гледах и филмчетата. Всъщност то няма значение. Фантастика.

    Замислих се за родни ретро пътувания .. Но аз няма да събера толкова снимки от едно пътуване на моите ...Не, че не са пътували, но не са снимали
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #17
      От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

      Много са готини!!! Най-вероятно не им е било много лесно, но те като истински англичани не споменават нищо за неприятностите и неудобствата. Облеклата, вратовръзките, каскетите... Честите спирки за чай... Много са чаровни..
      На шестата снимка преди да свалят гумата на Триумфа, за да я залепят, са свалили носача на предният калник и това става на стойка за предната гума, защото другата централна стойка е на задната гума... Много интересно решение....Ние с нашите модерни мотори все още мушим камъни и дървета под тях, когато трябва да сваляме някоя гума...
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #18
        От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

        А ние сега си чешаме езиците, кой с каква каска, кой с какво термо бельо, с какви ботуш...... а те едни цайси и един шлифер, шалчето и газ( каски май не са ползвали тогава) само не разбрах от къде ги извадиха костюмите



        а Бойко, май и ти се бе на редил на такава опашка, на този проход, ако не греша

        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #19
          От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Лъжат те, ама то си пише.
          Мярка се най-скъпият мотоциклет - Brough Superior
          Всъщност, да, оказа се Sunbeam /за които чувам за първи път /

          Коментар


          • #20
            От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

            Групата е с два Триумфа - Тъндърбърд, два Сънбийма, (тези, на които двата ауспуха са от едната страна) и един Брай - Супериор 100, този с коша.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #21
              От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

              Много интересно! Направи ми впечатление колко са спретнати с тия ризи и костюми. Хубаво е че са снимали толкова много...


              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Ледника Гросенглокер (или както се пише) колко е бил огромен .
              Една поправка. Ледника се казва Пастерце и е под връх Гросглокнер. По онова време Гросглокнер hochalpenstrasse все още се е ползвал за транспорт между двата региона северно и южно от главния алпийски хребет, но въпреки всичко на една от снимките е показана брошура, което значи че вече е бил разбработван като туристическа дестинация... Чак през 1967 г. откриват алтернативния път Felbertauerstrasse.
              LZ2NKM

              Коментар


              • #22
                От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                Как си начертаха маршрута без гугъл мапс, как си "букнаха" билетите за самолета без интернет, как намериха проходите и не се изгубиха по между си без ГПС? Странна работа.

                Коментар


                • #23
                  От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                  И друго ми направи много силно впечатление. Никой няма огледало за обратно виждане! Явно колите по това време изобщо не са можели да се мерят с моторите по скорост...
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                    Ми то е написано - "това беше в ерата, когато колите трудно стигаха 60 м/ч"

                    "The Triumph Thunderbird would maybe just top 100mph, the other Triumph just under, The Brough without the sidecar would top 100 and maybe 85/90 with the sidecar and the Sunbeams about the same. This was in an era when the average car would be hard pushed to top 60 mph."
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                      PURE MAGIC!

                      ВладиЧ, благодаря!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                        И аз ще напиша като Иван - "Искам и аз така" ! Ама толкоз много искам, че чак ми се доревава ...

                        Изчетох го на един дъх, възхитих им се и на моторите, и на стила, и на настроението. Само един детайл сякаш не си е на мястото - пътника

                        Коментар


                        • #27
                          От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                          И аз ще напиша като Иван - "Искам и аз така" ! Ама толкоз много искам, че чак ми се доревава ...
                          Аз вече ревнах...

                          Тия времена вече ги няма. Не и в Европа, а май и въобще никъде. Остава ни да вземем от сегашните действителности колкото можем.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                            Първоначално публикуван от cek Преглед на мнение
                            Как си начертаха маршрута без гугъл мапс, как си "букнаха" билетите за самолета без интернет, как намериха проходите и не се изгубиха по между си без ГПС? Странна работа.
                            Явно е имало начин.Както са намерили начин да увековечат пътешествието си. Разглеждаики кога и къде са били,си задавам въпроса! Кога ще ги стигнем не само Хамер.....
                            Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                            Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                              Благодаря за споделянето!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #30
                                От: По Европа с мотоциклет през 1953 година!

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Много се накефих.
                                Ей така ми се пътува - без да бързам, спокойно.
                                Даааа,точно така се пътува правилно!И точно това съм намислил да направя за почти цялата 2013!Ама по конкретно като останат 3-4-5 месеца!
                                Иво (таксито) Андреев
                                0988 91 80 50
                                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X