Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи опити за бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Първи опити за бъги

    Има разлика в окачването на джип и бъги...
    Първо впечатление-много е къс носача. При бъги за офроуд( а и не само при бъгитата)се търси възможно най-голям ход на гумата. Заради копирането на терена когато е много къдрав... А ходове се постигат чрез дълги носачи, пружини и амортисьори.
    Сега, поради финансови ограничения се съобразяваме със заводските параметри на окачването, и се налага да правим компромиси, но ако аз правех това бъги-нямаше да ползвам заводските части щом ми поставят това ограничение.
    Но както се вижда-вече си доста напреднал, и няма да искаш да режеш и заваряваш наново...
    За носачите се прави така-колкото е разстоянието между точките в които се хваща към шенкела-малко по-малко трябва да е между токите в които се захващат към рамата. Не знам защо, но на много машини съм го виждал.

    Друго-шенкела трябва да е леко наклонен назад. Т.е. горната му част да е по-назд от долната. Казва му се "ъгъл на Кастор" и е важен за изправянето на гумите след като пуснеш кормилото. Важен е, не го пренебрегвай. Колкото е по-голям ъгъла-толкова по-голям стремеж ще имат гумите да се върнат в позиция на праволинейно каране. Но пък се влошава стабилността при скорост Колко трябва да е-зависи от конкретната машина. В заводите са минали стотици тестове докато го докарат в точните градуси. При нас е важно да го има...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: Първи опити за бъги

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ugyhhgjk.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5345330 А ако резна шенкела и направя А образни носачи така като на снимката няма ли да е по добре

      Коментар


      • #48
        От: Първи опити за бъги

        И на мен ми дойде тази идея, но по тези места не е добре да се заварява. Може заварката да е изпълнена супер майсторски, но в метала настъпват изменения които не са за пренебрегване. Може да се оправят, но не и в домашни условия. Иска се специална пещ, с плавно изстиване, не става в гаража.
        Иначе това е правилния начин за окачване, но пусто заваряване.. Ако се решиш на тази стъпка-кажи, ще ръсим акъл. Ама пак ти казвам-ако намериш друг начин е по-добре.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: Първи опити за бъги

          А ако резна и пробия шенкела там както е на Данчовото бъги отпред с П образна планка на носача с преминаващ болт през шенкела няма ли да станеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2496.jpg
Прегледи:3
Размер:92.0 КБ
ID:5345395

          Коментар


          • #50
            От: Първи опити за бъги

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2496.jpg
Прегледи:3
Размер:92.0 КБ
ID:5345394 ето така

            Коментар


            • #51
              От: Първи опити за бъги

              Здравейте колеги! Първо извинявам се много , но съм нов и не знам как се пуска нова тема. Търсих, писах, но няма. Моля Ви обяснете как се пуска нова тема
              -- Yamaha Yz 125 --

              Коментар


              • #52
                От: Първи опити за бъги

                Първоначално публикуван от Enduro world Преглед на мнение
                Здравейте колеги! Първо извинявам се много , но съм нов и не знам как се пуска нова тема. Търсих, писах, но няма. Моля Ви обяснете как се пуска нова тема

                Най-горе и най-долу на началната страница във синьо ти излиза +публикация на нова тема,но като гледам си нов и може да нямаш разрешение от модераторите.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5345576 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5345575
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-02-12, 14:45.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #53
                  От: Първи опити за бъги

                  Първоначално публикуван от bega4ka_ Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]415653[/ATTACH] ето така


                  Може ли да попитам от какво са тези амротисьори понеже са доста дълги и зглеждат с голям ход . И някои замислял ли се е да използва колове от ендуро мотор напълнени с по гъсто масло и пригодени за втора външна пружина освен тази вътре . Имат доста възможности за настройка и не лош ход . На пролет ако пак не ми мине котка път се замислям за нещо такова и ми е интересно да чуя всякакви отзиви относно идеята за коловете .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Първи опити за бъги

                    Амортисьорите на снимката са от форд фиеста задни. Сравнително меки пружини, но ако се сложат прави и захванати в края на носача-идват твърди. С прместване на горната точка на захващане навътресе променя твърдостта на целия макферсън доста ефективно. Другия начин за промяна на твърдостта е с преместване на долната точка на захващане навътре по долния носач. Но там е свързано с подсилване на носача заради по-големите натоварвания на носача.
                    Това на снимката е бъгито на Данчо(Йордан Йорданов тук) и амортисьорите са сложени по първия начин.
                    На моето бъги са същите, но са сложено по втория описан начин. Твърдостта на предницата и ходовете и на двете бъгита са идентични.

                    За колове от мотори не знам, но ми се струват доста слаби като товароносимост на пружините. Един мотор тежи нещо около 200 кила, а бъгито е над 500. Освен това на една гума отпред са два-значи ще носят по 50 кг грубо. А слагането на допълнителни пружини е заигравка с неизвестен край.
                    Добри ходове могат да се постигнат с твърда пружина, къса(щото такива се намират лесно) която действа по-навътре по носача. Е, както казах-ще трябва да се усили носача, ама няма пълно щастие.
                    А и постигане на голям ход е по-лесната задача. Много по-трудно е да се предава въртящ момент през целия голям ход на колелото, и то без да се строши нищо по трансмисията.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Първи опити за бъги

                      Ако бъгито е със задно разположен двигател, предните колелета носят по-малко от половината тежест. При 500кг общо тегло, на предните колелета се пада около 150кг. Затова е необходимо предните пружини да са значително по-меки, но и достатъчно твърди за да не се свиват до край при каране по неравности или скокчета. Както е писал Кольо, твърдостта им може да се променя при промяна на наклона им, като е задължително долния край на амортисьора да е максимално близо до външния край на носача. Най-добре при монтажа да оставиш запас за промяна на наклона. Аз мисля, че нацелих правилната твърдост на пружините:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0153.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5345725

                      Дясната пружина има още 5-6см ход, а лявата е разпъната докрай (колелото е във въздуха).
                      Същото важи и за задните пружини - трябва да са съобразени с теглото. Най-лесно се получава при ползване на пружини от донора от който е двигателя.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP9466.jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:5345726

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP9467.jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5345727

                      В началото на изкачването задните пружини са свити почти до край, а секунда след това вече са в нормално състояние.

                      За шенкелите на задните колелета - аз бих си потърсил други.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Първи опити за бъги

                        Продавам го в този вид дето е на снимките остана да се направи окачването и рейката 600лв му искам,продавам го защото ще заминавам и нямам време да го довърша

                        Коментар


                        • #57
                          От: Първи опити за бъги

                          от къде си и ми дай скайп или емайл ?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Първи опити за бъги

                            Първоначално публикуван от Jonnito Преглед на мнение
                            от къде си и ми дай скайп или емайл ?
                            https://www.facebook.com/StoianStratiev?ref=tn_tnmn е това ми е фейсбука пиши ми

                            Коментар


                            • #59
                              От: Първи опити за бъги

                              Колеги 450 лв му искам на проекта вече не съм в града ако някой има желание нека да го довърши а пак по втоицхни не ми се кара

                              Коментар


                              • #60
                                От: Първи опити за бъги

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11734.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5455907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11738.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5455909Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11735.jpg
Прегледи:1
Размер:168.2 КБ
ID:5455912

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X