Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много странна случка с BMW X5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Много странна случка с BMW X5

    При мен се случи навремето същото на един МАН.Гореше много масло като го взех,и се започна ремонта.В интерколера имаше масло и логично беше , че турбото е сдало багажа.Последва смяна на турбото но проблема си остана,след това разглобихме и мотора при което се видя къде е проблема-счупени сегменти на едно от буталата.От тук може да гори масло но не и да го вкарва в интерколера.Отговора е както бяха писали колегите,компресията която се създава над буталото отива в картера и от там създава подкартерно налягане.Турбото се смазва под налягане,маслото след като смаже втулките, на самотек по търба слиза в картера на мотора и тук е проблема.Отдолу има налягане което не позволява на маслото да слезне и то избива настрани-в случая в интерколера и от там постъпва заедно с въздуха в цилиндрите и по този начин изгаря.
    LZ1NBN

    Коментар


    • #77
      До: Много странна случка с BMW X5

      По просто казано: някой ако е видял как духа от капачката "издухан" двигател, може да си обясни за какво става въпрос. Още повече че тук става въпрос за каране с над 5000 об.

      Коментар


      • #78
        До: Много странна случка с BMW X5

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        По просто казано: някой ако е видял как духа от капачката "издухан" двигател, може да си обясни за какво става въпрос. Още повече че тук става въпрос за каране с над 5000 об.
        За повечето дизеларки 5000 об/мин. са недостижима граница.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #79
          До: Много странна случка с BMW X5

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          ...
          След 5 мин. палиш и може така да караш още 100 000 км ,но не трябва да се работи над 5000 оборота...
          пазете двигателя от граничното натоварване над 5500 -6000...

          Зависи от зад-кормилното устройатво.

          Коментар


          • #80
            До: Много странна случка с BMW X5

            А дали не става въпрос за уплътняващите пръстени на оста на турбото? Топлата и студената турбина са на една ос, и тя се развърта на много големи обороти, 40 000, но не съм сигурен, може да са и повече, та си иска сериозно мазане. То се получава от маслото на двигателя, и за да не излети от оста на сдвоените турбини, в двата края на самата ос има по един уплътняващ пръстен, много подобен на "сегмент" на буталото. Та именно там е и основната слабост на турбо-тата, от какъвто и материал да е направено, за такива обороти в минута(а смятайте колко за толкова години каране) все ще се износи, и ще почне да пуска масло. Ако е от страната на топлата турбина, ще почне да хвърля масло през ауспуха. Пробвано на комбайн "Нива", на ден по 3-4 литра на ден. Но ако е от страната на студената турбина, т.е всичко там се всмуква в цилиндрите, май е възможен подобен сценарий.
            Не казвам, че това е точната причина, размишлявам върху клавиатурата.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              До: Много странна случка с BMW X5

              Чак сега видях темата.Турбото няма нищо общо с масления удар.Случвало ми се е на две коли без турбо.Просто двигателя е получил такива луфтове следствие на прекомерно износване че маслените сигменти при движението на буталото пропускат масло в горивната камера и то се самозапалва и колкото повече обороти прави буталото толкова повече масло вкарва.Гасенето на скорост не става на 1.превъртя гуми и се изстреля като куршум.Пробвах и да запуша аспуха ,но нищо не стана.Първия път когато почти свърши маслото в картера загасна.Втория път когато опитах да загася двигателя на по-голяма скорост ,откъсна съединитела и 3-тата биела се показа през блока.

              Коментар


              • #82
                До: Много странна случка с BMW X5

                Повтарям - не знам схемата , но работи ! При мен харчеше масло и се усещаше през капачката на двигателя налягане ! Но турбото си беше здраво , а въпреки това беше омаслено ! Може системата да заработва през картера ,но повредата е ...и сегменти ! Ако турбото се прецака просто оставате без турбо (ремонт 500-700 лв),но ако сегментите са добри (проверява се компресията ) няма опасност това да ви се случи !!! Ако се случи - ПОДЧЕРТАВАМ - гасенето на двигателя става на скорост < СЪС> натисната спирачка и плаааавно ... ( за да няма скъсани биели и бутала ). На автоматик - не знам...?

                Коментар


                • #83
                  До: Много странна случка с BMW X5

                  Темата си е много хубава ама съм почти сигурен че никои от нас няма да разбере от какво се е получило това форсиране ама трябва да сте сигурни че ако някога се случи на някого когото и да е адвокат или наи добрият автоспец БЕГАНЕ му е маиката няма никакъв начин да я угаси каквото и да и запушва...този проблем съм го тествал около 100пъти докато не изхвърчаха биелите и нямаше никакъв резултат...

