Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

    Здравейте колеги! От дълго време следя форума , но досега се въздържах да пиша , тъй като темите и мненията, които се разглеждат са написани толкова професионално , че нямам какво да добавя. Имам Хюндая от близо 3 години и до сега не ми е създавал нерешими неприятности. Повода да се обърна към вас за компетентно мнение е следният : Забелязах , че при наличие на нафта в резервоара около 15 - 20 литра джипа запалва по-трудно - стартера върти около 7-8 секунди. Отначало го отдадох на какви ли не причини / от въздух в системата-до гнп и дюзи/ , НО помпата и дюзите са наред - диагностика както пише по дебелите книги - сервизи. Заинтересувах се и изчетох доста неща от руски и други форуми и според мен причината е в неизправност/най-вероятно спукано или задръстено по сондата в резервоара/ Кое ме навежда на тези разсъждения - при резервоар над 20 литра , джипа пали на 2 секунда, независимо колко време не е пален,чек енджин не свети при каквито и да е натоварвания, динамика , разход,тяга ,обороти по оборотомер -всичко е перфектно и диагностиката го потвърждава. ОБАЧЕ - при около 15 - 20 литра нещата се променят - пали трудно и - най - важното - когато е под лек наклон с торпедото напред - загасва. Загасва след около 2-3 минути и започва едно въртене на стартер - след 4-5 опита /по около 7-8 секунди / запалва и пак така - след малко гасне. Направи ми впечатление , че когато напомпя с крушата сякаш във филтъра няма нафта . След като подкачи нафта отново пали. Тези симптоми ги има само когато е студен двигател и на място. Когато отидох да заредя не е гаснал в движение и на загрял двигател също не гасне.
    Конкретно на въпроса - моля за мнения има ли някакви подводни камъни при отварянето на резервоара и проверката на сондата - имали гарнитура под гривната на сондата,какъв е диаметъра на маркуча в самата цедка на сондата,при поставянето отново на сондата в резервоара има ли някакви тънкости, предната сонда има ли маркуч в самата цедка, защото на снимките не се вижда , от каква сплав е самият метал на сондата и може ли да се лепи. А,щях да пропусна - горивният филтър е оригинален и зареждам само със скъпа нафта от големите вериги. Малко дълго се получи , но исках да опиша максимално коректно симптомите.
    Благодаря предварително на всички отзовали се !

  • #2
    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

    Според мен, правилно си се насочил. Но не вярвам да има хора с опит точно за конкретния автомобил. Така, че май ти ще трябва да споделиш, как си решил казуса.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

      Благодаря! За решението разбира се ще споделя със снимки , но засега събирам смелост , че се притеснявам да не объркам нещо.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

        Явно проблева е в резервоара! Ще се наложи да го свалиш, промиеш, да видиш сондата! Аз бих обърнал внимание на отдушника на резервоара! Защо не пробваш да запалиш при малко нафта, но при отворена капачка на резервоара?
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

          Пробвал съм го този вариант - няма никакъв ефект. Ако имаш предвид дали прави вакум - не , не прави. А относно свалянето и промиването - някак не ми се иска да пробвам този вариант предвид времето - не е много топло. Гледах снимките от почистването на резервоара на колегата zoro 1 и много се надявам той да отговори на интересуващите ме въпроси.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

            От към купето няма ли достъп до сондата?

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

              При всички положения трябва да ти светне чека. Ще ти покаже на компа грешка /недостиг на гориво/ но не си спомням точно каква беше Р1118 или нещо от сорта. Аз имах подобен проблем но на мен ми се появяваше при пална газ по някой голям баир.
              Казаха ми в един сервиз че се образувал някакъв нафтов /сопол/ ха-ха, който запушвал цедката в резервоара. Така и не се реших да свалям резервоар. Може да опиташ да пуснеш въздух от филтъра към резервоара да видиш дали ще има ефект. Отвори капачката на резервоара като го правиш.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                На Теракана му е голям резервоара и когато остане по-малко нафта почва да дърпа гнястъ която заради времето е станала на бозъ .Изчистването на резервоара ,продухване на горивопроводова и смяната на нафтовия филтър ще ти решат проблема за много напред във времето
                Лудак

