Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане в гумите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Налягане в гумите

    Здравейте - много полезни неща прочетох тук... Един конкретен въпрос. На колко трябва да се помпа задната гума на ДР 650. Зная, че е според зависи, но все пак... Едни казват на 1, вчера гумаджий я сменяха и я бяха надули на 2,5... Та моля споделете - същото важи и за предната. Но и аз съм един моторджия... Със здраве
    Bling bling, money ain't a thing :)

  • #2
    Ако караш само асфалт и на 2 може да я караш.При офроуд налягането е според терена но е в рамките на 1-1,5 атм.(каманак- по-твърда гума,кал-може и под 1 даже)
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • #3
      Мерси това ми трябваше. А предната
      Bling bling, money ain't a thing :)

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от krascho
        Мерси това ми трябваше. А предната
        Предната като задната.
        Внимавай като караш по камъни гумите да са над 1атм. иначе се пукат.
        По асфалта може меки може и твърди. С меки гуми мотора спира и ускорява по-добре (по мои наблюдения), но превърта гумата по каплата и къса вентилите. Ако са твърди се износва само средата на гумата. Особено ако се кара само на асфалт.
        Най-добри резултати се постигат по метода на пробите и грешките
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          Sorry za latinizata... Pak blagodaria. Sega ako izkopaete i edin manual za toia DR zena niamate, zashtoto cialata mreja izrovih i ima samo edin na nemski i to za DR 600, a ne 650! Blagodaria i svetoven mir
          Bling bling, money ain't a thing :)

          Коментар


          • #6
            Според различният терен гумите се помпят, както каза Гълъбин различно, като предната не трябва да надвишава 1.5 атм и минимума и може да стигне на мек терен до 0.9, а и с задната положението е същото, като нейният минимум може да стигне и 0.7-0.8 атм
            Когато слагате нова вътрешна гума, направо хвърляйте гайките на вентила, за да не се къса той при леко мърдане на външната, което при по-мощните мотори става доста често, въпреки наличието на 2 папиона
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              аз ги помня на 1.2 и мисля че това е най-компромисното решение за навсякъде
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                Понякога 0.1атм втвърдява гумата доста и карането се затормозява
                Знам го от личен опит, но всеки си има критерии
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Най-добре е преди всяко каране да се проверява налягането в гумите за да няма изненади по пътя. Освен това ако се знае какъв ще е маршрута се наглася налягането. Ако се кара с компромисно 1,2атм. налягане значи да ти изтръпнат ръцете от вибрациите Според мен е хубаво да се кара с възможно най-мека гума, но не по-малко от 0,8атм. Иначе на задната вентила се къса даже и на не чак толко мощните мотори. Предната съм я карал по капла и съм натискал спирачката зверски, но нямаше проблем с превъртане. С мека предна гума мотора спира като луд но е много коварно на завоите
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                    Понякога 0.1атм втвърдява гумата доста и карането се затормозява
                    Знам го от личен опит, но всеки си има критерии
                    Слушай какво казва Жоро и няма да сбъркаш. 0,1атм. разлика в налягането е около 10% Митков например не гледа чак толко какво му показва манометъра на помпата, а натиска гумата с ръка и така я наглася.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      Ако моторът е стоял в хладен гараж след като загрее знаете, че гумата пак се втвърдява от самото разширение на въздуха! Най добре е след малко каране да регулираш твърдостта на пипане, както прави това уважаваният от мен Митков (сега ще каже, че пак се заяждам!)
                      Не карайте едно за две, а експериментирайте и ще стигнете до правилното решение конкретно за вашия мотор, тъй като между 125 2Т и 650 4Т има голяма разлика в масата
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Dimitar
                        ...Ако се кара с компромисно 1,2атм. налягане значи да ти изтръпнат ръцете от вибрациите ...
                        е не точно така. ако ми кажеш че на 1.8 или 2 ще ти изтръпнат да, но на 1.1, 1.2 изобщо не изтръпват. може и по-ниско налягане но става рисковано доста за спуквания. реално май и аз на пипане усещам най-добре гумата може да се сравни с някой женски части
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          Разликата във возията на гуми с налягане 1,1атм. и 1,2атм. е доста голяма. До сега не съм чувал някой да кара с налягане повече от 1,5атм. По принцип в спецификацията на мотора си пише с какви гуми и с какво налягане е препоръчително да се кара, като обикновено се споменава че налягането може да варира в зависимост от условията.
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #14
                            според мене за ендуро състезания е добре човек малко по твърди да си остави гумите
                            малко ще се влоши поведението и контрола над мотора но вероятността да пукнеш гума е по малка
                            иначе най добре държат гумите с 0,7-0,8до 1атм
                            по мануалите 1,1 е максимума даже и за твърдо
                            на някои ендура като ДР-600 то може и до 1,8атм предната и 1,5задната а ако возиш още някой може и повече
                            манометрите не винаги са много верни затова натискам гумата с ръка
                            досега когато и да съм я нагласял на ръка и след това пробвам с манометър излиза винаги точна
                            даже мога на ръка да я наглася 0,8 или 1,1-1,2 усеща се разликата
                            е все пак добре е да има манометър човек щото различните модели гуми дават разлика а и човек се заблуждава понякога

                            Коментар


                            • #15
                              Мерси, хора, мега як е форума, много съжалявам, че не го открих по-рано ами се занимавах с другите тъпи мото форуми пистови...
                              Bling bling, money ain't a thing :)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X