Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи опити за бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Първи опити за бъги

    Е идеята е да е нещо средно между състезателно и оффроуд все пак за кеф го права но като го настъпя искам да лепи здраво

    Коментар


    • #32
      От: Първи опити за бъги

      Едно запитване към малко по компетентните...значи гледах двигателя на хондата с кутията и полуоските и тъй като желанието ми е бъгито да е доста високо с дълги носачи отпред няма поблем но отзад ме ограничава ъгъла на пречупване на полуоските дали няма да ползвам на мястото на дясната къса полуоска дългата която е от ляво а от ляво да направя от две една или ако има някакъв начин ще съм благодарен ако някои ме светне

      Коментар


      • #33
        От: Първи опити за бъги

        Така ще трябва да изместиш двигателя настрани. Не е голяма болка, става.
        Ако си на ти със заваряването можеш да си я направиш сам. Ако не-на майстор. Ама да заварява не с ЦО 150 ампера, или с вежен.

        Значи режеш полуоската, подостряш двата края, режеш парче добра стомана с подходяща дължина, подостряш и там краищата, пасваш трите парчета да са съосни, заварява се, пак се гледа за съосност(от заварянето се криви) и готово. Но си трябва добро заваряване, и хубав електрод. И в никакъв случай не охлаждай рязко заварката.

        Ако искаш може да нахлузиш предварително една тръба върху парчетата, и след заваряването да я сложиш върху вече заварената полуоска. Заваряваш краищата, после пробиваш отвори по тръбата така, че да обхващат и трите части, заваряваш през дупките и пак готово.
        И след тези манипулации се молиш да не се скъса по време на каране с по-голяма скорост.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: Първи опити за бъги

          Първоначално публикуван от bega4ka_ Преглед на мнение
          Едно запитване към малко по компетентните...значи гледах двигателя на хондата с кутията и полуоските и тъй като желанието ми е бъгито да е доста високо с дълги носачи отпред няма поблем но отзад ме ограничава ъгъла на пречупване на полуоските дали няма да ползвам на мястото на дясната къса полуоска дългата която е от ляво а от ляво да направя от две една или ако има някакъв начин ще съм благодарен ако някои ме светне
          Търкаля ми се една дълга полуоска от CRX. Куха (тръбна). Ако ти свърши работа, мога да ти я подаря. Мисля, че става на повечето Хондени карета
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #35
            От: Първи опити за бъги

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Търкаля ми се една дълга полуоска от CRX. Куха (тръбна). Ако ти свърши работа, мога да ти я подаря. Мисля, че става на повечето Хондени карета
            Да мисля че за целта ще ми свърши работа ще ти пиша тези дни каде да я изпратиш благодаря ти предварително
            П.П. А като е с по дълги полуоски ще се компенсира ъгъла на чупене създаден от по големия клиренс но ще затудни малко завиването нали

            Коментар


            • #36
              От: Първи опити за бъги

              Първоначално публикуван от bega4ka_ Преглед на мнение
              Да мисля че за целта ще ми свърши работа ще ти пиша тези дни каде да я изпратиш благодаря ти предварително
              П.П. А като е с по дълги полуоски ще се компенсира ъгъла на чупене създаден от по големия клиренс но ще затудни малко завиването нали
              Ако няма шпер в кутията,ще си завива на където поискаш.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #37
                От: Първи опити за бъги

                Такааааа вчера най-сетне взех двигателя със скорости полуоски главини амортисьори съединителна помпа инсталация комп.+всичко по мотора стартер динамо водна помпа радиатор тампони по мотора скоростите и т.н. за 200 лева донора е хонда сивик 5-та генерация 1.5 винтилиран 90 коня.Днеска поработих още малко направих още един Х отзад някоя планка отпред и мястото на радиатора вече е уточнено скроено и ушито утре слагам мотора и ще правя задницата
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  От: Първи опити за бъги

                  Ами аз не разбирам много от бъгита но си мисля ,че не му е там мястото на радиатора
                  ще се наблъсква с кал най-малко а ако има и седалка пред него не знам какво ще охлажда
                  като съм гледал снимки от нета слагат ги високо зад шофьора
                  иначе поздравления напредваш
                  все пак това е бъги като нещо не ти хареса флекса и наново

                  Коментар


                  • #39
                    От: Първи опити за бъги

                    Днеска "качих" мотора утре почвам коша по него.... някой да кайе горе долу такъв ъгъл с тенденция за леко снижаване около 2 см на полуоската много ли е зле за каретата
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #40
                      От: Първи опити за бъги

                      Това трябва да ти е ъгъла при максимално разгънат амортисьор. Даже на мен ми се вижда малко множко.
                      Клиренса е хубаво нещо, ама няма пълно щастие...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Първи опити за бъги

                        Колега,като гледам снимките,ми се струва,че имаш разлика между диагоналите на задния трапец поне два сантиметра,или се лъжа...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Първи опити за бъги

                          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                          Колега,като гледам снимките,ми се струва,че имаш разлика между диагоналите на задния трапец поне два сантиметра,или се лъжа...
                          Точно толкова са колега беше по къса лявата пръчка но това не е проблем първоначално мислех само с една даже да го оставя но накрая сложих и другата

                          Коментар


                          • #43
                            От: Първи опити за бъги

                            Първоначално публикуван от bega4ka_ Преглед на мнение
                            Точно толкова са колега беше по къса лявата пръчка но това не е проблем първоначално мислех само с една даже да го оставя но накрая сложих и другата
                            Става дума за диагоналите на трапеца оформящ гърба на "кабината",не за самите разпонки.Стои леко усукан в дясно,погледнат отзад спрямо надлъжната ос.Все пак е конструкция,която изисква симетрия.Не е фатално,но пък е антиреклама за майстора.

                            ПП.Един съвет.Когато правиш някакви констукции,преди да и теглиш шевовете,отдалечи се на разстояние и я огледай отвсякъде.Когато си се "заврял" в самата конструкция,няма как да и видиш кусурите.Това е принцип и при художниците.Иначе добре се справяш.Поздравления.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Първи опити за бъги

                              Днеска мерих 1.5 см бяга а тая кривина се получава при заварката за това винаги поне на 3 места трябва да се точкова преди на започне да се "шие" но явно съм бързал знам ли а па до лошата реклама не ми пречи то и без това съм любител заварчик далеееееч от тая пофесия съм

                              Коментар


                              • #45
                                От: Първи опити за бъги

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11442.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5345316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11444.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5345317 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC11443.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5345318 Колеги едно питане за носачите и окачването в тази позиция на горния носач от снимката полуоските и долните носачи са ми хоризонтални когато сложа окачването ще гледам да бъде възможно най-високо (колкото позволяват каретата на полуоските) тогава горния носач ще бъде почти хоризонтален а долния доста наведен виждал съм че при повдигане джиповете прибират гумите в долния край дали сегашната позиция на горния носач ще предотврати това събиране на гумите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X