Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво става с газта(LPG)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво става с газта(LPG)?

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    резервоара на бензиностанцията е празен.
    Грешен отговор.

    В резервоара, налягането не зависи от количеството, а само от температурата и състава. Помпата помпи от това налягане нагоре и не може да знае има ли в казана 1 тон или 40 тона. Вече, ако няма течност и засмуче от газовата фаза, ... ама в общия случай тогава няма да помпи.

    За точно измерване е важно в дебитомера на колонката всичко да е течно, да няма мехури. При различни температури и различен състав това се постига с различни налягания. Обикновено като е топло, налягането е по-високо, а тогава разходът е по-нисък и по други причини.

    п.п. Лукойл произвежда около 20% от пропан-бутана, който се продава в България. Останалият е внос.

    Коментар


    • От: Какво става с газта(LPG)?

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Сега съм към Еко, обаче имам усещане, че лъжат с количествата. ОМВ не съм ги пробвал още, ама там условията на франчайзинг са толкоз широки, че изобщо не се знае коя бензиностанция от къде зарежда.
      Еко лъжат в литрите (доказал съм го за себе си). На половин бутилка (моя 42л) с 1,5л лъжат. В съшност то този начин си "избиват" отстъпката от 3ст/л
      За ОМВ, поне за в момента съм по-доволен от всички други (освен петрол-ската).
      На РомПетрол са ме лъгали с 5л при 39л бутилка и от тогава не съм зареждал от тях - вече няколко години.

      Коментар


      • От: Какво става с газта(LPG)?

        Мен ме интересуват няколко прости правила. Има ли уред за налягане - зареждаме.
        Няма ли уред - Чао !
        Показва ли уреда под 8 атмосфери - спираме на двайсе кинта и пак Чао !
        Ако е над 8 - зареждаме до 70 литра и нулираме километража.
        Добре ли върви и минава ли над 350 километра градско - идваме пак.
        Ако не Чао !
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Какво става с газта(LPG)?

          Ахааа, вече имам отговор защо разхода /в гората/ от 35, се вдигна на около 50 . Сега сериозно зареждам от ОМВ, но разхода действително отиде доста нагоре, вървенето си е същото. Вероятно калоричността на газта и "калоричността" на крака трябва да се коригират.
          0897/833 689 - Николай Божков

          Коментар


          • От: Какво става с газта(LPG)?

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Мен ме интересуват няколко прости правила. Има ли уред за налягане - зареждаме.
            Няма ли уред - Чао !
            Показва ли уреда под 8 атмосфери - спираме на двайсе кинта и пак Чао !
            Ако е над 8 - зареждаме до 70 литра и нулираме километража.
            Добре ли върви и минава ли над 350 километра градско - идваме пак.
            Ако не Чао !
            От много години съм скаран с нафтата и карам на газ,стигнах до там,че първо поглеждам манометъра и после преценявам тук ли ще зареждам!Много си прав за зависимостта между налягането в помпата и разхода на колата ми!Ако е под 9-10 - първа и на следващата!

            Коментар


            • От: Какво става с газта(LPG)?

              Гледам много плюете газта на Лукойл. Но аз съм доволен.

              Преди време карах един стар служебен Пасат. Зареждах от Лукойл. От време на време шефът ми го взимаше и ходеше до София. На връщане винаги зареждаше от Шела на Цариградско шосе. И винаги като върнеше колата - ужас! Не държи обороти на своб. ход, по-спъната и винаги изкарваше по-малко километри. И това съм го наблюдавал доста време. От тогава избягвам Шел.

              Сега с личната ми кола. Пак си сипвам на ЛукОйл. Бутилката е 40 литрова, но винаги изключва на 23 литра (нещо сондата не е каквато трябва). Средно с това гориво минавам 230 км (10/100) смесено. Еко-то пуснаха оная карта с отстъпка 5 ст., а през Събота и Неделя - 6 ст. Започнах да зареждам от там, далаверка... В няколко различни Еко-та - винаги ми изключва на 27 литра. Викам си - още по-добре. Карам - пак 230 км ... Така 10-тина пъти от различни Еко-та.

              Кажете ми какво да си мисля. Сега пак си карам с газ на Лукойл. От време на време се случва и на ОМВ - пак 23 литра и 230 км, но ми е по-далече.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Какво става с газта(LPG)?

