Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

    Отдавна ми харесва старата X5-ца (2001-2004) и напоследък цените им паднаха много!Освен автоматичните им скоростни кутии ,не намирам някой да каже за други чести проблеми при тях!?Чудя се,ако се примира с коженият салон за 12лв на Х5-цата,какво да очаквам от нея занапред?Ако взема такава мисля да я карам на Газ,понеже съм привърженик на Газовите Инжекциони и не ме притеснява,кой как ще ме гледа на газостанцията! ....И двата двигателя -Не са нещо сложно,такаче няма да имат проблем с ГИ!
    Ще се радвам,ако някой каже нещо повече,като конкретни примери и цени на подръжка на тези машинки?
    ...Прочетох другите теми и не намерих много сериозни мнения за тази джипка,а впредвид това,че са минали няколко години от дискусиите се надявам,вече повечето от Вас да имат наблюдения,които да споделят!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

    Еми то да ти кажа тия автомати са си достачен проблем при тях, мога да допълня и возията която не струва и 5000лв. Аз със сигурност не съм им привърженик, вече ти си преценявай дали може да намериш различна алтернатива от немската X5.
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #3
      От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

      Аз съм я намерил ТЛК 120 ,ама не ми стига $$$ ....мерака!
      Кое е толкова скъпо на това окачване?....Иначе на возия не се надявам!
      Скотостите....Дже*ини ....мисля ще ги успят,ама да са само те!
      ....Казвайте и друго,ако се сетите? ....Благодаря Ви за мненията!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

        Доста скъпа поддръжка във всяко едно отношение. Аз имах 530i 231 к.с. наскоро. Освен, че харчеше като змей, вървеше колкото средностатистически вартбург. Има една идиотска 5 степенна автоматична скоростна кутия, която не можах да преглътна и се разделих с колата заради нея. Иначе за Х5 този двигател е отявлено слаб и мога да се подпиша, че двата мотора, ще харчат еднакво особено при градско каране. Чувал съм че с новата 6 степенна кутия, нещата са значително по-добре. Но за този модел, който цитираш ск.к. е стария вариант с 5 скорости.

        Не съм правил сериозни ремонти, но колата ми беше с 2 перки, едната пред радиаторите, електрическа и една виско, зад радиаторите. Тази електрическата отказа е един момент и аз хвърлих колата на моите майстори и им казах да я сменят, че ми предстоеше пътуване. Един час по-късно ми звъннаха. Аз реших, че колата е готова и аха да тръгвам към тях. Оказа се обаче, че звънят за да ми искат разрешение за ремонта, че перката била малко скъпичка. Викам, скъпа скъпа, колко да е скъпа? Перка, 40 - 100 - 200 лева макс? Ами далече съм бил от истината. Перката струваше 800 лева и за да се смени, трябвало да се разколачи цялата предница. Брони, фарове, решетки. Та кажи речи 1000 лева за някаква перка. Перката била с компютър разбираш ли и коригирала оборотите на перката точно колкото трябвало. Няма скорости, няма положения. Разговора е компютър с компютър.

        Имам и едно по-малко БМВ-це. Там пък горивната помпа се оказа екзотика. Струва 500 лева.

        А забравих да кажа. И двата мотора ги болят глави. Особено след мъжко каране по магистралата и рязко спиране и гасене на мотора.

