Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фотоапарат за мото туризъм?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

    Днес ми дойде поръчания FZ38.
    Разбира се нямам много впечатления, но от няколко часа си играя с него и ... много доволен.
    Има страшно много настройки /за човек свикнал само на сапунерки/.
    Неочаквано лек за габаритите си.
    Много удобно захващане с ръката, когато го държиш.
    Батериите много бързо се зареждат.
    Много лесно се работи, въпреки многобройните опции.

    Разбира се от посочените по-горе апарати сигурно ще са също на много високо ниво, някой може би и по-добри.
    Просто виждам, че този модел нещо си го харесал и да си кажа

    Ето някои снимки набързо с него, докато не беше за заоблачило и заваляло

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030436.JPG
Прегледи:2
Размер:149.2 КБ
ID:5322393

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030438.JPG
Прегледи:2
Размер:134.7 КБ
ID:5322394

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030440.JPG
Прегледи:2
Размер:148.2 КБ
ID:5322395

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030452.JPG
Прегледи:2
Размер:27.1 КБ
ID:5322396

    Оригиналите в пълна големина тука: http://picasaweb.google.com/11030313...0198421/BeRTa#
    .

    Коментар


    • #32
      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

      Аз също съм се замислил за някоя по-фешън сапунерка за мотора, но ми се иска ако е сапунерка да е малко по-държалива-прахо,водо, ударо-устойчива. Имам приятел с един стар Олипмус Мю, такива издевателства съм видял от негова страна към този фотопарат и все още е жив, здрави ще дойдат...

      Коментар


      • #33
        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

        Ходих да ги пипна апаратите в един известен фото магазин (да не му правя реклама ), та сапунерите отпадат като опция, много малки и ми се губят в ръцете. Да се чудя как да го хвана (тип фотоапарат от зрънчо), Гледах и тези дето Бойко и Димо ми ги препоръчаха ама на визия не ми харесват. Апаратите, които на мен ми харесват, явно са турбо сапунерите. Спрях се на на няколко модела, но като пак казвам нишо не им разбира още въпреки, че чета някаква литература за фотографията. Кой от тези модели ми препоръчвате
        Nikon L120; Fuji FinePix HS20EXR; Panasonic Lumix FZ38, Като най са ми на сърце тези двата.

        http://snapsort.com/compare/Fujifilm...Lumix_DMC-FZ38
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #34
          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
          Кой от тези модели ми препоръчвате
          Nikon L120; Fuji FinePix HS20EXR; Panasonic Lumix FZ38, Като най са ми на сърце тези двата.

          http://snapsort.com/compare/Fujifilm...Lumix_DMC-FZ38
          Глас за Fuji FinePix HS20EXR.

          Коментар


          • #35
            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

            Щом е турбо сапунерка тогава съвета ми е Canon G11 или G12

            Коментар


            • #36
              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

              На хартия Фуджи изглежда по-добре, обаче като качество на снимките е по-назад от Панасоника. Особено при по-слабо осветление. В момента снимам с Фуджи, по-стар модел, но като гледам по ревютата не са се развили кой знае колко нещата. Според мен при компактните фотоапарати и турбосапунерките Панасоник и Канон са единствените, които си заслужават. А G11 и G12 са много хубави, обаче са на цената на PEN и NEX, които са по-добрият избор...

              Коментар


              • #37
                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                ... Fuji FinePix HS20EXR; Panasonic Lumix FZ38, Като най са ми на сърце тези двата.

                http://snapsort.com/compare/Fujifilm...Lumix_DMC-FZ38
                В крайна сметка - ти избираш. Ако имаш къде, разгледай ги и двата и виж кой повече ти допада. Също така си прецени и кои характеристики са ти по-важни.
                В един момент бях загледал Fuji (друг модел), но менютата ми се видяха по-дървени от тези на Панасоника. Не мисля, че и като качество на снимките превъзхожда. Това, дето имал до над 12,000 ISO, изобщо не го броя за предимство, защото още над 800 повечето от тези апарати (в т.ч. и Панасоник) започват да вкарват прекалено много шум.
                CMOS сензорът изобщо не е задължително да даде по-добро изображение. Примерно, според ревютата, Панасоник FZ100, който е с такъв сензор, дава по-лошо качество, отколкото FZ45.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                  Каквото и да вземеш гледай да е с ръчен зум, а не електрически, отидеш ли в някой магазин за фотоапарати вземи двата варианта и сам ще разбереш какво имам предвид. Между другото подобна турбо-сапунерка трудно може да се нарече компактна, и пак ще ти се наложи да ползваш чанта, няма да стане с ръкавиците, вадиш от джоба, снимаш и прибираш. G12 е страхотен, алтернативата от страна на Nikon e P7000, но и двата са прекалено скъпи все още. Попадал съм на G10 на цени около 500лв., но за тези пари може и някой DSLR - D450 или D3000 да се вземе, което при наличие на един фотоапарат бих предпочел.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                    Не съм в час с новите сапунерки, но според чичко Кен S95 е по-подходящ за конкретните цели от G12. Има същия същия сензор, същите аудио/видео/фото настройки и производителност. Но за сметка на това е по-компактен, с по-хубав обектив, с по-голям екран и по евтин

                    Справка ТУК

                    Пак казвам не съм запознат детайлно с моделите но според мен си струва да се провери. Лично според мен най-голямото (да не кажа единствено) предимство на сапунерката е нейната компактност.


