Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фотоапарат за мото туризъм?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв фотоапарат за мото туризъм?

    Искам да си купя фотоапарат с който да снимам докато пътувам с мотоциклет, предимно пейзажи, малко макро, залези и по рядко нощни. Та ми се ще да не е много голям, да е с акумулаторни батерии, а не с 2-4АА батерии, да има голям зум 16х и нагоре, да е с добър стабилизатор на образа. Преди година ползвах FZ18 и бях доволен от него, докато не му се прецака копчето ON/OFF, подарих го на приятел (който си го е оправил) и в момента си снимам с една скапана Nokia. Та, няма да си изкарвам хляба с фотоапарата и неискам DSLR, търся си сапунерка или турбо сапунерка. Ако все още не ви е писнало да отговаряте на подобни банални теми, моля за съвет.

    Nikon Coolpix P500

    PANASONIC DMC-TZ20EP-K

    Canon PowerShot SX30IS

    Panasonic Lumix DMC-FZ38-45

    Sony Cyber-Shot DSC-HX100V

    Nikon Coolpix S9100


    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

    Драго, понеже и аз съм пред подобна дилема (само че аз включвам и по-евтините PEN и DSLR във вариантите) - един от евтините варианти е Canon SX130IS - 12X zoom, широкоъгълен обектив (28мм), възможност за изцяло ръчни настройки (P/A/S/M), 720р HD видео, 2xAA батерии (за мен е предимство), сравнително компактен и на изгодна цена. На хартия изглежда много добре като характеристики, нямам обаче мнение от първа ръка, на тези из интернет не мога съвсем да се доверя.
    За батериите - АА ги смятам за предимство, защото може да си купиш батерии от всеки магазин (или да си носиш резервни) - ако се сещаш примерно в Зайчар ми свършиха батериите и си купих от магазина, иначе бях до там с фотоапарата. Освен това са с по-голям капацитет и издържат повече снимки, зарядните са евтини и има и за 12V. Ако си някъде на къмпинг, на плаж или на диво из планините рядко има къде да включиш зарядно на 220V.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

      nigell, абе така е с батериите, но аз за Алпите си бях купил още 2 резевни за FZ 18ката (15 лв двете от ebay) и едната дори не я ползвах. Тези фотоапарати дето ми харесват ( на визия) и са с АА батерии са все с 4бр, като купя и още едни зареждаеми за резервни (4бр и каква им е на тях цената), почва едно ровене в багажа, къде се е завряла сега 4та батерия, после защо съм се ядосал и зарядното им е по-голямо. Аз не съм добър в снимането , камо ли и режими на снимане да имам,( все едно да си взема Ферари и да го карам с 50км/h) та за това без DSLR. A и къде да ги туря тези обективи на мотора?
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #4
        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

        И аз съм за АА батерии. Другите, от опит свършват на най - интересното.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

          Дали има наблюдения на Olympus SZ-30 MR
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #6
            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

            И аз съм в такава дилема, и от един месец следя сайтове, класации, ревюта и други объркващи статии...
            Надявам се да не е против правилата на форума да публикувам линк към сайт, който смятам за много добър източник, конкретно тази статия:
            http://www.photographyblog.com/artic...tal_camera.php

            Постоянно се обновява страницата и е доста добър източник на информация/класация. На тази страница има доста пълни ревюта на избраните апарати и поне на мен доста ми харесаха.

            Иначе аз сега си чакам един Panasonic Lumix FZ35/38 втора употреба и ще го видим как е.

            Успех с избора.
            .

            Коментар


            • #7
              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

              Като гледам, апаратите, които си дал като примерни варианти, са (грубо казано) от различни категории - има супер-зум, има и по-компактни (Никоните и TZ-а). Ако не търсиш непременно по-малкия размер, не виждам причина да не повториш с Панасоника FZ-45, след като си доволен от стария FZ18. Като размери 45-цата е малко по-едра и по-тежка. Зумът и е съществено по-голям.

              По принцип, колегите, които гласуват за АА батерии, имат право, че в дадени ситуации това може да е сериозен плюс. На FZ-а обаче батерията държи доста (около 500 снимки) и, ако човек си вземе и 1 резервна, това обикновено дава достатъчно комфортен запас, докато се отвори възможност за зареждане.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                Свърши ми бирата, та ако може и аз да се включа по темата.
                Всички изброени от теб по-горе, са с голям зум, НО той изисква СТАТИВ, иначе ......греда.
                Другото нещо е, че разпънат докрай обектива става ТЪМЕН, тоест 5,8 и се почва ....а бе сложно е.
                Най-доброто в момента на пазара за МЕН като моторист е Canon G12, останалото е компромис.

