Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Накладки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Накладки

    Здравеите!Питането ми е дали предните и задните накладки на Опел Фронтера 2.2 DTI 1999 г. ДБ са еднакви и какви са им цените?Благодаря предварително!
    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

  • #2
    От: Накладки

    Привет! За моята ОФАКБ предни и задни накладки TRW излезнаха към 150лв. с отстъпка. Човекът, който ми ги продаде има магазинче в Овча купел и рекламира тук, продава и съединители. Предните и задните накладки са различни, все пак задните дискове са с доста по-малък диаметър!
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #3
      От: Накладки

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Привет! За моята ОФАКБ предни и задни накладки TRW излезнаха към 150лв. с отстъпка. Човекът, който ми ги продаде има магазинче в Овча купел и рекламира тук, продава и съединители. Предните и задните накладки са различни, все пак задните дискове са с доста по-малък диаметър!
      Благодаря за инфото, но аз не съм забелязал задните дискове да са с по-малък диаметър!Все пак полезна информация!
      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

      Коментар


      • #4
        От: Накладки

        Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
        Благодаря за инфото, но аз не съм забелязал задните дискове да са с по-малък диаметър!Все пак полезна информация!
        Разбира се че не са еднакви, не съществува лек автомобил с еднакви такива. Цените на предните са от 35 до 170 лв. задните в по-малък диапазон. Марки колкото щеш.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Накладки

          Аз също мога да потвърдя, че не са еднакви. Преди половин година смених предните, заради заял водач имах неравномерно износване. А другата седмица ще сменям задните.
          Между другото без да меря гледам, че задния диск е с по-голям диаметър.
          Относно цените предните мисля, че бяха 40-50лв - трябва да погледна тефтера на колата, за по-точна информация. Като марка бяха някакви японски. Другата седмица като сменя задните мога да споделя информация и за тях.

          P.S. Сега се сетих, че има къде да поверя размерите на дисковете - предните са 280мм, а задните 313мм. Гледам размерите на накладките приблизително са следните: предни 138/58/16.5-18.5 /дебелината варира в зависимост от марката/ и задните 109/42/15.8.
          Последно редактирано от caesar77; 28-11-11, 10:36. Причина: Цитиране на точни размери
          TOYOTA LAND CRUISER 120
          OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
          YAMAHA TDM 850 4TX

          Коментар


          • #6
            От: Накладки

            Това са за 2.2 бензин/дизел след 1998-а

            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Накладки

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Разбира се че не са еднакви, не съществува лек автомобил с еднакви такива. Цените на предните са от 35 до 170 лв. задните в по-малък диапазон. Марки колкото щеш.
              Благодаря!
              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

              Коментар


              • #8
                От: Накладки

                Да си призная грешката... Всъщност работната площ на предните дискове е по-голяма, но не и техният диаметър... Спомням си, че задните накладки бяха по-малки!
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: Накладки

                  Нали знаете, че отзад са по 2 на таркало...едни за диска и едни за барабана на ръчната?
                  Иначе наистина марки колкото щеш, прилични предни са към 80лв, задните към 50лв.
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #10
                    От: Накладки

                    Миналата зима взех предни за около 40.00лв от Евро 007. Само дето там ги объркаха в каталога, но това го разбрах след като вече бяха свалили старите в сервиза и плащах два пъти за вдигане и смяна.... в еврото казаха, че това не ги интересува - цитирам по памет "продавали евтино и било нормално да има грешки и стока с лошо качество".
                    ОФА КБ 2.0 '95

                    Коментар


                    • #11
                      От: Накладки

                      Аз си поръчах накладките от Милнероффроуд, дори се чудя дали да не си поръчам и дискове нови, излизат по 50-на лв./бр, а накладките по 30-на лв./бр, като им се добавят по 2-3лв. на всяко и за доставката пак идват по-евтини от това което може да се намери в България.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Накладки

                        Колеги за да не пускам нова тема ако може да дадете акъл Фронтера Б 2.2 дти ДБ 2000г. Кога накладските са за смяна? Има ли датчици за износване на накладките? Свалях колелата и видях, че има една пластинка, която ми се стори един вид като индикатор за износването на накладките. Ако може някой да сподели колко трябва да се е показала тази пластинка или се бъркам, че по това мога да съдя. На колко километра са накладките незнам понеже купих колата преди 4000км. Благодаря Ви предварително

                        Коментар


                        • #13
                          От: Накладки

                          На прав път си. Тези пластини играят ролята и на акустични датчици за износването на накладките. Обаче това е краен вариант, тоест когато започнат да стържат по дисковете това е крайния предел на накладката и после лошо. Погледни феродото визуално и ако ти се струват износени ги смени. На новите феродото е можеби 1-1.5 см. дебело.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Накладки

                            Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                            Нали знаете, че отзад са по 2 на таркало...едни за диска и едни за барабана на ръчната?
                            Иначе наистина марки колкото щеш, прилични предни са към 80лв, задните към 50лв.
                            Къде е този барабан на ръчната и накладките отделно ли се купуват или влизат в комплекта ?
                            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Накладки

                              Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                              Къде е този барабан на ръчната и накладките отделно ли се купуват или влизат в комплекта ?
                              В самия диск е. Средната му част е барабана на ръчната и накладките са отделно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X