Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фотоапарат за мото туризъм?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

    Димо за каво да ти се сърдя, като това горе където си написал е напълно вярно. Добре е че имам приятели тук, та от този пост малко акъл, от другия също и накрая хоп и Драго си купил правилния фотоапарат, блгодарение на вас. Бюджета за сега съм го определил до 500лв и гледам втората употреба, не че не ми се ще нов апарат ама то и пари за пътешествия трябват. Темата е наистина за начинащ фотограф, ама то тука има и други като мен, та май ще е полезна.
    Последно редактирано от drago varvar; 28-11-11, 22:11.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #17
      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
      ...
      Panasonic Lumix DMC-FZ38-45 - 753лв.
      Тази цена е по-скоро за по-новия FZ-48. 45-цата може да се намери на същите пари като Олимпуса. С тази разлика, че няма да му трябва друг обектив, ако рече да щракне нещо, което е твърде отдалечено за 42-мм обектив.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

        Canon G12 или Canon G11. Обаче след като търсиш фотоапарат, то със сигурност ще започнеш да искаш още и още от него. По тази причина предложението на Димо за Olimpus Е-PL1 е много добро или аз ти препоръчвам sony nex-3 или sony nex-5, който снима клипове във Full HD. Аз имам и ползвам sony nex-3. Страхотен апарат с огромни възможности. Ако имах обектив за него 18-200 щях само с този да пътувам. При тези двата апарат е неудобното, че са със сменяеми обективи, но така или иначе навлезеш ли веднъж в правенето на снимки за удоволствие ще стигнеш и до тук. Казвам го от опит на човек сменил 6 сапунерки, преди да взема вече нещо истинско. За тези апарати един обектив в диапазона 18-200 ще свърши прекрасна работа за да се пътува и снима само с него. Обаче трудно се намират на нормални цени и като начало китовия 18-55 ще свърши прекрасна работа.

        Коментар


        • #19
          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

          Бойко, туй Сони nex-3–5 гледах и в една друга подобна тема, че го хвалиш, харесва ми. Във фото форума ги гледам, че се появявят с некви джаджи дето не ги разбирам за какво служат, на цена която ме устройва. Примерно този http://photo-forum.net/forum/read.ph...=#reply_461052
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #20
            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

            Фланци, за закачане на други обективи, но авто-фокуса не се поддържа от повечето.

            Аз съм с Nex-5 и съм мноо доволен. Понеже съм с 16мм обектив ми липсва зум-а, но пък ми се събира в джоба.

            Коментар


            • #21
              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

              Това е преходник, с който може да се ползват всички обективи на Сони, тъй като за модела са по-специални и има само няколко вида, а така нещата стават много по-добре и по евтини за смяна на обективите по-късно. Цената е хубава.

              Коментар


              • #22
                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                Sony NEX имат два основни недостатъка според мен - нямат вградена стабилизация и вградена светкавица. Определено следващият ми фотоапарат ще е със стабилизация, сега имам много размазани кадри, особено като снимам в движение (а аз го правя често). За сметка на това имат добър видео режим (за разлика от олимпуса с допотопния M-JPEG). А от Олимпусите E-PL2 ми се струва по-удачния избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                  Има вградена стабилизация. Светкавицата се монтира допълнително.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                    Ама в тялото или в обектива е стабилизацията? Щото по спецификациите и по ревютата пише, че няма в тялото.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                      в обектива

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                        От турбосапунерките, мнго го хвалят FZ38. Не искам апарат със сменяеми обективи, не им разбирам. Но бях забравил момента, когато тръгнеш да снимаш нещо или някой и докато зареди светкавицата или докато фокусира и той момента свършил. Та апарата искам и да е бърз, а не да го чакам по цифра време да обработва предишната снимка. Не знам как се казва това, ама предполагам се сещате какво имам впредвит.
                        Последно редактирано от drago varvar; 29-11-11, 13:29.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                          Драго и НЕК 3, и 5, и това дето ти говоря ... стават. Нищо, че можеш да им сменяш обективите.
                          Ако нямаш какво да сменяш - си стои само един

                          Чавдаре нищо не знам за цените... Те се променят. Имаше втора ръка олимпус за 300 в синтезиса.

                          Олимпус имат един голям минус - началниците били откраднали 3-4 милиарда
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                            Много съм далече от фотографите, но и аз щракам.
                            Имам Panasonic FZ-30 и някакъв от най-евтините сапунерки на същата марка.
                            Ами големия си е голям и неудобен. Специално заради него слагам чантата на резервоара, която също ми е неудобна при каране прав.
                            А малкия го вадя дори и в движение. Снимките са напълно задоволителни откъм качество.
                            Така че, помислете и за това.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                              Всичко зависи както казва Димо от това какво искаш.
                              Аз миналото лято снимах с моята сапунерка: Sony DSC-T2
                              Предимството е , че е малък и можеш да го бутнеш в който си джоб искаш. И това е единственото
                              Ето това може подпрян на стена , автоматичен нощен режим направен да снима след 10 секунди:

                              Искаше ми се снимката да е по-така ... хората да казват : Машала ... Аушколсум или просто Браво ... ама толкова си може.
                              Помисли добре ... дали няма да си заслужава да спреш след 100м ... да се върнеш пеша и да снимаш с хубав апарат ?
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Имам Panasonic FZ-30 и някакъв от най-евтините сапунерки на същата марка.
                                Ами големия си е голям и неудобен. Специално заради него слагам чантата на резервоара, която също ми е неудобна при каране прав.
                                Иване, ама то FZ30 е малко по-голям и по-тежък от FZ38,
                                FZ38 -118x76x89 mm срещу FZ30 -141x86x138 mm
                                FZ38 - 397 грама срещу FZ30 - 740 грама
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X