                    EDIT: След като написах мнението си видях какви са им цените . Лично за мен, ако нямам друг фотоапарат за такива пари бих си взел нисък клас DSLR с два обектива примерно 18-55 и 55-200 даже има и такива комплекти....
                    Последно редактирано от sardokar; 16-12-11, 16:46.
                    Калин - О88 б579I9I
                    Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                      Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение

                      EDIT: След като написах мнението си видях какви са им цените . Лично за мен, ако нямам друг фотоапарат за такива пари бих си взел нисък клас DSLR с два обектива примерно 18-55 и 55-200 даже има и такива комплекти....
                      Вчера ми дадоха да снимам малко с един D7000, и стигнах до извода, че таз играчка в моите ръце няма работа. Това са апарати за хора които са се запалили да ходят на курсове, да наливат пари в обективи и да имат огромно търпение да направят една снимка ( с този, или ... не нестава ... тогава с този или не с третия обектив ). Аз от бяло не рзбирам, както и с каква бленда и с каво исо и аре няма нужда. Аз искам да щракам и да имам зум 18-36х, и да не се притеснявам дали няма да ми потекат алкалните батерии, които съм сложил от бакалията през следващите 200км вътре в апаратчето.

                      Последно редактирано от drago varvar; 17-12-11, 15:09.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                        Вчера ми дадоха да снимам малко с един D7000, и стигнах до извода, че таз играчка в моите ръце няма работа. Това са апарати за хора които са се запалили да ходят на курсове, да наливат пари в обективи и да имат огромно търпение да направят една снимка ( с този, или ... не нестава ... тогава с този или не с третия обектив ). Аз от бяло не рзбирам, както и с каква бленда и с каво исо и аре няма нужда. Аз искам да щракам и да имам зум 18-36х, и да не се притеснявам дали няма да ми потекат алкалните батерии, които съм сложил от бакалията през следващите 200км вътре в апаратчето.
                        Не е и нужно да разбираш, именно затова споменах ДСЛР от ниския клас (какъвно Д7000 не е). Те са направени точно за хора, който не искат да се занимават с настройки ами просто искат да щракат. Самият факт че си решил да дадеш повече от 300лв за фотоапарат значи че искаш не простно някакви снимки и безразборно щракане Не казвам че ДСЛР-а е единсвения начин за снимане, просто не съм фен на едрите турбосапунери защото те просто съчетават недостатъците на двата "свята". Хем имат едрите габарити на дслр-а, хем малката матрица, нискокачествената оптика, бавния автофокус и т.н. на сапунерката. Снимах с такъв в продължение на три години (Panasonic FZ-30). Сапунерките имат едно единствено предимство, което аз ценя и това е че се събират в джоба ми, именно за това имам и една евтина джобна сапунерка за пиянски снимки по кръчмите примерно .

                        Преди се интересувах много и следях постоянно моделите в класа, в който си се насочил. Тогава най-изгодни (нарочно не казвам най-добри) бяха панасоник. Канон също имат много добри модели (въпреки че по принцип съм фен на никон).

                        Както и да е, стискам палци и чакаме да се повалиш с новата придобивка


                        Поздрави.
                        Калин - О88 б579I9I
                        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                          След много четене и разпитване за турбосапунерка станах горд собственик на Nikon Coolpix P500, дали съм сгрешил в избора си, че не взех някой Panasonic FZ..., незнам, но апаратчето много ми харесва и покри всичко което исках от него: голям зум, подвижен голям дисплей,aкумулаторна литиево-йонна батерия, Full HD и най-важното на добра цена.
                          Благодаря на всичкиви за съветите. Честита коледа на всички и весело посрещане на новата година.

                          P.S. Понеже видях какво може един DSLR, NEX или
                          PEN E-PL, та сега ще си намеря и една згодна женичка с нещо такова и щастието ще е пълно
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                            Честито и аз заглеждам нещо подобно, но за по-малко пари. Да си те радва много и може да качиш някоя снимка за протокола


                            Весела Коледа !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                              Вчера тръгнах на пазар за SX20IS 380лв във фотопавильона втора употреба, беше затворен и отидох във http://photosynthesis.bg/. Казах, че съм моторист и съм лафил с много народ по тази тем с хора от офролда и разбирасе споменах Димо (много ти благодаря) и нещата станха едни.... човека се занимава с мен 1:30h гледах и пробвх всичко и накрая се спрях на никоня , хората ми направиха и по-добра цена и ми го дадоха на безлихвен лизинг, а апарата е и в промоция. Хаби бързо батерията но в ибея 2 батерии1500mAh със зарядно, с доставка се връзват 60лв та не е болко. Няма зарядно за батерията в комплекта и я зареждаш през апарата, това е не ме кефи понеже немога да щтракам докато зареждам, а с една зареждачка всичко си идва на мястото.
                              Последно редактирано от drago varvar; 26-12-11, 10:54.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                                Точно реших да ти пиша да си вземеш компактен със сменяема оптика, но като гледам е късно. Честото!

                                А аз вчера получих за подарък един Olympus Е-PL1 за да реши всичките ми проблеми с пътуванията и снимането. Вече няма да си вра апарата в каската за да погледна през визьора Поне от малкото игра с него досега изглежда супер за нашите цели. Не е толкова малък като сапунерка, но пък сменяемата оптика и голямата матрица си казват думата. Снимките са доста добри, на пръв поглед по-добри от EOS 350D, какъвто снимах досега. Снима и доста добро HD видео. Китовия обектив 14-42 е достатъчно добър за повечето снимки, също и достатъчно широк. А аз винаги съм искал истински широк обектив и сега се замислям за това като допълнение към PEN-a http://www.dpreview.com/lensreviews/olympus_9-18_4-5p6_o20/
                                LZ2NKM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X