Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на траял?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на траял?

    Здравеите колеги пиша от името на приятел които мисли да си закупи траял и го интересува какъв им е разхода,намират ли се части за тях все пак е машина и тя се разваля. Ако може също да му препоръчате някаква марка и модел. И чат пат може да се кара по път (асфалт) и в гората дали е подходяща.МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

  • #2
    От: Избор на траял?

    Разходът може и да не е колосален, ама резервоарите им са по 2-3 литра и нямат седалки, така че това с асфалтовото возене нещо не ми се връзва. Освен ако не търгне да купува допълнителен резервоар и седалка. Дори и тогава пак ще е мъка, защото те са с много къси скорости.

    Най-известните марки марки май са ГасГас и Бета. Монтеса, Шерко и Скорпа по-рядко изпадат.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на траял?

      Има разни афтърмаркет седалки за траялки. Монтират се мисля сравнително лесно и също толкова лесно се и разкачат. За разхода ... при траял каране 1 резервоар може да го караш цял ден може би. За каране по асфалта и гората относно предавките мисля че няма да е чак толкова проблем. Митков мисля че беше писал за неговата че се е движела доволно добре и по асфалта. По-скоро проблема ще бъде в геометрията на самата рама. Не съм стъпвал на траялка мотоциклет, но при траял велосипедите разликата е огромна с нормалните велосипеди. Доколкото ми е известно, произлиза от разликите във височината на средното движение ( при мотоциклетите най-вероятно се гледа височината на степенките) спрямо мислената линия прекарана през двете оси на главините (каплите, джантите ....).

      За по ясно става въпрос за разстояние B от схемата:



      Ако ще се купува мотоциклета от България, препоръчването на марка и модел е някак си ... несериозно, на фона на вкараните такива мотоциклети. Не че е несериозно, но просто избора не е толкова голям и освен няколко Гас Гас-а, още толкова Бети и някоя друга Монтеса едва ли ще се намери нещо друго добро.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        От: Избор на траял?

        Аз съм собственик на GasGas и мога да дам информация конкретно за него.Разхода е доста малък за двутактов мотор с един резервоар моя е около 5 литра минавам 100-на километра смесено каране(имам навпредвид баири,ръчка,равно и т.н.).Представителството на GasGas е на ниво(много точни пичове) - частите се доставят бързо и не са скъпи.Конструкцията е доста опростена и при хубава поддръжка няма кой знае какво да се счупи.За седалка не съм проучвал въпроса но за 4-ри часа каране с общо 20-тина мин. почивка нямам мускулна треска.Единствения недостатък е че неможе да се кара като крос/ендуро по завоите.За гората е идеален,там му е силата.За марка и модел немога да препоръчам ,това е въпрос на личен избор,аз мога да изразя мнение от гледна точка на това ,че ГасГас имат представителство в България,другият избор за който предполагам че е удачен откъм части е Бета защото и те имат официялни дистрибутори за другите незнам.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X