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Гледам много плюете газта на Лукойл. Но аз съм доволен....
                Не я плюем, а критикуваме. Има Разлика.
                Аз им бях верен клиент, по 100 лева всяка Неделя им оставях, понякога и в Сряда. Бях си избрал една бензиностанция и само там.
                При тях е готино, че и да краде персонала, парите не могат да си вземат. Не са мотивирани и не крадат. Освен това имам голяма отстъпка.

                Развалиха горивото, сигурен съм. Смених бензиностанцията с друга пак на Лука. Ходих на центровка .Същата работа. И ги смених.
                Сега от време на време ги пробвам контролно. Аз винаги зареждам от празен резервоар.
                Е не става, засега. Ако я оправят , ще се върна. Най-добра отстъпка имам от тях.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • Re: Какво става с газта(LPG)?

                  От около година зареждам само на ОМВ - просто такава карта за гориво ми дадоха. Не съм усетил проблем нито с качеството, нито с количеството.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Какво става с газта(LPG)?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Това и е хитрината на газта, че няма с какво да я кръщават. Единственото, което се случва е че се мени съотношението между пропан и бутан. Пък от това съотношение зависят такива неща като налягане в бутилката, кислородно отношение и калоричност.
                    За първи път и аз да изпищя от газ.
                    Снощи вечерта при празна бутилка зареждам догоре на газаджийница не от верига, но с добро име в града и работеща от поне 10год.

                    Прибрах се до село -26 км. без никакви проблеми. Сутринта изкарвам колата от гаража, след 2 км. превключи както винаги на газ. След още 3 км. изчаквам, за да се включа в главния път Варна-София. Потеглям и вече бях на втора, като забелязах здраво засилен автомобил /има огран. 50км/ч./ Бях на втора пред. и подадох "газ до тенекията" Двигателя започна да придърпва все едно, че натиска и пусках рязко педала. Това го правеше на всички предавки до 5-та между 2 и 3 000 об/мин. МПС е Мазда 6 2,3 166к.с. с ГИ Романо.

                    Къде е проблема в ГИ или в газта?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Какво става с газта(LPG)?

                      Вероятно газта. Летен модел или много замърсена с твърди частици. Но може и друго.

                      Коментар


                      • От: Какво става с газта(LPG)?

                        Свещите сменял ли си скоро?

                        Коментар


                        • От: Какво става с газта(LPG)?

                          И аз да кажа за манометрите. Тези дни с минусовите температури /-10 до -20/ на повечето бензиностанций показваха манометрите около 5-6 бара. Обикалях ама не. И ЕКО и OMV и ЛУК все толкова. Накрая сипах щото нямаше начин и естествено разхода в космоса. Възможно ли е поради минисовите температури да неможе помпата да качи повече налягане? Според мен не, даже обратното. А проверих на 5 бензиностанций дето обикновенно сипвам и всичко е ОК.
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • От: Какво става с газта(LPG)?

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            ... Бях на втора пред. и подадох "газ до тенекията" Двигателя започна да придърпва все едно, че натиска и пусках рязко педала. ...
                            Една от възможностите е да са се позадръстили филтри.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Какво става с газта(LPG)?

                              Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                              И аз да кажа за манометрите. Тези дни с минусовите температури /-10 до -20/ на повечето бензиностанций показваха манометрите около 5-6 бара. Обикалях ама не. И ЕКО и OMV и ЛУК все толкова.
                              По-горе писах - нормално е. Ама тоя Бензиностанций го пиши с главна буква.

                              Коментар


                              • От: Какво става с газта(LPG)?

                                Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                                Свещите сменял ли си скоро?
                                Вие му изкарахте на човека колата счупена
                                Смени и зареди от друго място. Недей да сваляш двигателя винаги когато колата не върви добре.
                                То с нов двигател и кола всеки може
                                А и другото което е, човека казва че с предната газ колата си е била наред.
                                С новата газ нещо "киха". Ясно е че всяка газ-станция е със собствен патент на бъркочите, ама да си въобразяваме че разликите са минимални от една газ-станция с друга е някакси наивно.

                                Нека човека да дозареди от петрол 10-тина лева и ще му се оправи колата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X