        Коментар


        • #5
          От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Отдавна ми харесва старата X5-ца (2001-2004) и напоследък цените им паднаха много!Освен автоматичните им скоростни кутии ,не намирам някой да каже за други чести проблеми при тях!?Чудя се,ако се примира с коженият салон за 12лв на Х5-цата,какво да очаквам от нея занапред?Ако взема такава мисля да я карам на Газ,понеже съм привърженик на Газовите Инжекциони и не ме притеснява,кой как ще ме гледа на газостанцията! ....И двата двигателя -Не са нещо сложно,такаче няма да имат проблем с ГИ!
          Ще се радвам,ако някой каже нещо повече,като конкретни примери и цени на подръжка на тези машинки?
          ...Прочетох другите теми и не намерих много сериозни мнения за тази джипка,а впредвид това,че са минали няколко години от дискусиите се надявам,вече повечето от Вас да имат наблюдения,които да споделят!
          Какво очакваш от 5ицата ?
          Ако си мислиш за високи скорости ......ще е лакома.
          Ако я мислиш за в гората - ще е скъпа поддръжката.
          Ако я мислиш за приятното усещане, че имаш кола която ти харесва - взимай я.
          1. БМВ - марка. Това което за тях е стандарт , други го рекламират като екстри.
          2. Търпи газифициране и става равна на всяка друга с двулитров двигател като разход на гориво.
          3. Ремонтите - ..... няма пълен кеф. И все пак зависи от майсторите.
          Автоматична ск. кутия за 2.8 от Англия си е под 500 лева.
          4. Много колеги взимат друг джип и започват хобито си - нов двигател, други скорости и РК.
          После други диференциали .... и така. Хоби .... няма начесване.
          При 5ицата всичко си е на мястото и правилно куплирано и изчислено.
          Взимаш готов продукт. Трудно ще ти стане хоби ....
          Но както казвам - това си е мое мнение. Не ангажирам никой с такива разбирания.
          Просто отдавна открих своята марка - БМВ. Затова съм пристрастен .....

          Коментар


          • #6
            От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            Аз съм я намерил ТЛК 120 ,ама не ми стига $$$ ....мерака!
            Кое е толкова скъпо на това окачване?....Иначе на возия не се надявам!
            Скотостите....Дже*ини ....мисля ще ги успят,ама да са само те!
            ....Казвайте и друго,ако се сетите? ....Благодаря Ви за мненията!
            Имах служебна Х5 4.8i не вървеше толкова колкото очаквах, вози твърдо, не спира хубаво което ме изненада много неприятно. Ужасно често ( 2-3 пъти в годината ) сменяхме носатчи които са алуминиеви и са с изляти в тях тампони единия носач е в диапазона около 1800 лв. ( по спомени от преди 2-3 години ). Все пак беше служебна и беше с 22" гуми.
            Иначе няма такъв лукс и екстри. Други проблемни не е имала. СК-то се държеше супер а се караше само на спорт. Същото СК в момента е на дизеловата ми фронтера, слага се на всички Исузота, Хонда Паспорт и една сурия GM-и от Хамериканските, подръжката не е скъпа но ремонта да. И аз съм се замислил за 3.0i

            П.С. На 4.8-цата за 1 ден градско в София успях да и изхарча 80 литра 100 октанов бензин
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

              Благодаря Ви колеги!
              Прицелил съм се в 4,4-то ,но както казва колегата......със старата скоростна кутия!
              Никога не съм бил фен на БМВ,защото патих доста със стари БМВ-та,за което не виня марката ,но пък ми остана обица!
              Загледах,че цените им паднаха много,а за мен това е един от красивите магистрални джипове!Целта,за която мисля да го ползвам е - да пътувам из БГ с него,за в гората имам джипка и не очаквам от БМВ-то да е истински джип!
              Заглеждам ги от гледна точка на това,че съм фен на V8-маците,а те на газ излизат по-евтини за каране от моя 6-цилиндров дизел!Промениха се нещата с нафтата,както всички знаете,заради което и не гледам 3.0д -то на БМВ!
              Знам,че мотора не е проблемен на Газ и затова си правя сметки .....но понеже не искам да са без кръчмат -Ви питам!
              Точно такива нелепи цени,които споменава колегата ме отблъскват от марки като БМВ и Ауди ,иначе ми се карат такива машинки ....Не крия!
              От 3.0-литровия бензин -Не очавках да има позитивни мнения,но реших да питам все пак!
              ....Ще се радвам да споделите и още някой "специфични" ремонти по тези БМВ-та ?
              ....За хобито -съгласен съм!Но целта ми не е да стана роб на тази машина и да работя за нея.....а точно обратното! ....Имам други хобита,които ми ядат "свободните" пари и ако и тази машина мисли да се реди там .....Няма да е тя!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                Благодаря Ви колеги!
                Прицелил съм се в 4,4-то ,но както казва колегата......със старата скоростна кутия!
                разбрах, че братята Китайци лекували алуминиевите носачи с родно производство пак такива но със сменяеми шарнири и тампони, което ще реши основния проблем на тия Х5-ци. Иначе V8-ка си е V-мак но не очаквай да ти излезе по-евтино от дизеловия 6так. Аз под 30 газ не предвиждам на 4.4-ката.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                  ....Носачите могат и да се рециклират,такаче те не ме притесняват толкова......колкото примерно електроники...безумно скъпи датчици....бубини...и тн!
                  Не искам да ми е по-евтино......но като ще давам по 30-35лв /100км ,смятам,че е по-добре поне да са за 8-ак!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                    Е бива глупости, ама чак толкова
                    Особенно колегата с Г-класата на аватара...
                    Кое му е идиотското на автомата?
                    Имали проблем с главите
                    Как си го изсмука това от пръстите
                    Силно ме съмнява да си имал някога подобна кола, ама айде със здраве...
                    Проблем с автомата има 3.0Д и то само стария двигател с 184к.с.
                    Не било вървяло достатъчно ау леле
                    Носачите се рециклират...
                    Аз съм за осмака, разход 30/100 градско може да има ако газовата е някаква измислена сложена от некадърник, ама ако е БРЦ или подобна сложена качествено ще останеш много доволен.
                    '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                    '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                    И разни BMW-та...