                Имайте в предвид, че тук не сме фото-форум и мненията ни са базирани само, и единствено на собствен опит.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  ... Всички изброени от теб по-горе, са с голям зум, НО той изисква СТАТИВ, иначе ......греда..
                  Тъй като не сме професионални фотографи ми се чини, че стативът не е толкова задължителен. Техниката е доста напреднала ... Ето 1 снимка, направена при възможно най-неблагоприятни условия - на тъмно, от ръка, на максималния зум, който позволява техниката. Дължина на фокуса 671 мм, скорост 1/4 (0,25 сек) и бленда 5,2 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FZ45.JPG
Прегледи:1
Размер:154.9 КБ
ID:5322023
                  Прикачени файлове
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Като гледам, апаратите, които си дал като примерни варианти, са (грубо казано) от различни категории - има супер-зум, има и по-компактни (Никоните и TZ-а). Ако не търсиш непременно по-малкия размер, не виждам причина да не повториш с Панасоника FZ-45, след като си доволен от стария FZ18. Като размери 45-цата е малко по-едра и по-тежка. Зумът и е съществено по-голям.
                    По принцип, колегите, които гласуват за АА батерии, имат право, че в дадени ситуации това може да е сериозен плюс. На FZ-а обаче батерията държи доста (около 500 снимки) и, ако човек си вземе и 1 резервна, това обикновено дава достатъчно комфортен запас, докато се отвори възможност за зареждане.
                    Е точно там е проблема, че се чудя дали сапунерка с голям зум или турбо сапунерка с още по голям зум. Ценово гледам че са почти еднакви, разликата не е голяма ако има такава поне при втората употреба. Но и аз гледам, гледам и все към FZта си ме влече, та май ще се оглеждам за някоя FZ38-45-48 за 50 и 100 чета лоши отзиви, а 150 ми е много скъпа, цената и е колкото на хубв DSLR втора употреба, но както казах с него немога за сега да се справям и не ме необходим.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                      Според мен трябва да решиш какво искаш да снимаш. Картички или спомени ?

                      И колко точно ще се ядосаш като го изпуснеш докато се мъчиш да го прибереш/извадиш/снимаш с ръкавиците ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                        Не, не, не, за снимане по време на движение, се разрешава само и единствено на возещото се момиче на задната седалка, като предварително сме се разбрали, че ще се снима в движение. Понеже такова момиче за сега няма, за снимки се спира. А що се онася до снимките, ще ми се, да са като пейзажни картички, нощни снимки на маса са за спомен, но обикновенно тогава забравям за фотоапарата, но пък винаги има друг папарак в компанията, с някой DSLR .
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                          Е не по-време на движение, но все пак, на всяко спиране, се разсъбличаш и т.н. за да снимаш ?

                          Влез в магазина с пълно бойно снаражение и виж кой модел ти пасва за снимане, смяна на режими и т.н. докато си с ръкавици

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                            Драго, тя тая тема малко, като ..."Търся си мотор за удоволствия"
                            Не мога да карам, обаче много ми харесва вятъра да ми вее косата. Гледал съм как лягат по завоите и съм сигурен, че ще ми хареса ... Също май обичам да карам и на задна Приготвил съм едни 10 000лв, но не искам да се състезавам и затова не ми трябва нещо супер наточено ...
                            Пиша ти тези глупости щото знам, че няма да ми се разсърдиш
                            Приготвил си много пари за фотоапарат (разгледах цените). Всеки един от списъка ти става за "мототуризъм" и няма фотоапарат, който да е предназначен за "мототуризъм", щото няма нищо кой знае какво специално в туризъма ... освен р-ра, прахоляка и вибрациите, които по принцип са си проблем.
                            Щом се замисляш за тези неща(фотографията), значи ти е важно (което е много хубаво) и е добре да снимаш повече и да пускаш за обсъждане. Всички апарати, които си посочил -могат повече от теб, тъй че все едно кой ще избереш.
                            Не съм ползвал никой от тях. Бих ти препоръчал Olimpus Е-PL1, който съм ползвал и в момента е на цена 599лв. заедно с обектива 14-42мм. Вземи му още една батерия и си готов. Когато напреднеш ще можеш да му закачаш и други обективи и ще се забавляваш още. Снима и видео ...
                            А да...Сигурен съм, че ще надмине очакванията ти (както вероятно и всеки от посочените от теб модели). Носи се на кръста и снима и с ръкавици

                            Olimpus Е-PL1 - 599лв.

                            Nikon Coolpix P500 - 739лв.

                            PANASONIC DMC-TZ20EP-K - 549лв.

                            Canon PowerShot SX30IS - 869лв.

                            Panasonic Lumix DMC-FZ38-45 - 753лв.

                            Sony Cyber-Shot DSC-HX100V - 899лв.

                            Nikon Coolpix S9100 - 549лв.
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                              Е не по-време на движение, но все пак, на всяко спиране, се разсъбличаш и т.н. за да снимаш ?

                              Влез в магазина с пълно бойно снаражение и виж кой модел ти пасва за снимане, смяна на режими и т.н. докато си с ръкавици
                              пълното бойно обезсмисля режимите... трябва нещо тип "брък и щрак" с обикновени батерии и клиповете да се гледат с всеки плейър... и колкото по-евтино, толкова по-евтино!!! За сапунерка не си струва да се дават много пари!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X