Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фотоапарат за мото туризъм?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

    Ще стане вече година с този Nikon P500от как си го взех, не мога да отрека че не съм доволен от него, но да бяхте прави за пенчето и некса, като ми писне този следващото ще е някой от тях. Та къде силни страни, къде слаби, продължавам да си щракам с голям кеф с него и понеже ме бяхте помолили за малко снимки... както преди бях казал, все още се уча и критиката за мен е полезна
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0230.JPG
Прегледи:2
Размер:189.0 КБ
ID:5423992Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3032.JPG
Прегледи:1
Размер:303.9 КБ
ID:5424016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3052.JPG
Прегледи:1
Размер:242.6 КБ
ID:5424017 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0064.JPG
Прегледи:1
Размер:383.0 КБ
ID:5424020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0071 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5424021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 103.jpg
Прегледи:1
Размер:304.0 КБ
ID:5424022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 109.jpg
Прегледи:1
Размер:213.5 КБ
ID:5424023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 213.jpg
Прегледи:1
Размер:330.2 КБ
ID:5424024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 184.jpg
Прегледи:1
Размер:542.1 КБ
ID:5424032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 026.jpg
Прегледи:1
Размер:427.6 КБ
ID:5424025Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 105.jpg
Прегледи:1
Размер:531.8 КБ
ID:5424026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0146.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5424035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0150.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5424036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0163.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5424037

    прави и панорами но не ги умея особено тези на 360 градуса Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 143.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5424031Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0157.JPG
Прегледи:2
Размер:145.2 КБ
ID:5424033Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 053.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5424034


    малко снимки с повечко зум Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3072.JPG
Прегледи:1
Размер:312.6 КБ
ID:5424018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0053.JPG
Прегледи:1
Размер:359.0 КБ
ID:5424019Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 019.jpg
Прегледи:1
Размер:248.0 КБ
ID:5424027

    ама нещо още с нощните не се справям,
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0276.JPG
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5423993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0246.JPG
Прегледи:1
Размер:232.8 КБ
ID:5423994Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0302.JPG
Прегледи:1
Размер:308.5 КБ
ID:5423995

    с видеото е трагедия пълна за сега него умея http://www.facebook.com/media/set/?s...7176892&type=2

    но силно се запалих по HDR снимките Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2936_7_8_tonemapped.jpg
Прегледи:1
Размер:770.3 КБ
ID:5424043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ХДР9.jpg
Прегледи:1
Размер:440.8 КБ
ID:5424045
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #77
      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

      Драго, ще се радвам да направиш отделна тема в която да качваш снимки. Там ще може да си говорим за тях. Пък и по тоя начин ще се стремиш постоянно да правиш по-хубави, за да ги качиш в темата От горните снимки много харесвам тази с размития водопад.

      Пък и не мисли толкоз за апарата. Напоследък гледам снимки и чета за "класическите" фотографи като Бресон и Роберт Капа. Имаме много повече като техника и възможности от тях сега.

      Колкото до HDR снимките. Лично аз съм много скептичен. Не конкретно за твоите снимки, а за особено популярния напоследък HDR. Оставам с чувството, че повечето хора правят такива снимки заради това, че снимката става като картина на импресионист. В крайна сметка всяко нещо, което се ползва като постобработка трябва да има някаква цел, примерно можеш ли да дадеш отговор защо си направил горните два HDR-a, какво те добавят към основната снимката? Съжалявам, че го казвам, но може би HDR-а е най-прекия път да направиш една посредствена снимка да изглежда "яка". Лично за мен такава постобработка може да се ползва само при осветяване на тъмни места, когато това е важно за идеята на снимката. Обаче, да остава незабелязано, а не да те плясва като шамар в очите, както повечето HDR-и.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #78
        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

        Дуракоустойчивите олимлуси са добър избор за лекото ендуро, но имат 2 минуса. Нямат RAW и снимат добре само на светло.

        Ето на това съм се спрял и съм много доволен:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:intro2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5437796

        Също препоръчвам Canon G серията.

        За който обича да сменя обективи препоръчвам Sony NEX

        Коментар


        • #79
          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

          Аз също съм пред огромна дилема. Трябва ми апаратче за мототуризъм, но повечето ще се снимат и други разходки с приятели, с автомобили, ходя и по мото и авто състезания, драг, дрифт, предни, задни гуми и такива изпълнения. Също при разходките, независимо дали сред природата или из града ще си снимам най - различни неща, също и подвижни в движение. Обмислям варианта за турбо сапунер като например Canon G15 или Canon Powershot G1X има и едни Олимпуси водо и удъро устойчиви, които ми допадат. При оглед се оказва, че тези турбо съпунерки са много мънички и направо ми се губят в ръцете. От друга страна пък са малки мога да ги нося навсякъде с мен, дори и в джоб или в калъфче и в багажника на мотора. Повече ми ляга DSLR и най - вече съм набелязал Nikon D7000 с обектив 16-85 VR. Той си стои в торбичка, негова си, но мисля, че няма да е много удачно да го слагам в багажника на мотора, но може в раница на гърба. Само заради това се чудя, заради пренасянето, че е доста по - скъп и обемист и не така здрав. Иначе за всички други условия за снимане, мисля, че ще е по-добре като качество на снимките.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #80
            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