                    Коментар


                    • #11
                      От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                      Да ти кажа и аз съм на същотото мнение за половината неща,ама пак се колебая!
                      ...Доста изревали с 4.4 има за автоматите,а аз ако ще плащам 2500лв за ремонт на автомат.....последната кола,за която бих го направил е БМВ ....просто не ги обичам много,но Х5-цата ми допада отдавна и мислех,ако е безпроблемна да се кача на някоя такава!
                      ...Засега май няма да сменям колата....ще си карам моята още 1-2години и дай боже да се кача директно на ЕВО 8 или ТЛК 120!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                        Глупости пише човек който е глупав.

                        Какви коли съм имал и какви коли карам не е плод на обсъждане по форумите. Моето мнение е такова и като част от форума съм длъжен да го спомена.

                        За някои хора, дори и москвич 12-ка е бърза и разкошна кола. Маниите и изказванията от сорта "моята кола е самолет" в някои други форуми биха намерили почва за безкрайни хвалби и кеф. Тук не мисля че ще се получи.

                        За мен БМВ 530И е кочина с безумен разход на база вървене, безмислено скъпа поддръжка и няма сила на света, която да ме убеди в обратното.

                        Ваше право е да се съгласите или не с мен. Но изказвания от сорта това са глупости и тоя е еди къв си, не носят нищо градивно и са чист и неподправен спам.

                        Нямам повече време да се обяснявам на хора, които явно търсят скандал, вместо да бъдат градивни и да се опитат да помогнат на колегата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                          Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                          Глупости пише човек който е глупав.

                          Какви коли съм имал и какви коли карам не е плод на обсъждане по форумите. Моето мнение е такова и като част от форума съм длъжен да го спомена.

                          За някои хора, дори и москвич 12-ка е бърза и разкошна кола. Маниите и изказванията от сорта "моята кола е самолет" в някои други форуми биха намерили почва за безкрайни хвалби и кеф. Тук не мисля че ще се получи.

                          За мен БМВ 530И е кочина с безумен разход на база вървене, безмислено скъпа поддръжка и няма сила на света, която да ме убеди в обратното.

                          Ваше право е да се съгласите или не с мен. Но изказвания от сорта това са глупости и тоя е еди къв си, не носят нищо градивно и са чист и неподправен спам.

                          Нямам повече време да се обяснявам на хора, които явно търсят скандал, вместо да бъдат градивни и да се опитат да помогнат на колегата.
                          ...Недей да се палиш! ...Колегата (по ника МУ си личи) ,че е БМВ -фен и му е станало болно от твоето изказване,което пък НЕ значи,че на мен и на други четящи темата не си ни полезен!
                          Както ти сам каза....всеки има право на виждане и избор,такаче нямаме полза да се ядосваме/заяждаме един на друг!
                          ...И пак Ви Благодаря на всички даващи мнения!
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #14
                            От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                            ...Недей да се палиш! ...Колегата (по ника МУ си личи) ,че е БМВ -фен и му е станало болно от твоето изказване,което пък НЕ значи,че на мен и на други четящи темата не си ни полезен! ..
                            Затова пишете с повече аргументи и по-малко фенски напеви...

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Затова пишете с повече аргументи и по-малко фенски напеви...
                              ОК! ...И ти си прав!
                              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X