                  Коментар


                  • #84
                    До: Много странна случка с BMW X5

                    Може да си тествал само автоматик (за него не знам ) . Но на ръчни скорости съм писал най-подробно как да се реагира. Изпитано със сигурност, защото бях станал спец. по демонстреации на маслен удар ! Когато автомобила се форсира и след изключване на контакта продължава да работи на " MAX "- не се шашкайте !!!
                    1. Спокойно (с пулс 160) включете на първа скорост.
                    2. Натиснете спирачката силно !
                    3. Плавно отпуснете съединителя до угасване на автомобила !
                    4. Ако имате вода - пийнете 2-3 глътки ! Всичко си е наред !Получили сте поредния урок от автомобила !!! Когато се успокоите и всички които са се разбягали се завърнат - запалете гордо и продължете закъдето сте тръгнали !!! Жалете автомобила от високи обороти - над 4000 .Само над тези обороти се получава този удар. И се подготвяйте за ремонт скоро ! Ако веднъж сте преживели гореописаното - вече ще усещате " масления удар " в зародиш и ще го потушавате в движение (дори другите пътници няма да усетят нищо ). Нищо сложно и опасно ско сте подготвени !!! На добър път !!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Много странна случка с BMW X5

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Но турбото си беше здраво , а въпреки това беше омаслено !
                      Картерните газове минават през турбото, дори и на съвсем здрав двигател. Няма откъде другаде да минават, защото целия входящ колектор след турбото е под налягане, баш заради турбото.

                      Когато двигателя е новичък, тия газове са по-малко, още повече че системата, улавяща по-едрите капчици, е нова и чиста, и си върши работата както трябва. В един момент обаче се задръства, малко или много, и не работи оптимално. От там - омаслено турбо.

                      Аз мойта например не знам как да изчистя. Външна е май, пластмасова кутийка. Не знам и да продават нови. Маслото за 3000км. не е мръднало, значи не харчи. Обаче омаслява турбото, което си е здраво - също тествано при свален интеркулер - не пръска нищо от него, няма луфтове, абе, като по книга. Обаче след същите 3000км, е омаслено, още на входа, и преди него - след мястото, кудето влиза маркуча на картерните газове.

                      Във всеки случай и двата механизма са реалистични - през турбото, и от скапани сегменти. Сега баш са температурите, дето скапаните сегменти си личат, особено сутрин.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Много странна случка с BMW X5

                        Tова е цялата идея на " споровете " във форума . Който има опит добър или горчив да го сподели . Който има проблем - да го отстрани >
                        Дано да сме били полезни !!!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Много странна случка с BMW X5

                          Първоначално публикуван от bertone Преглед на мнение
                          Темата си е много хубава ама съм почти сигурен че никои от нас няма да разбере от какво се е получило това форсиране ама трябва да сте сигурни че ако някога се случи на някого когото и да е адвокат или наи добрият автоспец БЕГАНЕ му е маиката няма никакъв начин да я угаси каквото и да и запушва...този проблем съм го тествал около 100пъти докато не изхвърчаха биелите и нямаше никакъв резултат...
                          Е,как не става..Швабата как го загаси на клипа-колата май и не помръдна
                          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                          Коментар


                          • #88
                            До: Много странна случка с BMW X5

                            Пожарогасител с въглероден диоксид би трябвало да спаси положението и без да съсипвате съединителя.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Много странна случка с BMW X5

                              Маслото което се беше събрало около турбото и служеше за гориво - свърши !!! А друго гориво без контакт няма !!!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Много странна случка с BMW X5

                                С ШАРАН 1.9 ТДИ AFN мотора качвам Белица-Семково ,много слънце ,сняг няма а отиваме на ски,километър два приди Семково се виждат първи наченки на сняг ,радост голяма ,газ до дупка гумите превъртат на снега оборотите отиват към червеното и .... същата ситуация като на Х5ицата ,включих първа ,полусъеденител и и яко на спирачкити - угасна. Трима човека и три жени не мой да смогнем да излезем от колата ,пушека излизаше отвсякъде.Като се проветри се опитах да запаля на стартер - не успях,обърнахме и пуснах по нанадолнището за да запаля на скорост ,запали и пак същото.
                                Изтеглиха ме до хотела ,свалих турбото и установих ,че беше скъсана оста. Смених турбото с ново 1600лв. пратено ми от София с куриер и два литра долято масло ,запалих и пак същото ,форсиране ,пушеци ,и едни цветущи думички. Този път проблема беше малък - от кулъра източих 350гр. масло. Това беше предната зима - до ден днешен никакъв проблем ,двигателя се държи като нов. А аз си натресох двойна бронхитпневмония от лежането под колата.
                                Последно редактирано от Младен Кънев; 16-12-09, 22:11.
                                ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X