Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво става с газта(LPG)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво става с газта(LPG)?

    Здравейте,
    От около месец(всъщност от както застудя) газовата ми уретба се държи отвратително. Не поддържа обороти на ПХ, или ги държи високо, колата не върви, гори много - 16-17/100, при 13-14 нормален разход...
    В началото го отдадох на вероятната смяна на съотношението в горивото - т. нар. зимна газ и стоически затърсих правилните настройки, но уви.
    Отворих изпарителя и смених мембраните и уплътненията - извадих поне две шепи боклук. но пак уви. Чистих смесителя, прегледах основно всички главни заподозрени, но...
    Най-странното е, че поведението е променливо - ту напипвам добри настройки, ту се развалят, без причина.
    Не търся съвет за ремонт на газовата - да кажем, че сам се оправям.
    Въпроса ми е - не е ли и при вас така напоследък? Дали не ни продават пак някакви боклуци?

  • #2
    От: Какво става с газта(LPG)?

    По скоро си виж системата за регулиране на празния ход на двигателя.
    Аз отдавна имам този проблем с астрата, но го прави само когато е студена. Не е приятно, но се търпи. Затова и не съм се заел по-сериозно с въпроса.

    Да не би да имаш пропускане на бензин, въпреки, че когато работи на газ не би трябвало да има никакъв бензин в колектора. Ако има поне малко-сместа става богата, и двигателя започва да се "дави".

    Друго не се сещам.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Какво става с газта(LPG)?

      Те винаги продават боклуци. И моята се държи така, свикнал съм и.

      Коментар


      • #4
        От: Какво става с газта(LPG)?

        И мойта е така ама и аз и свикнах.Кво ли не правих кво ли не смених и те така.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #5
          От: Какво става с газта(LPG)?

          Някак си не е до свикване, все пак карам на газ от 96та и не мисля да свиквам, още повече ако е каквото си мисля - боклуци.

          Коментар


          • #6
            От: Какво става с газта(LPG)?

            Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
            Някак си не е до свикване, все пак карам на газ от 96та и не мисля да свиквам, още повече ако е каквото си мисля - боклуци.
            И аз карам от доста години на газ но, явно последно време газта е отврат.Ако нещо успееш да промениш пиши.Успех!
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #7
              От: Какво става с газта(LPG)?

              В последните години от всички качества на газта само ЦЕНАТА и се повишава.
              0898774443-Пламен.

              Коментар


              • #8
                От: Какво става с газта(LPG)?

                Не се научиха тези хора как се задават въпроси.

                1. Марка на автомобила, модел, година, обем на двигателя и каквото друго се сетиш
                2. Марка и модел на газовата уредба. Поне да знаем дали е инжекторна.

                А на първо време, си прегледай високото напрежение на тъмно, за искри и утечки.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво става с газта(LPG)?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не се научиха тези хора как се задават въпроси.

                  .
                  Аз ясно съм подчертал, че не искам съвет за газовата и не задавам въпроси по нея. Питам дали напоследък и при вас е така.
                  Тезата ми е че всичко е в изправност, но горивото не е това за което ни го продават.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво става с газта(LPG)?

                    Преди години бях голям фен на газовите уредби. Поради подобни проблеми през години станах голям анти фен. Всички около мен имат някакви ядове с газовите. Никой не знае от какво.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво става с газта(LPG)?

                      Проблемите с пропан - бутана винаги ги е имало, или поне аз съм имал проблеми.Странно, с метан съм нямал никакви.Зареждам от първата във Варна метанстанция , където няма допълнителна апаратура за ароматизиране на метана.На снабдените с такава техника станции, ми дава по-малък пробег с около 20 км.-градско и осезаемо изразено "невървене".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво става с газта(LPG)?

                        При мен единствената разлика е, че ми се вдигна разхода с 1 литър: от 13 на 14 на 100. Иначе си върви по същия начин. Също си пали на газ по същия начин както и лятото.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво става с газта(LPG)?

                          Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
                          Аз ясно съм подчертал, че не искам съвет за газовата и не задавам въпроси по нея. Питам дали напоследък и при вас е така.
                          Тезата ми е че всичко е в изправност, но горивото не е това за което ни го продават.
                          Не нямам такива проблеми.
                          Колкото и да не ти се вярва...... проблем има само в майстора.
                          Не се сърди .

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Какво става с газта(LPG)?

                            Всичките ми коли са на LPG от много години и проблем категорично нямам с нито една. Проблемът е в монтажа и настройката обикновено.
                            Паля на газ и моментално имам устойчив празен ход. Разходът при Паджерото на студено е с около литър завишен. При трупъра не съм усетил. На колата на сина, монтирах дизелови подгревни свещи в изпарителя и има доста добър ефект.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво става с газта(LPG)?

                              На LPG-то нищо му няма, съвсем наред си е. В момента е на 4 - 4,5 атмосфери, което е нормално. Така написано от Вас, проблема клони към автомобила.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X