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                  Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                  На Теракана му е голям резервоара и когато остане по-малко нафта почва да дърпа гнястъ която заради времето е станала на бозъ .Изчистването на резервоара ,продухване на горивопроводова и смяната на нафтовия филтър ще ти решат проблема за много напред във времето
                  Да бе. Имам и Пасат от 1991г. Резервоара му е 90литра. Що се не огнязи до сега? Все тука е каран от нов. С наще нафти. Поне 25тона е прокарал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Да бе. Имам и Пасат от 1991г. Резервоара му е 90литра. Що се не огнязи до сега? Все тука е каран от нов. С наще нафти. Поне 25тона е прокарал.
                    Въпрос на поддръжка,късмет и акъл
                    Виждал съм на 123-ка 84-та 2.4дизел кристално чист резервоар .Виждал съм и на Е290 дизел 99-та резервоар пълен с гняз........... не е и то това наша ли е нафтата или не е .
                    Чичката 2001-ва си купи нов МЛ 270CDI 3 години го кара с "далаверич" нафта и нямаше никакви проблеми докато един ден некой си не му каза да покара малко с хубава нафта че да прочисти малко системата .Докарах му 3 туби немска нафта изгори ги и цялата гняз която беше се събрала от предишната нафта направи поразии за много пари .
                    2003-та братовчедката изкара книжка и чичката и взе чисто ново Рено и след има няма година хвърли нафтовата помпа заради кофтиту нафтъ........... гаранция не поемат понеже те не са виновни............ .
                    Всичко може да се намери в резервоарите и двигателя ....... ама ВСИЧКО !
                    Това лято бях на гости на един приятел в Лондон и се нагледах в сервиза му и на такива неща:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04676.jpg
Прегледи:1
Размер:223.7 КБ
ID:5321633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04680.jpg
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:5321634

                    Естествено собственика на автомобила българин който го накарах да пусне тема във МБ форума и наще тук още не могат да повярват снимките .
                    Лудак

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                      Благодаря на всички за мненията. Да през купето има достъп до сондата на резервоара - намира се под седалката зад водача/ под мокета има капак с винтове и сондата е под него/, но все още не смея да я отварям. На диагностиките най - вероятно /поне аз така мисля/ не показва грешки , защото тогава в резервоара имаше около 50 л. и засмукването е ставало безпроблемно. Неприятностите с чек енджина съм ги преживял , но след ремонта на дюзите /и 4 те/ не съм имал проблеми . Продухването с въздух го имам предвид , но най- голямото ми съмнение е , чеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:senderall.jpg_thumb.png
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5321638 цедката , която е долу на сондата/в нея също има маркуч/ и е захваната с двете метални скоби е откачена по някаква незнайна причина. Вероятно поради това, когато е малко нивото на горивото се получава недостига и засмукването на въздух. Когато нивото е по-високо засмукването става от самата метална част на сондата и тогава няма проблеми. Към колегата кastro - чека не свети и по голям баир - около 4 000 оборота,90км.ч на втора предавка. Снимката си признавам веднага , че я откраднах от руски форумНатиснете снимката за да я уголемите

Име:senderlevel.jpg_thumb.png
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5321648На тази снимка по-добре се вижда захващането.
                      Последно редактирано от Darth; 27-11-11, 15:28. Причина: На тази снимка се вижда по- добре захващенето

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                        И от какво естество е страха? Това е нафта, все пак. Нема да се пУашиш!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                          Абсолютно си прав колега , но незнам дали няма да объркам нещо с обратното поставяне и да не ми показва вече коректно нивомера за горивото.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                            Аз не съм правил дюзи а чека не изгасваше когато отпусна газта, изгасваше когато изгася двигателя.
                            Грешката беше-недостиг на гориво.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                              Съгласен съм колега , но при мене чека не свети и няма загуба на мощност и динамика.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X