            За мототуризъм съм категоричен - безогледален с обектив според изискванията (твърд, зуум и т.н.). Аз препоръчвам първо Olympus, после Panasonic и евентуално Сони. Качеството е идентично с DSLR-ите, поне не много скъпите. Имаш всякакъв избор от обективи, особено за Олимпус и Панасоник. Тоя водонепроницаемия Олимпус е готин, ама все пак си е с малка матрица и не очаквай чудеса от него, извън здравината.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #81
              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

              Като купувате турбо-сапунерка гледайте да има възможност за дистанционен спусък с жица, за да може да се правят нощни снимки с експозиция няколко минути.

              Коментар


              • #82
                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Като купувате турбо-сапунерка гледайте да има възможност за дистанционен спусък с жица, за да може да се правят нощни снимки с експозиция няколко минути.
                2 секунден таймер върши същата работаа

                Бтв.. точно кой апарат прави няколко минутна експозиция?

                Коментар


                • #83
                  От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  2 секунден таймер върши същата работаа

                  Бтв.. точно кой апарат прави няколко минутна експозиция?
                  Не върши. Таймера може да обира вибрациите, но не може да докара експозиция повече от 30 до 60 секунди, според марката на апарата.

                  За повече ти трябва режим B или Т, а там си трябва баш дистанционно с жица. Всеки читав апарат държи поне до 30 минути на В и Т режим, според реглажите в менюто.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Не върши. Таймера може да обира вибрациите, но не може да докара експозиция повече от 30 до 60 секунди, според марката на апарата.

                    За повече ти трябва режим B или Т, а там си трябва баш дистанционно с жица. Всеки читав апарат държи поне до 30 минути на В и Т режим, според реглажите в менюто.
                    Явно имаме различни представи за "читав апарат"
                    Видях, че се говори за сапунерки по-нагоре та за това явно съм се заблудил . Та нека да се перефразирам - не съм виждал сапунерка с експозиция по-голяма от минута .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                      Явно имаме различни представи за "читав апарат"
                      Видях, че се говори за сапунерки по-нагоре та за това явно съм се заблудил . Та нека да се перефразирам - не съм виждал сапунерка с експозиция по-голяма от минута .
                      За съжаление любимото ми Сони (RX100) нямат опция за кабел - дори NEX серийте нямат. Канон G моделите имат, но размера им е по-скоро душ гел а не сапунерка. RX100 има 30 сек в M режим. С леко надуто исо и това е ок, но защо трябва да е така...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        ...Та нека да се перефразирам - не съм виждал сапунерка с експозиция по-голяма от минута .
                        Вероятно въпросните сапунерки нямат и В и/или Т позиция... То е вярно че малко сапунерки ги имат май.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                          Има сапунерки и сапунерки. Наскоро си играх с Olympus XZ-1, и си имаше абсолютно всичко - ръчни режими, RAW, bulb до 16 мин. Лошото е че тия сапунерки си струват пари.
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                            Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                            ...Лошото е че тия сапунерки си струват пари.
                            Какви пари, то са направо парища В момента Панасоник GX-1 слезе на 239 до 199$ тяло без обектив, според магазините, XZ-1-цата до последно държеше 300$ че беше и блага далавера...

                            Вярно, различни апарати са, но все пак...
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                              Да, много е скъп - тук е 600 лв. По мой съвет на брат ми жена му си взе такъв. Прекалено сложно и скъпи бяха за нея безогледалките, и реших, че това ще върши работа. Следващия път като се прибера ще направя една фотосесия да го видя, че ми е интересен. Привидно снима хубаво, но си личи малкия сензор. Става, но е далече от ПЕН-човците. Отделно, че бокето на тоя сензор не е като 4/3, макар и гръмкото F1.8 обявено на корпуса.
                              LZ2NKM

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                                Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                                Да, много е скъп - тук е 600 лв. По мой съвет на брат ми жена му си взе такъв. Прекалено сложно и скъпи бяха за нея безогледалките, и реших, че това ще върши работа. Следващия път като се прибера ще направя една фотосесия да го видя, че ми е интересен. Привидно снима хубаво, но си личи малкия сензор. Става, но е далече от ПЕН-човците. Отделно, че бокето на тоя сензор не е като 4/3, макар и гръмкото F1.8 обявено на корпуса.
                                Ще се учудиш но дълбочината на полето на XZ-1цата е малко по-плитка от тази на китовия 14-42мм при пенчовците. Не че е голям критерий, но все пак

                                А иначе е доста добър, имам един познат който си върши половината професионална работа с него (е, снима пасти и торти за сладкари, не е като да лови серии на Мадона в тъмен сокак от половин километър, но пак).
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X